I I 5 I 24% Waarover bellen winkels? 13 Aha 23% 11% Hoe handelt de Winkelhelpdesk een vraag of probleem (‘call’) af? ‘Begrip is belangrijk’ ‘Het kost soms tijd’ Iedereen in de winkel kent de Winkelhelpdesk: even 2929 bellen en je krijgt antwoord op alle vragen. Maar in veel gevallen staan de antwoorden al in de handboeken en hoef je niet meteen naar de telefoon te grijpen. 1 I Even 2929 bellen 4% 28% Calls Winkelhelpdesk In 2001 Winkelautomatisering Buying Merchandising B Data Management Services B Store Development Efficiency Support B Overig Is het een call met een standaardantwoord? Ja: de medewerker van de Winkelhelpdesk haalt het antwoord uit de database in het computersysteem en handelt het af. Nee: de vraag wordt via het computer systeem, mail of per telefoon bij des betreffende afdeling op het hoofdkantoor neergelegd. O Een call van een winkel komt binnen bij de frontoffice: 2930 voor problemen met hard en software 2940 voor bloemen, planten en AGF 2929 voor overige calls Linda Manuel: ‘Veel problemen kunnen win kels ook zelf oplossen. Neem een kapotte kassa. Kijk eerst even in het handboek Winkelauto matisering voor je ons belt. Wederzijds begrip, daar draait het om. Uit de winkels komen trouwens ook best grappige vragen. Toen Albert Heijn nog goudvissenvoer verkocht vroeg iemand of dat ook voor guppen geschikt is. Het antwoord? Dat weet f ik niet meer, maar ik wil het best f voor je uitzoeken!’ X Rian Gijbels:‘De Winkelhelpdesk kan ie meest al goed helpen. Tsja, soms weten ze niet direct het antwoord I op een vraag. Dat is jammer, maar ik begrijp dat ze bepaalde problemen door spelen aan andere afdelingen. En dat kost tijd. We worden in ieder geval altijd teruggebeld.’ Er zijn zes afdelingen direct op het computersysteem van de Winkelhelpdesk aangesloten. Dit zijn Winkelautomatisering, Store Development, Efficiency Support, Centrale Waardenafhandeling, Personeelsadmini stratie en Reclame Verzendafdeling. Deze afdelingen handelen de call zelf af en nemen dus ook contact op met de winkel. Net als de call van Rian, voor de afdeling Winkel automatisering. De overige afdelingen geven het antwoord door aan de backoffice van de Winkelhelpdesk. De backoffice geeft de winkel dan uitsluitsel over een vraag of probleem. Linda Manuel, medewerker Winkelhelpdesk: ‘Wat kan ik voor je doen, Rian?’ Rian Gijbels, administratief medewerker AH 8780 Bladel: ‘Op 13 februari is een bedrag gechipt met een Chipper. Dat bedrag is nog niet op onze bank- jt'ken ing bijgeschreven. Onze hoofdcaissière ?ei al dat er één apparaat kapot is geweest.’ Linda: ‘Ik ga dit melden bij Winkelauto matisering. Om welke kassa gaat het?’ Rian: ‘Kassa elf.’ Linda: ‘Het betreft een betaling met een Chipper op 13 februari? En die is nog niet afgestort? Rian: ‘Ja, dat klopt.’ Linda: ‘Winkel automatisering neemt even contact met je op.’ De afdeling Winkelautomatisering heeft geprobeerd om de betaling rond te krijgen. Omdat dit niet lukte, heeft een medewerker van Winkelautomatisering contact met Chipper opgenomen. Van Chipper krijgt hij te horen of ze het probleem zelf gaan oplossen of dat Winkelautomatisering dit kan doen. Winkelautomatisering zal Rian laten weten hoe dit probleem uiteindelijk is opgelost. 7%

Personeelsbladen | 2002 | | pagina 13