‘De temperatuur mag geen opdonder krijgen’ 3 EVEN BIJPRATEN Aha 4 Ook jullie kunnen vragen stellen via aha-magazine@ah.nl Expeditie Blauwe Wereld Albert Heijn XL Jouw Aha-moment HACCP g i l i Brood Elke maand praten we bij met bedrijf aangaan en bezighouden. Ook jullie kunnen vragen stellen via Dick Boer, directievoorzitter Albert Heij aha-magazme@ah.nl. de verkoop aan de klant. De temperatuur mag geen opdonder krijgen. Dat is gevaar lijk. Het voedsel kan er door bederven en klanten kunnen er ziek van worden. En dat wil niemand. Zeker nu we meer en meer ver se producten verkopen, heeft Albert Heijn een naam hoog te houden.’ ‘Goed aan de nieuwe winkelwedstrijd is dat iedereen tot en met de laatste ronde meedoet en dat filialen van hetzelfde niveau tegen elkaar spelen. De wedstrijd is daardoor veel aantrekkelijker geworden voor meer filialen. En ongeacht wat het startniveau van een winkel is, de groei in kwaliteit zal zichtbaar zijn. In dat opzicht zijn er in deze wedstrijd alleen maar winnaars.’ ‘We streven ernaar eind dit jaar, begin volgend jaar nog twee grote Albert Heijns openen, in Alkmaar en Eindhoven. En in Venlo zijn we aan het zoeken naar een oplossing. Onze eer ste Albert Heijn XL in Arnhem draait heel goed en heeft als winkelsoort een voorbeeld functie. Op de een of andere manier denken sommige gemeenten dat we weidewinkels wil len, in the middle of nowhere. Maar wat moe ten wij daar? Onze klanten willen graag hun wekelijkse grote boodschappen doen met de auto. En dan het liefst aan de binnenrand van de stad waar ze makkelijk en gratis kunnen parkeren. Dat willen wij met onze Albert Heijn XL ook. Dat heeft voor de gemeente twee voordelen: het stadsverkeer raakt niet verstopt en functionele en recreatieve shop pers lopen elkaar niet in de weg. Helaas houdt de misvatting over weidewinkels ons soms op.’ ‘Voor het eerst sinds jaren groeit ons markt aandeel weer. En dat is een heel erg knappe prestatie van iedere Albert Heijner. Zeker in een tijd waarin het economisch minder gaat. Als je naar onze cijfers kijkt dan zie je dat we meer klanten hebben dan ooit, en dat ze per keer dat ze boodschappen doen meer geld uit geven. Geweldig.’ ‘Het naleven van kwaliteits- en voedselveilig- heidsregels( HACCP) is voor Albert Heijn ontzettend belangrijk. We investeren enorm in de koelketen, in speciaal gekoelde vracht wagens, in HACCP-classificaties voor de DC’s. We doen er alles aan om de koelketen in stand te houden, vanaf de levering door de leverancier - en soms nog eerder - tot en met ‘Wat is belangrijker voor een klant dan iede re dag vers brood? Brood is in 2002 een van onze belangrijkste speerpunten, want een klant voor ons brood, is een klant voor altijd. Dit jaar geven we een enorme impuls aan de opleiding en training van onze eigen mensen op de brood- en bake-offafdeling en de kwa liteit van het assortiment. We weten dat zo’n stimulans effect heeft. Dat hebben we gezien bij vlees en AGF. Die hebben enorm ges coord. Dat gaat brood ook doen.’

Personeelsbladen | 2002 | | pagina 4