p OP EEN MOOIE ZOMERDAG... i| puurt pa ARNHEM ALBERT HEUN XL 1 Militaire operatie Hartje zomer. Voor sommige winkels de tijd om flink te scoren terwijl andere winkels midden in een zomerdip zitten. Aha bezocht een filiaal in Amersfoort waar de winkelvloer tijdens het hoogseizoen opvallend leeg is. Ook nam de redactie een kijkje in het filiaal op Texel, waar het de bele zomer krioelt van de vakantiegangers. Medewerkers lenen ■CwF Cll üuupf Zonnig Supermarktmanager Henk van Deelen: ‘Dit is onze eerste zomer want wij zijn pas sinds februari open. Onze winkel maakt deel uit van een over dekt winkelcentrum. Van mij mag het deze zomer best met bak ken uit de lucht val len. Want met slecht weer is het hier een stuk drukker.' Tussen al deze ontspannen klanten rennen de medewerkers rond. Zij hebben het drukker dan de rest van het jaar. ‘Tijdens het hoogsei zoen zijn wij één groot blauw team dat op alle fronten samenwerkt,’ zegt supermarktmanager Albert van Meulen. Zijn taalgebruik doet den ken aan een militaire operatie. En dat is niet zo gek, want in de zomer gaan alle remmen los: vorig jaar werd er tijdens topweken ruim een dubbele omzet gedraaid. Een zomerse dag in Den Burg. De scanners van de caissières in AH 1185 piepen onophou delijk. Ondanks de lange rijen voor de kassa zijn de zongebruinde klanten opvallend relaxed. Boodschappen doen bij de ‘aircondi tioned’ Albert Heijn blijkt een goed alternatief voor een frisse duik in de zee. De inhoud van de winkelwagens bestaat voornamelijk uit fles sen frisdrank, chips, kratten bier, zakken houtskool, vlees, stokbroden en flessen wijn. Hoeveel het kost is even minder belangrijk; e koopjes jagen is taboe tijdens de vakantie. Om de tijdelijke drukte in de zomer op te van gen, schakelt Albert medewerkers in van het vasteland. ‘Vorig jaar heb ik een rondje gemaakt langs filialen waar ze last hebben van

Personeelsbladen | 2002 | | pagina 8