u ‘AH 1380 in Nuenen maakt melding van een record: vijf leden van vijf kinderen, Chantal (18), Eveline (17), Ralph (16) en Desiree (15) werken er nu ook. ‘Met de pitstop hebben zelfs mijn elfjarige dochter Judith en mijn man meegeholpen.’ I één gezin die allemaal in hetzelfde filiaal werken. Moeder Angèle (43) is inmiddels ruim 25 jaar bij Albert Heijn werkzaam. Vier van haar Flexibele vakantie Vier keer kans 22 ‘Wil mama even naar de kassa komen? '>y tingsprobleem heeft als de familie Van der Peet op vakantie gaat. Maar dat blijkt mee te vallen. Angèle is flexibel: ‘Chantal gaat niet meer met ons mee, dus dat scheelt alvast één medewerker. Verder heb ik opgegeven dat ik onze vakantie eventueel wel twee weken kan opschuiven.’ Hoewel ze alle vijf parttime werken, bepalen de openingstijden van Albert Heijn voor een groot deel het gezinsleven in huize Van der Peet. Desiree is bijvoorbeeld op zaterdag om 7 uur ’s avonds klaar met ‘schappen poetsen’ en spiegelen: ‘De anderen hebben dan al gegeten, ik warm gewoon wat op en eet alleen’. Ie zou denken dat het filiaal meteen een bezet- Over de vraag wat het werk bij Albert Heijn nu zo leuk maakt, hoeft niet lang te worden nagedacht. ‘De sfeer is goed’, zegt Chantal, die op de delicatessen-afdeling staat en al vijf jaar bij Albert Heijn werkt, ‘het is een kleine groep, je kent iedereen, ook de klanten.’ De Van der Peets werken dan ook meestal meer dan alleen hun vaste uren. Chantal: ‘Als ze iemand nodig hebben, bellen ze vaak hierheen, dan hebben ze vier keer kans.’ Dat er ook thuis nog veel over het werk gesproken wordt, vindt niemand erg. Angèle: ‘Je moet gewoon even je verhaal kwijt als je thuis komt na het werk, maar dat gaat ook niet eindeloos door.’ Angèlg heeft zes jaar als hoofdcaissière gewerkt: ‘Toen de kinderen kwamen ben ik minder uren gaan werken, maar ik ben nooit helemaal gestopt. Ik ging werken om uit te rusten! Achter de kassa heb je even niks anders aan je hoofd.’ Met haar dochters deed ze later vaak boodschappen bij Albert Heijn: ‘Mijn collega’s spraken dan ook met mijn kinderen, zo raakten ze vertrouwd met de winkel en was de keus niet zo moeilijk toen ze een bijbaantje zochten. Ralph tekende zijn contract toen hij met mij inkopen kwam doen voor het vieren van zijn zestiende verjaardag’.

Personeelsbladen | 2002 | | pagina 22