J EVEN BIJPRATEN 1 I Mr Aha 4 Ook jullie kunnen vragen stellen via aha-magazine@ah.nl De formules i Meer specialisten De veranderende organisatie ‘Juist nu we meerdere formules hebben, van AH to go tot AH XL, is het belangrijker dan ooit dat we in de gaten houden dat we Albert Heijn blijven, dat we voor klanten én mede werkers duidelijk herkenbaar zijn als Albert Heijn, dat we aan onszelf, ons merk, trouw blijven. Pitstop, Blauw, werken aan service, kwaliteit en het winkelbeeld zijn de eerste stappen die we hebben gezet in de winkels. Na Blauw in de winkels en Keep on Track bij Logistiek is nu het hoofdkantoor, de com merciële organisatie, toe aan een organisa- tieaanpassing. Zodat iedereen zich beter kan richten op de klant en dat werk doet waar hij of zij het best in is.’ Het merk Albert Heijn Jouw Aha-moment iver de dingen die 01 Dick Boer, directievoorzitter Albert Heijn aha-magazine@ah.nl. ‘We blijven wel Albert Heijn niet in je assortiment opneemt. Wij stimule ren het welzijn van dieren, dus zit ganzen leverpastei niet in ons assortiment. De teelt van bintjes is slecht voor het milieu. Bintjes verkopen wij dus niet. In geen enkele formule. Als Albert Heijn staan we ergens voor. Dat vertellen we de klanten en als Albert Heijners laten we dat zien.’ ‘Binnen het merk gaan we de winkelformu les nog eens goed bekijken. Het is bijvoor beeld niet logisch dat er in een AH to go vijf soorten mayonaise te koop zijn. Een klant die zondag plotseling mayonaise nodig heeft, is al blij dat hij überhaupt nog mayo naise kan kopen. En of je een breed assorti ment tijdschriften moet verkopen in een AH op een NS-station is nog maar de vraag. Per formule komt er een speciaal team. Zeg maar formulespecialisten, die de formule managen en onderling op elkaar afstemmen. De winkel en de klant zullen daar baat bij hebben.’ ‘Eigenlijk gaat iedereen doen wat hij het beste kan. Als het merk en de formules duidelijk zijn, is het aan de categorymanagers om zich in te leven in de klant en die klant de allerbeste producten tegen de allerbeste prijs aan te bie den. Worden meer en betere systemen ingeze^k om nee-verkoop te voorkomen en bestellingin^ te verwerken. Is het aan de medewerkers van de DC’s om de winkels voldoende en tijdig te bevoorraden. En is het aan de winkelmede- werkers om de beste service en kwaliteit aan de klanten te bieden. Alles grijpt op een logische wijze in elkaar. Dat is ook Albert Heijn.’ ‘Het merk Albert Heijn staat in de organisa- tieaanpassing centraal. Als duidelijk is waar je als Albert Heijn voor staat, dan levert de g invulling van formules en assortiment nog maar weinig discussies op. Bijvoorbeeld: wij staan open voor gezinnen met kinderen. Dat betekent dat je een bepaald soort lectuur ‘Dat we als Albert Heijn telkens weer in staat zijn om bijzondere producten op de kaart te zetten. Ik zag het aan de verkoop van geiten kaas. We hadden een goede actie en in plaats van de gebruikelijke 10.000 kilo per week ver kochten we 140.000 kilo. Ook onze actie in de zomer met rosé ging zo goed dat je best mag zeggen dat Albert Heijn nu heel Nederland aan de rosé heeft gekregen.’

Personeelsbladen | 2002 | | pagina 4