3 EVEN BIJPRATEN i Aha 4 over de dingen die on Ook jullie kunnen vragen stellen via aha-magazine@ah.nl Tevreden klanten Een oer-Hollands bedrijf Roosterproblemen Jouw Aha-moment 1 0R Elke maand praten we bij met bedrijf aangaan en bezighouden. Ook jullie kunnen vragen stellen via De eerste blik 3 aha-magazine@ah.nl. ‘Een oer-Hollands bedrijf’ ‘Sinds een jaar meten we eens in de acht weken of onze klanten tevreden zijn. Per filiaal, zodat je kunt zien hoe je het doet, van groente tot aan de kassa. Ik zie aan al die gegevens hoe Albert Heijn het doet. Over de hele linie neemt de klanttevredenheid toe. Dat is goed nieuws. Maar we zijn er nog niet. Dat ziet iedereen ook wel aan zijn eigen scorecard.’ ‘Uit andere klantenonderzoeken horen we steeds vaker dat we een Amerikaans bedrijf zijn. Mensen verwarren Albert Heijn dan met Ahold, onze moedermaatschappij. Albert Heijn is en blijft natuurlijk een oer-Hollands, kerngezond bedrijf. Van alle Ahold-activitei- ten vindt intussen 60 procent in de Verenigde Staten plaats. We zullen dan ook losser van elkaar raken. Maar we blijven trots op elkaar.’ ‘Ik las een krantenartikel waarin stond dat wij te weinig mensen aan het werk hebben en ‘Dat ik straks twee weken vakantie heb. Lekker nietsdoen in Turkije. Nou ja, niets. Ik hou van vakanties waarin ik met mijn vrouw en vier kinderen lekker actief bezig kan zijn, zeilen, sporten, noem maar op. Lekker buiten bezig zijn, dat vind ik ont spannend. En natuurlijk ook af en toe een supermarkt bekijken. Zien wat de klanten daar lekker vinden, hoe de mensen daar werken. Maar dat is gewoon leuk.’ g s ‘De nieuwe OR is geïnstalleerd. Een goede mix van ervaren krachten en nieuwe mensen. Met de OR gaan we de komende periode onze tanden zetten in de formuledifferentia- tie binnen het Hoofdkantoor en de uitrol van Blauw. En we praten over het meer consu- mentgericht maken van medewerkers. Een pittige klus.’ zit, dan weet ik dat die afdeling niet goed wordt beheerd. Ook kijk ik altijd naar de temperatuur van koelinstallaties. Ik vind het een kwestie van mentaliteit om dat soort dingen goed te regelen. Alle middelen zijn er en alle regels, normen, waarden en richtlijnen zijn helder. Klanten gaan de laatste jaren voor veilig voedsel. Ze rekenen er gewoon op dat het oké is. Zorg dan dat de temperatuur goed is en de artikelen goed van kwaliteit. Een klant die thuis bedorven druiven uitpakt, komt echt niet terug.’ ‘Als ik in een winkel kom, dan kijk ik als eer- ste naar het voorverpakt fruit als aardbeien en druiven. Als onder in het bakje viezigheid dat we kampen met een personeelstekort. Normaal hebben we in de zomer veel moeite om mensen te krijgen. In een paar grote steden is het probleem inderdaad echt nijpend, maar in het algemeen gaat het dit jaar juist beter dan in andere jaren. Het bewijs daarvoor is al geleverd door de DC’s. Als je kijkt naar de tijdigheid van leveren en de servicegraad in de lastige periode tussen Pasen en Pinksteren dan waren die meer dan goed. Door een flexibele instelling en veel extra handen aan het werk. Dat vind ik een compliment waard.’

Personeelsbladen | 2002 | | pagina 4