4 5 6 8 Werken bij Albert Heijn: Jubileum 40 jaar Jubileum 25 jaar I Bijpraten met Dick Boer Waar of niet waar? Hoe blij zijn wij? Hart van de Zaak: Nieuws uit het land AH Fotoservice 3 Aha De ijskoude reis van een zeewolf Ik mijn product: Blauwe Consultants in opleiding 1 6 Puzzel en Recept Vanaf deze Aha staan de jubilea in de nieuwe bijlage Wij van AH. Je vindt daar ook advertenties van collega’s en In Memoriams. Jessica Smits (23), allround magazijnmedewerker in DC Pijnacker, staat haar mannetje. Aha is een uitgave van Albert Heijn Afdeling Interne Communicatie Postbus 3000, 1500 HA Zaandam Concept realisatie BJS/Comm unicatie Management, Bloemendaal Hoofdredactie Tamara Gorbach Art direction en vormgeving Studio Paul Pollmann, Amsterdam Fotografie cover Hans Petersen Aha is bestemd voor alle medewerkers van Albert Heijn JAN MULDERIJ (55), VERKOPER BROODAFDELING AH 1471 ‘Als 15-jarig broekie ben ik in ’62 bij Albert Heijn begonnen. Ik heb in die veertig jaar op alle afde lingen van de winkel gewerkt. Waar ik nu zit, op de broodafdeling, bevalt het me eigenlijk nog het beste. Lekker met klanten bezig zijn, brood afbakken en snijden. Ook mijn dochters werken in een supermarkt. Diana bij Albert Heijn en Mirjam bij de Coöp. Rivaliteit? Ben je gek, natuurlijk niet.’ P.RIN LUBBERS (42), VERKOPER, AH 1514 NIJMEGEN ‘Ik ben vorig jaar tijdens het clusterfeest door Aldi Press uitgeroepen tot “beste tijdschriftenverkoop ster van Nederland”. Ik wist niet eens dat het bestond! Waarom ik gewonnen heb? Ik denk omdat mijn afdeling er altijd zo verzorgd uitziet. En als iets me niet bevalt, kan ik mijn stem flink verheffen. Dat heb ik altijd gedaan, ook toen ik nog op de slagerij, de bakkerij en houdbaar werkte.’ ‘Ik vind het leuk om iets te bereiken en vooral als ik daar flink mijn best voor moet doen. Zo zit ik in elkaar. Ik ben een doorzetter. In het DC ben ik een van de weinige vrouwen op de werkvloer. Het klinkt ouderwets, maar er zijn nog altijd mannen die moeite hebben met een vrouw op een heftruck. Ze verwachten dat je liever de telefoon opneemt of administratief werk doet. Ik moet nu eenmaal wat meer mijn best doen om gewaardeerd te worden in mijn werk. L Maar dat vind ik niet erg. Hoe harder je voor iets moet vech- B ten, hoe leuker het is als het lukt. Als een man tegen mij zegt, dat kun je nooit en uiteindelijk kan ik het wel, dan is de kick extra groot! Inmiddels kan ik me heel goed handhaven. De meeste collega’s vinden het leuk om een vrouw in het team te hebben. Ik ben serieus met mijn werk bezig en heb inmiddels meer ervaring dan de meeste mannen in het DC. Dat dwingt natuurlijk ook wel een beetje respect af...' 5 Q o

Personeelsbladen | 2002 | | pagina 3