enkele regels Vakantiewerkers: Werven, zo werkt dat 7 Aha WH Volgens een voorzichtige schatting heeft Albert Heijn dit jaar zo’n tien duizend vakantiewerkers nodig om aan de vraag te kunnen voldoen. Winkels nemen voornamelijk zelf de nodige initiatieven voor het wer ven van vakantiewerkers. De persoonlijke benadering blijkt effectief. Vandaar dat veel winkels medewerkers stimuleren om vrienden of bekenden te benaderen om bij Albert Heijn te komen werken. Personeelsfunctionaris Mirjam Visser van de regio Stad: ‘Het regiokan toor ondersteunt de filialen, bijvoorbeeld door een advertentie te plaat sen in een regionale krant, door aan een banenmarkt deel te nemen en door de website www.ah.nl/werk te vullen met vacatures. De afdeling HRD van het hoofdkantoor zorgt er daarnaast voor dat filialen en DCs over adequaat campagnemateriaal beschikken.' Gedurende de komende schoolvakantie zal weer gebruik gemaakt worden van de inzet van vakantiewerkers. Wanneer vakan tiewerkers jonger zijn dan 18 jaar gelden dezelfde wettelijke regels met betrekking tot de werktijden en toegestane arbeid als voor kinderen en jeugdigen. Zo mogen 15-jarigen bijvoorbeeld geen kas- sawerk en snijwerkzaamheden verrichten en mogen ze in vakantietijd niet meer dan 8 uur per dag werken. Bovendien mogen 15-jarigen nooit na 19.00 uur en 16- en 17- jarigen nooit na 23.00 uur werken. Kinderen en jeugdigen dienen instructie en voorlichting te ontvangen en moeten een beroep op een toezichthouder (ervaren medewerker) kunnen doen. Overigens gel den in schoolweken strengere regels. Zo mogen bijvoorbeeld 15-jarigen per school dag maar maximaal 2 uur werken. De arbeidsinspectie controleert het naleven van deze regels intensief. Alle regelgeving staat in het elektronisch handboek Personeelszaken onder Arbeids- en Rusttijdnormen en Kinderen Jeugdigen. 1 T B PX'

Personeelsbladen | 2002 | | pagina 7