7 I ZIEKTEVERZUIM OP HET DO Relatief zwaar werk en hoge werkdruk maken de kans op een hoog ziekteverzuim op de DC’s groter. Het gemiddelde verzuim op de logistieke afdelingen van Albert Heijn ligt rond de 10 procent, maar sommige DC’s zitten daar ver boven. Vanuit de organisatie worden allerlei acties ondernomen om het percentage de komende jaren terug te brengen tot een gemiddelde van 8 procent. Dat de DC’s zelf ook iets kunnen doen aan een lager verzuim, bewijst onderstaand verhaal uit Tilburg. 11 Aha Spectaculaire daling i I I -minder zieken h Teamleider Ton Jansen terd. Iedereen spreekt elkaar op een andere manier aan en door de leiding wordt er meteen gehandeld als er een probleem is. We krijgen ook meer verantwoordelijkheden waardoor we nu zelf zien dat te snel of te vaak ziek melden een probleem kan opleveren voor de afdeling en je collega’s. Vroeger zou ik me bij een verkoudheid sneller ziek melden dan nu. Ik voel me nu gewoon meer betrokken bij het werk! Uiteindelijk ben je wel altijd ver vangbaar, maar het is toch niet goed voor de werkzaamheden als iedereen vaak ziek is.’ ziekteverzuim natuurlijk nooit helemaal in de hand: onlangs hadden we een griepepide mie en dan gaat de één na de ander voor de bijl. Maar het ziekteverzuim is bij ons nu toch al spectaculair gedaald: vorig jaar had den we een verzuim van 19 procent, dit jaar slechts drie procent! Dat is toch een bewijs dat mensen zich bij een betere sfeer op de werkvloer minder snel ziek melden.’ Dat het ziekteverzuim in de DC’s over het algemeen wat hoger ligt dan bij de winkels wordt waarschijnlijk mede veroorzaakt door de aard van het werk. Ton legt uit: ‘Er moet relatief veel worden gesjouwd in het DC. En door het personeelstekort van de afgelopen tijd was er best een hoge werkdruk. Als je van tevoren weet dat je elke week veel overuren moet maken, dan hou je dat niet onbeperkt vol. Dat werkt ook niet motiverend. Gelukkig is het personeelsbestand weer iets opgevij zeld, maar de werkdruk in de DC’s blijft altijd een zwakke plek. Bovendien heb je

Personeelsbladen | 2002 | | pagina 11