S 1 ‘Als één depot uitvalt, zit half Nederland zonder ijs’ I ha Weerman Robotkarretjes i Jack Melis er is en blijft één absolute topper. Een super- simpel ijsje dat al veertig jaar aan de top staat en nog steeds het meest verkoopt: de Raket. "or deze zomer is het aantal robotkarretjes verdubbeld en zijn de karretjes, wieltjes en rails verbeterd. Er is geïnvesteerd in de kwali teit van management, techniek en het perso neel. Jack: ‘De totale vraag naar ijs ligt soms wel 200 procent hoger dan de vorige dag. Dan heb je plotseling extra medewerkers nodig die bij temperaturen van -20° in een diepvrieshal willen werken. En dat is moeilijk.’ Volgens sommige collega’s lijkt Jack wel op een weerman. Maar net als professionele weer mannen lukt het hem niet altijd om een juiste voorspelling te doen. ‘Het blijft moeilijk in te schatten hoeveel ijs winkels precies nodig heb ben. Het RFBA-bestelsysteem gaat uit van een gemiddelde omzet en niet van omzetpieken tijdens extreem warme dagen. Als winkels daar rekening mee houden kunnen ze nee-verkoop voor een groot deel zelf voorkomen.’ Het afleverpercentage van de leveranciers naar de winkels ligt met gemiddeld 99 procent zeer hoog. ‘Af en toe gaat er helaas iets mis’, betreurt A|k. ‘Van de twee diepvriesdepots die alle win- iTls van ijs voorzien kreeg één de vorige zomer te maken met flinke storingen in het automa tisch orderpicksysteem. Dit systeem werkt met onbemande robotkarretjes die rondrijden in een enorme hoogbouw van voorraad en daar automatisch de bestelling ophalen. Jack: Als één depot uitvalt, zit half Nederland zonder ijs. En dat is funest, helemaal tijdens de heetste weken van het jaar.’

Personeelsbladen | 2002 | | pagina 7