Kunst met een barcode Multiculturele BBQ Mosselen eten met Leontien cn Mega-omzet voor AH 1160 on cn on OPROEP I 9 Aha i DE ZAAK aha-agazine@ah.nl Als het Landelijk Vers centrum in Nieuwegein een barbecue organiseert, is nie mand te beroerd om de handen uit de mouwen te steken. Collega’s die een dag ervoor nog aan het orderverzamelen waren, stonden op zaterdag 29 juni ach ter de barbecues, bar en draaitafel om de 150 tot 200 aanwezigen te amuseren. Facilitymanager Teus van Dam heeft hiermee de belofte van het management waar kunnen maken: ‘In de eerst helft van dit jaar is het ziekteverzuim flink gedaald. En dan hou je geld over om leuke dingen te doen. Een feest geven past dan bij het streven om stil te staan bij de dingen die goed gaan.’ Volgens medewerker Eddy Heil was het een waar multicultureel feest en dat was zeker te merken aan de exotische muziek die uit de luidsprekers klonk. Naast de gebruikelijke vleesproducten lag er ook ritueel geslacht vlees op de barbecue. s De winkel vernieuwd? Een bijzondere activiteit voor klanten of medewerkers? Een jubileum van een distributiecentrum? In Hart van de Zaak lees je over bijzondere (lokale) gebeurtenissen bij Albert Heijn. Heb je ook een idee voor een bericht? Laat het ons weten. Mail je onderwerp naar s ‘Waarom kunnen mensen eigenlijk niet gewoon kunst in de supermarkt kopen?’ vroeg Orit Yashfe (28) zich regelmatig af als ze met haar boodschappenmandje door AH 1101 in Arnhem liep. Een vraag die de basis vormde voor haar afstudeerproject. In amper een half jaar tijd schilderde de student aan de Hogeschool voor de Kunsten in Arnhem maar liefst 150 schilderijen. En van 25 juni tot en met 2 juli konden klanten van het Arnhemse filiaal haar kunst kopen. De kunst werken waren verpakt als Albert Heijn-producten en waren voorzien van een barcode, zodat ze gescand werden bij de kassa. De examen commissie was onder de indruk en Orit behaalde haar diploma. Het project bleef niet onopgemerkt; ze werd vele malen geïnterviewd, (fflker andere door Trouw, Parool, De Gelderlander, 5 in het land, Radio BNN en Ontbijtradio. En nu dus ook door Aha: Hoeveel schilderijen heb je verkocht? ‘Alle 150! Elke dag lagen er 25 nieuwe schilderijen in de schappen. Klanten stonden ’s ochtends al voor de winkel te wachten en een kwartiertje na openingstijd waren ze allemaal verkocht. De duurste schilderijen waren 39,90 euro. Ik had niet verwacht dat die zo snel zouden gaan.’ 150 schilderijen in een half jaar; kan dat wel? ‘Dat vroeg de super- In het zomernummer van Aha maakten we melding van een vijftal winkels die in de zomer een flinke omzetstijging hebben. AH 1160 in Oostburg stond daar niet bij, tot verdriet van de medewer kers en supermarktmanager Dick van Es. ‘We hebben in de topweken ruim een dubbele omzet gedraaid en zijn daarmee hét seizoensfiliaal ^an Nederland. Complimenten voor al mijn medewerkers!’ ‘Een klant wilde graag met haar op een tandem de bergen in’, lacht verkoper Herman van de Kuilen van AH 1080 in Amsterdam. Hij heeft het over niemand minder dan Olympisch kampioene Leontien van Moorsel. Daar stond ze niet onwelwil lend tegenover. ‘Hij mocht haar altijd bellen’, zei ze. De wielrenster fietste woensdag 17 juli door de winkel aan het Gelderlandplein. In haar handen had ze het ‘eerste’ bakje mosselen van Zeeland’s Roem, één van haar spon sors. Leontien overhandigde de mosse len aan de kok in de winkel en opende zo officieel het mosselseizoen bij Albert Heijn. De schaaldieren werden gekookt en uitgedeeld aan de massaal toegestroomde fans. ‘Zelfben ik niet zo’n liefhebber van mos selen, maar Leontien zeker wel’, aldus Herman. ‘Ze at een portie mee, en dat deed ze echt niet alleen voor haar sponsor.’ marktmanager ook. Maar ik ben niet iemand die concessies doet. Ik ga voor kwaliteit. Het was niet de bedoeling dat het een massaproductie zou worden. En dat is gelukt. Elk schilderij is uniek.’ Kunnen we binnenkort in elk AH-filiaal kunst van jou kopen? ‘Nee. Dit was een eenmalige actie. Het was leuk om een weekje manager te zijn van de AH-kunstafdeling. Maar ik ga nu weer een ander project bedenken. Al zal het moeilijk worden om dit succes te overtreffen.’

Personeelsbladen | 2002 | | pagina 13