1 I HET HOOFDKANTOOR FT* Het tweede medewerkerstevredenheids- onderzoek (MTO) staat alweer voor de deur. Uiterlijk in week 15 krijgen alle medewerkers van Albert Heijn weer een enquêteformulier toegezonden. Medewerkers van het hoofdkantoor vertellen over de verbeterpunten uit het eerste MTO en blikken vooruit naar het tweede. Aha 14 Fitnessruimte s Verbeteren Edwin van Gerwen ‘Veel lof en een enkele kritische noot Guus Dijkman transparant systeem en als het goed is, blijft hiermee veel kennis behouden binnen de organisatie.’ Een additionele vraag bij het eerste MTO ging over aanvullende dien sten op het hoofdkantoor. Uit de antwoorden bleek dat veel medewer kers prijs zouden stellen op een fitnessruimte in het gebouw, een bood- schappenservice, een stomerij, kinderopvang en een pinautomaat. LU cc co o De medewerkers op het hoofdkantoor zijn overwegend tevreden. Edwin van Gerwen, hoofd P&O hoofdkantoor, noemt de resultaten van de enquête zelfs zeer positief. ‘Vooral over de directe collega’s zijn medewerkers zeer te spreken. Binnen de eigen afdeling vinden ze de sfeer en mate van samenwerking heel goed. Zodra het echter over de samenwerking met andere afdelingen gaat, is er meer kritiek. Dat beeld zien we ook bij de winkels en DC’s. Over de baas zijn de hoofdkantoor- medewerkers redelijk tevreden, hoewel ze graag meer aandacht van hem zouden krijgen. Ook dat zien we bij andere bedrijfsonderdelen terug. Het salaris, de doorgroeimogelijkheden en het werk worden alle maal goed beoordeeld. Wel vindt een op de vijf medewerkers dat men onvoldoende op de hoogte wordt gehouden van ontwikkelingen bin nen Albert Heijn. Op dat vlak kan Aha een goede rol vervullen.’ Om ervoor te zorgen dat ook de medewerkers op het hoofdkantoor van hun baas de aandacht krijgen waar ze om vragen, ontwikkelt HR Development een aantal competence management-ontwikkelings- instrumenten. Daarmee kan elke leidinggevende samen met z’n medewerker uitvinden welke vaardigheden deze mist in z’n werk en hoe deze het best ontwikkeld of aangevuld kunnen worden. Daarnaast wil Van Gerwen intensief gebruik maken van de vacaturebank Vrij Baan. ‘Mijn streven is om zoveel mogelijk vacatures intern te laten invullen. Met Vrij Baan kunnen medewerkers actief aan hun eigen loopbaan werken binnen de organisatie. Het is een inzichtelijk en

Personeelsbladen | 2002 | | pagina 14