V Klaargestoomd voor AH to go LOOPBAAN w I F INTERESSE? 'w I Aha 2 v. AH to go is niet alleen meer te vinden in het centrum van Rotterdam en Amsterdam. Inmiddels is ook de eerste AH to go gemakswinkel bij een Esso-station geopend. De Esso-medewerkers worden in één week klaargestoomd voor deze verandering in een heel gerichte, praktische opleiding, onder begeleiding van een opstartteam. Want brandstof verkopen en brood afbakken zijn twee heel verschillende zaken. i J 0 o W -afc i Heb je ook interesse in een opleiding of cursus? Praat er eens over met je leidinggevende. Hij kan bekijken of je in aanmerking komt voor een gehele of gedeeltelijke vergoeding van je studie kosten door het Ahold Studiebijdragefonds. Het Esso-station aan de Brinklaan in Bussum is het eerste benzinestation dat werd omge bouwd naar een AH to go. De Esso-medewerkers kregen bij AH 1098 Bussum een week lang instructie van het opstartteam over de taken die horen bij hun toekomstige functie. Voormalig assistent-filiaalleider bij Esso, Georges Hooper, heeft er als site-specialist in AH to go een heleboel taken bijgekregen. ‘Bestellen deden we voorheen altijd handmatig. Nu we AH to go zijn, gaat alles via de computer. Dat scheelt veel werk, maar daarvoor moet ik natuurlijk wel de systemen goed kennen. De opleiding die ik hiervoor heb gevolgd, vond ik heel leerzaam en praktisch. Ook heb ik broodjes leren bakken in de bake-off oven. Onze AH to go moet echt een buurtfunctie krijgen. Klanten kunnen hier ook ’s avonds laat nog terecht voor een pak koffie of een vers afgebakken broodje. Dat hadden we voorheen niet in ons assortiment.’ Doordat Albert Heijn inmiddels met diverse winkelformules werkt, zijn er ook steeds meer opleidingen. Mireille van Veldhuizen van Albert Heijn Winkelopleidingen: ‘We willen iedere medewerker een heel gericht opleidingspakket bieden, toegespitst op zijn of haar functie. Omdat bij AH to go de openingen elkaar snel opvolgen en het toch een specifieke formule is, werken we hier met een opstartteam dat de medewerkers begeleidt bij de voorbereiding van elke opening. Die begeleiding richt zich zowel op het inrichten van de winkel als op de opleidingen.’

Personeelsbladen | 2002 | | pagina 2