werker komt nu goed van pas ‘Mijn ervaring als vakantie- Ooit als vakantiewerker begonnen en inmiddels een jarenlange staat van dienst. Er zijn genoeg medewerkers die op die manier carrière hebben gemaakt bij Albert Heijn. Een goede ontwikkeling want zo blijft eenmaal opgedane kennis behouden voor de organisatie. Aha 6 Extra uren Of' l I Vakantiewerk voor het leven Voormalig vakantiewerker Ingelot Posthumus Meyjes, caissière bij AH 1404 Bussum, is inmiddels vaste medewerkster. Ze zit nog op school en heeft bij Albert Heijn een vast contract voor 16 uur per periode. Toen ze in de zomer van vorig jaar kwam sol liciteren was ze 16 jaar. Ze had goed nage dacht over welke bijbaan het beste bij haar zou passen. ‘Werken in de horeca leek me best leuk, maar lichamelijk ook behoorlijk zwaar. Bovendien zag ik mezelf niet een hele zomer afwassen. Ik wilde graag contact met mensen en achter de kassa heb je dat zeker.’ Albert Heijn leek Ingelot een goede super markt om voor te werken. Ze hoopte er in elk geval gezellige collega’s te treffen. ‘Dat is gelukt. Zelf werk ik op de vrijdagavond en dan werken hier veel jongeren. Bovendien vind ik de arbeidsvoorwaarden goed: met feestdagen krijgen we cadeaubonnen, en ook doorgroeimogelijkheden zijn hier goed gere geld. Een paar van mijn vriendinnen zijn hier inmiddels ook komen werken.’ Voor buitenstaanders lijkt het misschien niet zo moeilijk: werken achter de kassa. Ingelot weet inmiddels beter. ‘De kassa vereist toch meer kennis dan je zou denken.’ secretaresse op een advocatenkantoor. Echt iets voor haar, zou je denken, met zo’n goede aansluiting op haar studie. Maar ze wilde méér werken. ‘Ik had al eerder gewerkt als caissière bij een andere supermarkt en solliciteerde bij Albert Heijn om daar wat extra uren te kun nen draaien.’ Evelien wilde oorspronkelijk alleen tijdens de zomer als caissière aan de slag, maar na verloop van haar vakantie dacht ze daar anders over. ‘De collega’s waren leuk en het contact met klanten beviel me goed. Uiteindelijk heb ik mijn secretaressebaan opgegeven en ben parttime bij Albert Heijn gaan werken. Begin vorig jaar zag ik in Vrij Baan een vacature voor een baan op het hoofdkantoor. Ik was toen bijna afgestudeerd. Nu werk ik als bedrijfsjurist voor Albert Heijn. Dat ik ervaring heb met het werk in een win kel, komt me nu zeker van pas. Ik kan me daardoor goed inleven in wat er speelt.’ Evelien Donker was in 1999 nog rechten studente. In de zomer van dat jaar had ze voor twee dagen in de week een bijbaantje als 1® s

Personeelsbladen | 2002 | | pagina 6