Verzoenen met viskoekjes li RA RA, WAT IS DIT? Aha 16 WAT ZEGT JOOP? Meesterkok Joop Wijman bedenkt de recepten voor Albert Heijn Kant Klaar en AH Huistraiteur. Een kenner kortom. In Aha geeft hij gratis advies over hoe jij je favoriete recept nóg lekkerder, anders of makkelijker kunt maken. Deze keer reageert Joop op een recept van: GINNY BAREND (40) verkoopspecialist AH 1590, Boskoop. i Ki Aha fotografeerde drie diepvriesproducten in een Albert Heijn-winkel van heel dichtbij. Maar welke? Stuur je oplossing voor 19 september 2002 naar aha-magazine@ah.nl o.v.v. ‘Puzzel Aha’ of naar Aha, Afdeling Interne Communicatie, Postbus 3000,1500 HA Zaandam. Orie medewerkers maken kans op een cadeaubon van 30. tip: je kunt in plaats van kabeljauwfilet ook heel goed koolvisfilet van Euroshopper gebruiken. Het is veel goedkoper en net zo lekker. BENODIGDHEDEN (VOOR 35 VISKOEKJES) 2 kg kabeljauwfilet 750 gr uien 40 gr peterselie (diepvries) 3 grote aardappels 1,5 ei peper, zout, roomboter en paneermiddel Kook de vis gaar in water. Laat de vis daarna goed uitlekken. Dit is heel belangrijk, want als er te veel vocht in de vis blijft zitten, vallen de koekjes uit elkaar. Kook tegelijkertijd de aard appels goed gaar. Hak de uien fijn en bak deze tot ze glazig zijn. De uien mogen beslist niet bruin worden. Doe alle ingrediënten bij elkaar in een kom, voeg peterselie, eieren, peper en zout toe en kneed het mengsel met de hand tot een smeuïg geheel. Maak van het mengsel klei ne stevige bolletjes die in je handpalm passen en druk ze vervolgens plat, zodat er een koek- vorm ontstaat. Haal de koekjes door het paneermeel en bak ze vervolgens kort in roomboter tot beide zijden bruin zijn. Je kunt de viskoekjes eten als onderdeel van een warm of koud buffet. Maar ze smaken ook heerlijk op een witte maanzaadgalle brood. Tot slot een Oplossing Aha nummer 5: 1. Koeltas, 2. Papierrolhouder bij AGF, 3. Schoon maakvoorschriften bord Waardebonnen: B. Dekker, AH 1161 Stadskanaal, Anne-Marie Dinkelman, AH 1283 Geestern, William Kars, AH 1124 Veldhoven Voetbal met handtekening van Louis van Gaal: Mevr.J.H. Leutscher-ten Berge, Almere, J. van Benten, AH 1539 Leiden, Marjan Schoon, HK klantenservice, Maarten van de Meerakker, Eindhoven Ginny: ‘Dit is een typisch joods recept. Volgens de traditie eet je dit op Grote Verzoendag op 16 september. Ik maak dan samen met mijn zus viskoekjes voor de hele familie; staan we gezellig een hele middag in de keuken. Deze viskoekjes zijn natuurlijk veel te lekker om maar een keer per jaar te eten. Ik maak ze dus veel vaker voor mijn gezin. Viskoekjes zijn populair in veel gebieden in het Midden-Oosten. In Irak hebben ze een bijzondere variant op het recept. Ze maken een pittig beslag en frituren dit apart van de vis. Voor het beslag heb je nodig: een halve chilipeper, een ui, vijf len- te-uitjes, een tomaat en een bosje bladpeterselie. Hak dit fijn in de keukenmachine en voeg het toe aan 250 gram bloem, 25 ml water en wat zout. Frituur eerst de kabeljauw in matig hete olie. Daarna frituur je bolletjes beslag in dezelfde olie, zo krijg je pittige soesjes die je naast dA kabeljauw opeet.

Personeelsbladen | 2002 | | pagina 20