HET BELANG VAN GOEDE INTERNE COMMUNICATIE ik. De eerste etappe van de Expeditie Blauwe Wereld is in volle gang. Het einddoel: een excellente winkelperformance en tevreden klanten en medewerkers. Om dit te kunnen bereiken, speelt de communicatie tussen supermarktmanagers en medewerkers een cruciale rol. Aha nam een kijkje in AH 1366 te ’s Gravenzande waar een parttimer in overleg met zijn supermarktmanager de communicatiestructuur onder de loep nam. r 3 s Aha 14 - 2 Iedereen op de 1 Wouter van den Beukel: ‘Ik werk sinds 1996 als parttimer bij deze Albert Heijn in ’s Gravenzande. Daarnaast volg ik de afstudeer richting opleiding en voorlichting in organisaties, gericht op Human Resource Management, aan de universiteit van Leiden. Voor mijn studie wilde ik in deze winkel stagelopen. In overleg met mijn supermarktmanager, John Huf, ben ik de interne informatie- en communicatiestructuren gaan onderzoeken.’ Wouter: ‘Ik bespeurde al snel struikelblokken in de oude struc tuur. Er waren weinig middelen beschikbaar voor medewerkers om onderling te communiceren. Ook was er nergens vastgelegd hoe belangrijke informatie op tijd bij de juiste medewerkers terecht moest komen. In een kleine winkel kom je daar nog wel mee weg, maar bij een groter filiaal wordt dat moeilijker.’ John: ‘Ik had elke week een uur voortgangsoverleg met Wouter. Ik vond het belangrijk om te weten of hij wel uitkwam met zijn tijdschema en of hij extra ondersteuning nodig had. Daarnaast hadden we ook vaak tussen de bedrijven door overleg op de werkvloer. Zijn werk als parttimer ging immers gewoon door. Veel tijd kostte het me niet, bovendien vond ik het onderzoek erg belangrijk. Ik vind het mijn plicht als werkgever om informa tie op tijd, op de juiste plek aan de juiste mensen te geven. Om John Huf: ‘Een halfjaar geleden is deze winkel verhuisd en daar door bijna verdubbeld in vloeroppervlak. We hebben er ook zo’n vijftien mensen aan personeel bij gekregen. In een kleine orga nisatie lukt het nog om snel iets mondeling mede te delen. In een grote winkel wordt dat een stuk lastiger. We hadden echt (rj dringend behoefte aan iemand die onze interne communicatie en informatiestromen in kaart kon brengen. En die kan vertellen hoe het beter kan. Wouter kwam als een geschenk uit de hemel met zijn verzoek om een stageplaats.’ Wouter van den Beukel

Personeelsbladen | 2002 | | pagina 14