Stemmen per post makkelijker Drie feestjes in één klap ‘Absoluut liefdeswerk’ on on on OR VERKIEZINGEN 2002 Ai i Wie praat met de directie? Jij hebt er invloed op! NIEUWS UIT HET LAND Breng je stem uit voor 25 april 2002 VAN 4* t Op 17 april is het dan eindelijk zover: de OR-verkiezingen gaan van start. Eind week 15 krijgen alle kiesgerechtigde medewerkers een enve lop met stembiljet toegestuurd. Aha vroeg Martin van Voorst, secretaris van de verkiezingscommissie, naar een voorlopige stand van zaken. Alfred Rijk, category manager op de afdeling Buying Merchandising, maakt binnenkort de overstap naar inkoper private label bij Ahold. ‘Tijd voor een gepast afscheid!’ dacht collega Onno Ellerkamp, met wie Alfred jarenlang dierenvoeding inkocht. En zo stond Alfred op 8 maart met een lading dierenvoeding bij het Kerbert Dierentehuis in IJmuiden. Klaar om een ochtend mee te draaien in een dierenasiel. ‘Ik heb zo’n vijftien hondenhokken schoongemaakt, water en voer klaargezet voor de beesten. Ik heb echt veel respect voor mensen die werken in een asiel! Het is absoluut liefdeswerk waarvoor je een idealist moet zijn.’ Behalve een leerzame ervaring heeft hij nog iets anders aan het uitstapje overgehouden: ‘Jeuk, want ik ben allergisch voor dieren!’. ‘We hopen op een historisch opkomstpercentage’, steekt Martin optimistisch van wal. ‘Omdat het stemmen nu per post gaat, denken we een hogere respons te krijgen. De ervaring leert, dat vooral parttimers moeilijk te bereiken zijn. Met het stem men per post moet het kiezen ook voor deze groep medewerkers toegankelijker worden.’ Martin heeft er inmiddels zes jaar opzitten als OR-lid. Voor de komende verkiezingen heeft hij zich weer ver kiesbaar gesteld. Wat is na zes jaar nog steeds de uitdaging van het medezeggenschap? ‘Het meedenken over veranderingen binnen de organisatie. Daarnaast is de link met de praktijk ook sterk aanwezig. Je bent niet alleen OR-lid, maar ook medewerker van Albert Heijn. Aan de ene kant geef je dus mede sturing aan het beleid, aan de andere kant word je op de werkplek direct geconfronteerd met de uitvoering van dat beleid.’ Iedereen moet straks gebruikmaken van zijn stemrecht, vindt Martin, want ‘als je stemt en daarmee de OR mede samenstelt, oefen je indirect invloed uit op het beleid van Albert Heijn’. Als alles vol gens plan verloopt, is de uitslag bekend op 3 mei 2002. Zorg ervoor dat je biljet uiterlijk woensdag 24 april binnen is bij de verkiezings commissie. Verkiezingsenvelop Eind week 15 krijgen kiesgerechtigden een verkiezings envelop thuis. Je bent kiesgerechtigd als je voor 20 april tenminste zes maanden in dienst bent bij Albert Heijn. Tijdig stemmen Stemmen gaat dit jaar per post. 25 april moeten de enveloppen binnen zijn. Doe je stem dus tijdig op de bus! Niet ontvangen? Op 17 april nog niet de verkiezingsenvelop ontvangen? Bel dan de verkiezingscommissie. Tel: 075 -659 27 35. Drie jubilerende medewerkers in één winkel. In AH 1558 in Eindhoven werd zaterdag 23 februari een bijzonder feestje gevierd. De caissières Gerda Fuchs, Angelique van Geffen en verkoper Helma van Alem waren alledrie 12,5 jaar bij Albert Heijn in dienst. ‘Als ik de enige geweest was, had ik geen receptie gegeven’, lacht Gerda Fuchs. ‘Maar met drie jubilarissen kom je er natuurlijk niet onderuit! Het is best uniek, drie men sen in één winkel die precies even lang bij Albert Heijn werken.’ Negenmaal hiep driemaal hoera driewerf proficiat! o- f o-- j O - J

Personeelsbladen | 2002 | | pagina 8