fl De zeewolf die je in de winkel ziet, is krap 72 uur eerder uit de IJslandse zee gevist. Hij blijft vers in een uitgekiend traject van verwerking, verpakking en transport. Met name het allerlaatste stukje van de reis is spannend. HET VENIJN ZIT ’M IN DE STAART '^fl Handschoenen Supervers Vis vliege 10 In de visrijke warme golfstroom rond Ijsland varen dagelijks kleine bootjes uit om te vissen voor Albert Heijn. Zodra de vissers de zeewolf uit het water halen, letten zij meteen goed op de temperatuur en de hygiëne. De vis wordt in de meeste gevallen aan boord al ‘gestript’, ofte wel van ingewanden ontdaan. Ook op de sche pen is Albert Heijn druk doende met het door voeren van hygiënenormen (HACCP). De vis sers aan boord moeten schone handen hebben en de vis moet gelijk goed worden gekoeld. verwerkingsbedrijf daar wordt de vis met de hand gefileerd en gecontroleerd op wormen. Uiteraard met handschoenen aan! De vissen blijven op de juiste temperatuur in een meng sel van ijs, zee- en zoetwater, zelfs op de lopen de band. De machines worden zorgvuldig schoongehouden en gecontroleerd door de kwaliteitsmanagers van Albert Heijn, die regel matig naar Ijsland reizen om de hygiëne in het visverwerkingsbedrijf en op de vissersboten te checken. vliegen en dan per koelwagen naar visbedrijf Pieters in Brugge. Daar worden de filets in stukken gesneden en luchtdicht verpakt. Pieters beschikt over een BRC-certificaat en voldoet dus aan de modernste eisen wat betreft koeling en hygiëne. In gekoelde vrachtwagens gaan de kratten met verpakte vis vervolgens naar het LVC van Albert Heijn. Daar worden de containers bij binnenkomst meteen gecon troleerd op temperatuur. Het is nog nooit voorgekomen dat de temperatuur boven de gewenste 0-2 graden Celsius uitkwam. De zee wolf is dus altijd supervers bij aankomst in Nederland. Ook op het LVC en tijdens de reis richting de winkel zorgt Albert Heijn ervoor dat de vis optimaal wordt gekoeld. De tempe In grote bakken ijs gaat de gestripte vis naar de thuishaven Sangerdi, zo’n vijftig kilometer ten westen van de hoofdstad Reykjavik. In het vis- Gefileerd en wel gaat de vis gekoeld naar de cargohal van vliegmaatschappij Icelandair en vervolgens per vliegtuig naar Brussel. Drie uur F n

Personeelsbladen | 2002 | | pagina 14