Winkelwijs I D V lur. lien 15 Aha I Openhartigheid Wineke ‘Je maakt wat mee in de Jodenbree!’ de Boer (AH 1567, Amsterdam) Hoofd Facility Management Hans Bloemen: ‘Albert Heijn hecht grote waarde aan het welzijn van de medewerkers. Daarom onderzoeken we nu de mogelijkheden om een aantal van deze zaken te realiseren. Ik vind het een goede zaak om tertiaire arbeidsvoorwaarden zo in te vullen. Nu de reproductieafdeling wordt ondergebracht bij Marvelo komt op de begane grond een aanzienlijke ruimte vrij. Mogelijk kunnen we daar deze zomer een aantal diensten realiseren.’ Hans is blij met het MTO. ‘Het maakt zaken bespreekbaar. De leiding kan zo een inzicht krijgen in wat er leeft binnen de organisatie en kan daarop z’n prioriteiten afstemmen. Wel lijkt twee keer per jaar, zoals afgesproken met de OR, mij wat veel. Verbeterprojecten krijgen in een half jaar niet de kans om zich te bewijzen, dus eens per jaar lijkt mij ruim voldoende.’ Drs. Wineke de Boer studeerde Nederlands en Frans aan de Universiteit van Amsterdam. Naast haar werkzaamhe den bij Albert Heijn werkt ze als free lance journaliste voor onder andere de Volkskrant. i Bloemen “Especially for youououou”: opgewekt stond een klant mee te zingen met onze supermarktmuziek. Het was een vrij jonge man, begin der tig, en hij was net aan het afrekenen. Ik keek hem verrast aan: weinig klanten vallen die ‘easy listening tunes’ op. Het zijn van die langzame hits uit de jaren tachtig en negentig: Kylie Minogue en Jason Donovan in hun jonge jaren, the Bangles en hun ‘Eternel Flame’ en natuurlijk Gloria Estefan. ‘Wet wet wet’ of Joe Cocker swingen nog wel het meest. “Ja, hier ga je dus mee naar buiten en kom je de hele dag niet meer vanaf,” verzekerde hij de vriend met wie hij boodschappen was gaan doen. Lachend moest ik hem wel gelijk geven: vaak kom ik de winkel uit met muziek in mijn hoofd die niet van mij is. De muziek die in een winkel wordt gedraaid, blijkt trouwens iets te zeggen over de kwaliteit van die winkel: voor de beste producten kun je dus letterlijk je oor te luisteren leggen. In de minst goede, en vaak ook goed koopste, supermarkten hoor je B-kantjes van singles of geflopte nummers, de lied jes die de Top 40 nooit haalden. De iets betere winkels draaien CD’s met door onbekende muzikanten gecoverde nummers. Onze eigen AH draait de beste muziek: echte hits gezongen door de echte artiesten. Toch hoop ik dat de supermarkt-cd’s voortaan iets vaker vervangen worden. Te veel Gloria Estefan is niet goed voor het humeur. ^^ms Dijkman, medewerker bij Interne Communicatie, is het met Hans WRemen eens dat twee keer per jaar mogelijk te veel is. ‘Ik ben bang dat de aandacht voor het MTO dan afneemt. Wel vind ik het heel belangrijk dat deze enquêtes worden gehouden. De vragen die erin gesteld wor den, beslaan een breed spectrum van zaken die belangrijk zijn om de tevredenheid van medewerkers te meten. Wel zou ik zelf nog een open vraag aan het einde toevoegen over wat we nog aan bod willen laten komen in het MTO. Daar komen vast goede suggesties uit. Voor de openhartigheid denk ik dat het goed is dat de enquête anoniem werd afgenomen. De meeste mensen zijn dan eerlijker, denk ik. Zo werkt het voor mijzelf, tenminste.’ Toen Guus de enquête invulde, zat hij nog in zijn vorige functie van category assistent binnen B&M en was daar tevreden. Ook in zijn nieuwe werk heeft hij ’t goed naar zijn zin. ‘Ik ben nu heel tevreden. Wat mij opvalt is dat de enquête een kritische noot laat zien over de samenwerking met andere afdelingen. Die kritiek deel ik zeker niet. Mijn ervaring is juist dat als je daarvoor de tijd neemt en je expertise gebruikt er snel een goede samenwerking met andere afdelingen “te verdienen” valt. Zeker in mijn oude functie was wat mij betreft de samenwerking met andere afdelingen net zo goed en misschien nog wel effectiever dan binnen de afdeling. Maar ook hier bij interne communicatie verloopt de samenwerking prima.’

Personeelsbladen | 2002 | | pagina 15