‘We willen belangrijk zijn in vers’ 3 EVEN BIJPRATEN i I ifiÉ A H 1 I r Aha 4 I iver de dingen die Ook jullie kunnen vragen stellen via aha-magazine@ah.nl Elke maand praten we bij met bedrijf aangaan en bezighouden. Ook jullie kunnen vragen stellen via i l Hoe gaat het met AH to go? Een perfecte Pasen Jouw Aha-moment Pc’s en mobiele telefoons Spannender en beter eigen merk ‘Nog anderhalf jaar zijn we bezig met de restyling van verpakkingen en de kwaliteits ei verbetering van onze eigenmerkartikelen. Dick Boer, directievoorzitter Albert Heijn aha-magazine@ah.nl. w l .3 enorme verkoop van onze pc’s via internet. In de winkels gaan we ons meer richten op de verkoop van pc-toebehoren, als inktcartridges en papier. Daar is een enorme markt voor. Die gaan naast de koffie in de boodschappenkar.’ ‘Sommige media vragen zich af of AH to go een blijvertje is. Wij zien dat Rotterdam een passantenwinkel is, die overdag veel mensen trekt. Ready to Eat-producten lopen er heel goed, Food for Later-producten minder. In Amsterdam, waar ook na zessen nog veel men sen komen, doen de Food for Later-producten het wel goed. De locatie blijkt veel bepalender voor het assortiment dan we dachten. Dus ont wikkelen we meer varianten in assortiment en keuze, zeg maar voor bijna elke AH to go, ook die bij de Esso, een eigen variant. Een uitda gende opgave. Maar ik geloof in deze gemaks- formule, waarmee we een trend hebben gezet in Nederland. De Albert Heijn-winkels op de NS-stations draaien bijvoorbeeld heel goed: in Den Haag met 140 m2 halen ze een omzet van 100.000 euro per week.’ ‘Ik heb genoten van Pasen dit jaar. Ik zag in de winkels een betere kwaliteit dan ooit en de uitstraling was zoals je dat verwacht van Alb" Heijn: je kreeg als klant een warm, welkom gevoel zodra je binnenkwam. De resultaten zijn er ook naar. We hebben een recordomzet gedraaid. Een fantastische prestatie van ieder een. Mijn complimenten.’ ‘Toen ik de cijfers van het afgelopen half jaar bestudeerde. Als je kijkt naar de trends in het laatste kwartaal van 2001 en de eerste maan den van 2002 dan zie je groei, vooral in groente en vlees. Maar ook alle andere koel- versgroepen zitten in de lift. En dat is precies wat we echt willen: belangrijk zijn in vers. De investeringen van vorig jaar werpen hun vruchten af. Dat zie je in de winkels en aan de cijfers. Het loopt als een trein.’ voor ons. We hebben een wedstrijd uitgeschre ven op het hoofdkantoor voor het beste ont werp van verpakkingen voor eigen merk. Het gaat natuurlijk niet alleen om verpakkingen. We bieden met ons eigen merk dezelfde kwali teit en keuze die andere merken bieden. Maar we willen meer trends zetten, zoals met AH Koken Stomen en Vlees op zijn best. Eigen merk moet meer fun worden.’ ‘We hebben het aantal winkels met vaste meters pc’s en toebehoren en mobiele tele foons teruggebracht tot 50, respectievelijk 70. Uit de evaluatie van Pitstop bleek dat klanten minder massaal dan we hoopten deze pro ducten kochten. En uiteindelijk bepaalt toch de klant wat we verkopen. We zijn misschien wat te ver doorgeschoten in onze wens een standaardassortiment computers en mobiele telefoons te willen aanbieden. Deze correctie betekent niet dat we helemaal geen pc’s meer verkopen. We zullen regelmatig met actie- aanbiedingen op display komen omdat we de klant er van hebben overtuigd dat Albert Heijn een goede keus biedt met een scherpe prijs- kwaliteitsverhouding. Dat zie je ook aan de Omdat we vinden dat ons eigen merk bij ons moet passen en duidelijk zichtbaar moet zijn in de winkel. Niet alleen voor de klant, ook I

Personeelsbladen | 2002 | | pagina 4