o Afstuderen onder werktijd I I (=1 LOOPBAAN 4/ INTERESSE? aJ J Aha 2 I Guido Meurders zit twee dagen in de week in de schoolbanken van Hogeschool Zuyd in Heerlen waar hij de duale HBO-opleiding Retailmanagement volgt. Daar- I naast brengt hij drie dagen per week het geleerde in praktijk op de werkvloer van AH 1351 in Sittard. Zelf vindt hij dat ‘best pittig!’ De coaching van verkoopmanager Pascal Loyson is dus geen overbodige luxe. I i i «•Hr Wil jij komend schooljaar ook starten met de duale HBO-opleiding Retailmanagement bij Albert Heijn? Informeer dan snel bij je leidinggevende. Hij kan je meer vertellen over de wervings- en selectieprocedure voor dit opleidingstraject en kan ook bekijken of je in aanmerking komt voor een gehele of gedeeltelijke vergoeding van je studiekosten, boeken en reiskosten. De opleiding start dit jaar in september op drie HBO-scholen in Nederland: Hogeschool Zuyd in Heerlen, Ichthus Hogeschool in Rotterdam en Hoge school Holland in Diemen (bij Amsterdam). O*’ In de ‘Albert Heijn-klas’ op Hogeschool Zuyd in Heerlen zitten studenten die in vier jaar klaargestoomd worden om (minimaal) verkoopmanager te worden en daarnaast een HBO- diploma Retailmanagement te halen. Voor veel afgestudeerden gloort daarna een toekomst als supermarktmanager. Maar daar moeten ze wel wat voor doen. Guido: ‘In het eerste schooljaar zijn er in mijn klas zeven van de zestien klasgenoten gestopt. Het is best pittig om te werken en studeren. Maar dat heb ik er wel voor over. Als ik afstudeer ben ik 23 en kan ik zowel een afgeronde HBO-opleiding als praktijkervaring op mijn cv zetten. Dat kunnen weinig leeftijd genoten zeggen.’ Guido Meurders zit momenteel in het tweedejaar. In zijn klas zitten alleen mensen die bij Albert Heijn werken. ‘Handig, want zo krijg ik precies te horen wat er bij andere filialen speelt. Omdat wij zelf in de supermarkt werken, is theorie voor ons meer dan droge stof. Ik merk dat ik me nu veel bewuster ben van bepaalde processen. Als ik nu bijvoorbeeld een product intoets op de hand-terminal weet ik wat ik bij het DC in gang zet. Voorheen dacht ik daar nooit zo bij na.’ Ook handig is de persoonlijke coach. Guido heeft in principe wekelijks contact met verkoop manager Pascal Loyson. Guido: ‘We praten over mijn voortgang op school en mijn gedrag op de werkvloer. Pascal wijst mij ook op mijn zwakke punten. Soms behoorlijk confronterend, maar wel goed voor mijn ontwikkeling.’ "A

Personeelsbladen | 2002 | | pagina 2