k LOOPBAAN Groenteboer Bert brengt balans Dat nuchtere Friezen ook Aha 2 i MEER WETEN OVER DE AHOLD- STUDIEKOSTENREGELING? zijn in het spirituele, bewijst Bert Cats (37). Deze groenteboer van AH 1569 in Harlingen volgt in Krommenie de vierjarige hbo-opleiding tot spiritueel therapeut. i Wil je ook in aanmerking komen voor een vergoeding van je studiekosten, dan moet je in ieder geval een contract voor onbepaalde tijd hebben en meer dan dertien uur per week werken. Je studie kan zowel voor 50 procent als voor 100 procent worden vergoed. Voor meer informatie kun je terecht bij je super marktmanager of je personeelsfunctionaris. Medewerkers van Franchise-onder- nemingen komen niet in aanmerking voor deze studiekostenregeling. Doordeweeks fungeert huize Cats als kinderopvang. Naast de vier eigen kinderen, rennen er dan nog eens acht andere kids door het huis. En alsof dat nog niet genoeg is, zijn Bert en zijn vrouw ook nog als vrijwilliger werkzaam in de thuiszorg. Om zoveel stress aan te kunnen, moet je wel behoorlijk ‘zen’ zijn. Daarom leert Bert twee keer per maand hoe hij zijn lichaam en geest in balans kan brengen. Het vakkenpakket is zeer divers en bevat onderdelen als neuro- linguïstisch programmeren (NLP, vooral bekend door de praktijken van Emile Ratelband) en therapeutische healing. Omdat Bert een studie volgt die goed is voor zijn algemene ontwikkeling, en omdat zijn super marktmanager goedkeuring gaf, krijgt Bert vijftig procent van de studiekosten vergoed. Zelf ziet hij ook niet een directe link tussen zijn opleiding en zijn werk. ‘Oké, ik leer om te gaan met werkstress en onderlinge verhoudingen. Maar voor de rest heeft deze opleiding niets met mijn werk als groenteboer te maken. Of ik weleens vergeleken word met “Sjors de inspirator” van de Cup-a-Soup reclame? Nee hoor. Veel collega’s zijn oprecht geïnteresseerd in mijn opleiding. Maar er zijn ook mensen die het zweverig vinden en meteen afhaken. Daarom wacht ik altijd tot ze er zelf naar vragen.’

Personeelsbladen | 2002 | | pagina 2