Duizenden medewerkers van DC’s, winkels en het hoofdkantoor hebben dit voor jaar vragenlijsten ingevuld over tevredenheid in hun werk. De eerste resultaten zijn bekend en tonen een toenemende tevredenheid over samenwerking met lei dinggevenden. Daarmee zijn de eerste contouren van de projecten ‘Blauw’ en ‘Keep on track’ zichtbaar. Dalers zijn er in de tevredenheid van winkelmedewer- kers over salarissen en de indeling van ploegendiensten bij de DC’s. Salaris DC-roosters Sherlock Holmes Everybody Winkelmedewerkers waarderen het zeer dat leidinggevenden meer tijd en aandacht hebben voor de werkvloer en de medewerkers. Maar dat zorgt er ook voor dat leidinggevenden zich meer met details bemoeien, geven medewer kers aan. Ad de Jong is verkoper bij AH 1133 in Zaandam. Dat de leiding meer tijd op de werk vloer doorbrengt was voor Ad en zijn collega’s in het begin een vreemde gewaarwording. ‘Is er wat aan de hand?’ waren de eerste reacties. Maar nu wordt het door de medewerkers als positief gezien. de landelijke CAO.’ Ad is het ermee eens. ‘Ik ben niet ontevreden over m’n salaris en de secundaire arbeidsvoorwaarden zijn bij Albert Heijn uitstekend. Ook qua opleidingsmoge lijkheden krijg je kansen genoeg en kan je ver komen. Als je maar wilt.’ De tevredenheid over de winkelsalarissen is licht gedaald. ‘Een verrassende uitslag’, zegt Paul Jansen. ‘Want’, zo geeft het hoofd ArbeidsZaken aan,‘de winstdeling is hoger dan ooit en Albert Heijn gaat gewoon mee in De verbeterde samenwerking tussen leiding gevenden en medewerkers heeft in de DC’s geleid tot een tevredenheidstoename van ruim 9 procent. Een verdienste van ‘Keep on track’. DC-medewerkers zijn echter minder tevreden over de gewijzigde indeling in ploegendien sten. Allround-magazijnmedewerker Willem van Zeist van DC Zaandam legt uit waarom. ‘De roosters zijn nu onregelmatiger dan voor heen. Privé ben je dan slechter uit. Je houdt weinig bruikbare tijd over, want je slaapt veel Op het hoofdkantoor is de tevredenheid over, leidinggevenden en het kunnen geven van je eigen mening fors toegenomen. Medewerkers zijn positief over de samenwerking met lei dinggevenden en voelen zich gewaardeerd en meer. Kies je voor een ander rooster dan kom je vaak in een ander team. Als vreemde eend in de bijt mis je dan het contact met collega’s en doe je niet altijd automatisch hetzelfde werk.’ Verder signaleert Willem een gebrek aan communicatie bij zaken als vertrek, overplaat sing of ontslag van collega’s. ‘Het kost maar een kwartiertje om de teams hiervan op de hoogte te brengen. Dat voorkomt veel ondui delijkheid. Maar dat hierover geklaagd wordt, is ook positief. Dan leeft het tenminste onder de mensen.’

Personeelsbladen | 2002 | | pagina 6