Albert, de internetbezorgservice van Ahold, is een succes. Dagelijks melden zich enkele honderden nieuwe klanten aan op de site, waar ze kunnen kiezen uit artikelen van Albert Heijn, Etos, De Tuinen, Gall Gall en Deli XLSHOP. Albert maakt onderdeel uit van de differentiatiestrategie van Albert Heijn: klanten met verschillende winkelbehoeften kunnen terecht bij verschillende soorten winkels. Aha 6 Nooit meer sjouwen F' Onder Alberts paraplu Lang heeft Ahold nagedacht over hoe inter net het best kon worden ingezet om werke lijk tegemoet te komen aan de behoefte van de klant. Pas in de tweede helft van 2000, toen de internethype al in volle gang was, zijn er plannen gemaakt voor wat nu Albert is. Op 5 november vorig jaar is de site www.albert.nl van start gegaan. ‘We wilden klanten werkelijk gemak bieden’, zegt Floris de Gelder, commercieel manager van Albert. ‘Onze service moest ze een aanzien lijke tijdsbesparing opleveren en een einde maken aan het sjouwen met zware bood schappen. Daarom hebben we besloten om vijf Ahold-winkels binnen Albert onder één paraplu te brengen. Klanten kunnen dan vanaf één plek al hun voorraden aan vullen.’ Omdat Albert producten uit vijf verschillende winkels van het Ahold-concern levert, is het gemiddelde bestedingsbedrag fors gestegen, vergeleken met dat van AH Thuisservice, dat alleen producten uit het Albert Heijn-assorti- ment bezorgde. Klanten bestellen voor gemid deld ruim 100,- per bezorging en laten Albert één keer per twee tot drie weken langs komen. ‘Albert is echt gericht op voorraden aanleggen. Klanten hoeven niet langer te sjou wen met dozen wijn, grote pakken wc-papier of luiers. En Albert neemt de lege flessen ool^^ nog ’ns retour’, zegt De Gelder. Albert heeft nu zo’n 9200 artikelen in het assortiment en bezorgt in Midden- en West-Nederland. In de loop van dit jaar wordt de mogelijkheid van assortiments- en gebiedsuitbreiding onder zocht. Maar concrete plannen zijn er op dit moment niet. Albert-bezorger en -coördinator Ramon Oor fe WW

Personeelsbladen | 2002 | | pagina 6