I I g EEN BROOD VAN DE BAKKER TOT DE KLANT Aha 10 DE BAKKER Om alle winkels van vers brood te kunnen voorzien, maakt Albert Heijn gebruik van een aantal kwaliteitsbakkers. Bijvoorbeeld bakkerij Veenhuis in het Groningse Sappemeer. ‘Het duurt vijf uur om een brood te bakken, vanaf half één ’s nachts zijn we in de weer,’ vertelt bakker Jurry Knapper. ‘Allereerst worden alle ingrediënten gekneed in een kneed machine en daarna zorgt een afmeetmachine ervoor dat de deegstukken op het juiste gewicht in een bakvorm worden gelegd. Vervolgens laten we het brood rijzen in de rijskast, waar warmte en vocht worden toegevoegd. Dat is nodig om het lekkere brood-aroma en een perfecte malsheid te ver krijgen. Na negentig minuten komt het deeg uit de rijskast, waarna het in de oven kan.’ 'W. C- DE CHAUFFEU In het magazijn van de bakkerij wordt het versgebakken brood verpakt. Het computersysteem van Albert Heijn geeft aan wat de winkels nodig hebben, waarna de bestelling wordt klaargezet voor de chauffeurs. Vanaf half zes ’s morgens komen zij hun wagens volladen. Chauffeur Theo Stijkel: Tedere vrachtwagen heeft zo’n zeven a acht filialen. De vrachtwagens zijn voorzien van een ventilatiesysteem. Zeker het ongesneden brood is namelijk nog niet echt koel als het de wagen ingaat. Zonder ventilatie zou het brood een beetje sponzig wor den. Dat kunnen we niet hebben, want we voelen ons echt verant woordelijk voor het brood dat we vervoeren. Bij het laden of los sen kan er bijvoorbeeld weleens een kratje of een brood afvallen. Dat geven we dan meteen door aan de winkel. Overigens vind ik zelf het brood de laatste tijd erg lekker, het is sterk verbeterd. Vroeger vond ik het niet zo vers smaken, nu wel.’ Vijf keer brood op de plank De bakker eet ‘zijn’ brood zelf bijna dagelijks. ‘Alle bakkerijen die voor Albert Heijn bakken, hebben hun recepten op elkaar afgestemd. Als je in Zeeland een Zaanse snijder volkoren koopt, smaakt die precies zo V'S’ ■’K* a's 'n Groningen. En dat is lekker, want wij bakken zoals de bak ers het vroeger ook deden. Dus met natuurlijke middelen.’

Personeelsbladen | 2002 | | pagina 10