Een lekker vak leren INTERESSE? Aha 2 leze-ham Is zichzelf v liet meer en niet minder.’ X Hoe verpak, presenteer en verkoop je vleeswaren en salades zo goed, veilig en aan trekkelijk mogelijk? Miranda Hellinga (29), verkoopster AH 1513 Leeuwarden, leerde F het tijdens de Vakdagen J| Delicatessen. ‘Het is voor mij fi een sport zo min mogelijk afboekingen en een zo strak 1 mogelijke vitrine te hebben.’ i l Wil jij, verkoper of verkoopspecialist, je vakkennis verdiepen? Praat er dan eens over met je leidinggevende. De Vakdagen Deli is een tweedaagse opleiding (één dag voor parttimers). De tweedaagse cursus voor fulltimers kost 315 euro en de eendaagse variant voor parttimers komt op 179 euro. Ook medewerkers van franchise-ondernemingen kunnen zich aanmelden. De Vakdagen vinden plaats in De Academie bij Meester- Stegeman in Wijhe (tussen Zwolle en Deventer). Voor meer informatie kun je contact opnemen met het secre tariaat van De Academie: (0570) 50 58 50. 'Ik vind het leuk om dingen te leren. Hoe meer je van je vak weet, hoe interessanter het wordt. Bovendien is het zo dat hoe meer kennis je hebt, hoe zelfverzekerder je achter de vitrine staat.’ Miranda Hellinga werkt nu ruim een jaar op de delicatessenafdeling van een groot filiaal in Leeuwarden. Over het voorstel van haar Supermarktmanager de Vakdagen Delicatessen te volgen hoefde ze niet lang na te denken. Intussen is ze een van de 2700 Albert Heijn-medewerkers die de tweedaagse, praktijkgerichte opleiding om vakkennis mee te verdiepen hebben gevolgd. En ze is er verbaasd over hoeveel je in twee dagen kunt leren, zonder dat het vervelend of vermoeiend wordt. ‘De eerste dag kregen we behoorlijk wat theorie, vooral over de keten van de-koe-tot-het-pakje-rosbief-in-de-vitrine. Je hebt deze informatie niet direct nodig om de klant te kunnen helpen, maar ik vind het als achtergrond fijn om te weten. De directe productkennis, bijvoorbeeld in welke producten knoflook zit kun je wel gelijk toepassen. Gelukkig ben je niet de hele dag bezig met theorie. In het praktijkgedeelte leer je snijtechnieken en de juiste manier van opleggen. De tweede cursusdag gaat over beheren en beheersen, presenteren en verkopen. Dat spreekt mij persoonlijk meer aan. Ik vind het echt een sport om zo min mogelijk afboekingen en een zo strak mogelijke vitrine te hebben.’ De cursusgroepen bestaan maximaal uit twaalf personen, een ideaal aantal volgens Miranda. ‘De groep is niet te groot, dus je krijgt zelf veel aandacht. Maar ze is wel groot genoeg om van elkaar te leren. Ik vond het heel interessant om te horen hoe ze problemen in andere filialen oplossen.’ -

Personeelsbladen | 2002 | | pagina 2