Albert Heijn en de politiek: apart duo? 3 EVEN BIJPRATEN i L. W'Jt Aha 4 Ook jullie kunnen vragen stellen via aha-magazine@ah.nl Elke maand praten we bij met bedrijf aangaan en bezighouden. Ook jullie kunnen vragen stellen via Verkiezingen Speciale vrachtwagens i Jouw Aha-moment Alcohol Biologisch scharrelvarkensvlees ‘Demissionair Minister Brinkhorst wilde biologische landbouw stimuleren en wij wil ls len meer biologisch scharrelvarkensvlees aanbieden. Door het stimuleringsbeleid van de overheid schakelen boeren over op duur zame landbouw en wij hebben goede afspra- over de dingen die ons Dick Boer, directievoorzitter Albert Heij aha-magazme@ah.nl. ‘De verkiezingen voor gemeenteraad en Tweede Kamer zijn voor Albert Heijn belangrijk. Wat een nieuwe regering of gemeenteraad gaat doen, is voor ons van belang. Omgekeerd geldt ook dat wij als marktleider en grote werkgever richting politiek onze stem laten horen. Gelukkig staat bij alle politieke partijen veiligheid boven aan het lijstje. Veiligheid voor klanten én medewerkers is voor ons al heel lang belangrijk. We praten met overheden over veiligheid van winkellocaties, nemen deel in landelijke en plaatselijke overleggen en lob byen al jaren voor meer blauw op straat. We hopen dat de plannen voor de uitbreiding van het aantal politieagenten en het verge makkelijken van aangifte doen na de verkie zingen worden uitgevoerd.’ ‘De overheid wil leefbare binnensteden en daar horen natuurlijk supermarkten bij. Daarvoor hebben we indertijd speciale ‘Dat we in periode 5 een extra winstuitke ring over 2001 uitbetalen. In december is aan iedereen die in 2001 het hele jaar in dienst van Albert Heijn was 85% van het periodesalaris uitgekeerd als winstdeling. Wie minder lang in dienst was kreeg een uit kering naar rato. Nu betalen we nog eens ongeveer 8% van het periodesalaris uit aan iedereen die in december winstdeling heeft gekregen en nu nog in dienst is van Albert Heijn. We hebben vorig jaar namelijk een beter financieel resultaat behaald dan ver wacht. En dan vind ik het fijn om dat met iedereen die er aan heeft meegewerkt te delen.’ ‘Natuurlijk doet Albert Heijn er alles aan om te voorkomen dat in de winkels alcohol wordt verkocht aan jongeren onder 16 jaar. We doen actief mee aan de landelijke cam pagne Soms moetje NEE verkopen. Maar de overheid legt de verantwoordelijkheid voor het naleven van de regels vooral bij de ver kopers van alcohol. Maar wij worden in de rol van politieagent geduwd. Hoe zit het met de verantwoordelijkheid van ouders, verzorgers en de jongeren zelf?’ ken gemaakt met Dumeco, onze leverancier van biologisch scharrelvarkensvlees. Wij geven afname- en prijsgaranties en Dumeco zorgt voor voldoende aanbod. Dat vind ik constructief samenwerken. Wij voldoen aan de klantenvraag naar meer biologisch vlees en daarnaast helpen we met de uitvoering van het overheidsbeleid: eind dit jaar is het vlees in vijfhonderd winkels te koop.’ vrachtwagens ontwikkeld, bekend onder de naam Roll-on Roll-off, waarmee we makke lijk en snel winkels in hartje binnenstad kunnen beleveren. Uiteraard met dodehoek- spiegels, maar die hebben al onze wagens. Nu mag dit voertuig in Den Haag worden gebruikt, maar in Amsterdam niet omdat hij te lang is! Je doet je best om verstoppingen in de stad te verminderen, maar een dergelijke houding motiveert niet echt.’

Personeelsbladen | 2002 | | pagina 4