7 DEEL 2: IDSONDERZOEK «Life».-: -Vl DE DISTRIBUTIECENTRA In drie opeenvolgende nummers gaat Aha uitgebreid in op de resultaten van het medewerkerstevredenheidsonderzoek (MTO) dat vorig jaar is uitgevoerd. Vorige keer was er aandacht voor de winkels, nu zijn de medewerkers van de distributiecentra (DCs) aan de beurt. Aha 14 Keep on track Uit het MTO kwam ook naar voren dat de mede werkers bij de DCs de werksfeer maar matig waarderen. De managers zouden te weinig interesse tonen en de band tussen collega's onderling werd ook niet positief beoordeeld. Anne-Mieke Vissers: ‘Ook die klacht hebben we opgepakt. Met het programma “Keep on Track” (zie ook het vorige nummer van Aha - red.) willen we de werksfeer bij de DCs ver beteren. We zijn daartoe al begonnen met veranderingen aan te brengen i i I Meer afwisseling De medewerkers merken al resultaten van de nieuwe opzet. Yasar Aslan, magazijnmedewerker in DC Pijnacker: ‘Tot voor kort was het werk in de DCs nogal eenzijdig. Het was óf alleen maar orderpicken, óf retourgoederen verwerken, óf plannen, óf met de heftruck rijden. Nu is dat anders. Het laatste halfjaar merk ik dat vooral de vaste medewerkers meer afwisseling krijgen in hun taken. Amet Aaras en Henk Bakker (DC Zaandam) maar we zijn er nog niet! Theo Hofman en Nihat Sener (DC Zaandam) Voor de logistieke organisatie van Albert Heijn, waaronder de DC’s vallen, loopt al sinds augustus 2000 een project dat de medewerkerste- vredenheid moet verhogen. Anne-Mieke Vissers houdt zich hier als programmamanager organisatieontwikkeling mee bezig. ‘Voorafgaand aan het algemene MTO van Albert Heijn hebben we al diverse onderzoeken gedaan. Daaruit bleek dat Logistiek voor werk structuren had gekozen die erg goed zijn voor het productieproces, maar niet noodzakelijkerwijs voor de medewerker. Veel werknemers klaagden bijvoorbeeld over een te eenzijdig takenpakket en over onvoldoende ontplooiingsmogelijkheden in hun werk. Die klacht kwam ook naar voren in de resultaten van het MTO. Dus voeren we nu meer functie- en taakroulatie in. Daardoor worden medewerkers makkelijker inzetbaar op diverse plekken en neemt het plezier in het werk toe.’ ik in een Albert Heijn-winkel en toen heb ik ook Bedrijfshulpverlening gedaan. Toen nam die cursus vijf dagen in beslag, dat was veel beter.’ We doen minder of-of, maar meer en-en. Dat maakt het werk een stuk minder saai. En we worden ook gestimuleerd om opleidingen te vol gen. Laatst heb ik de cursus Bedrijfshulpverlening gevolgd. Dat was leuk, hoewel ik hem wel wat oppervlakkig vond. Jaren geleden werkte Het gaat bstCF

Personeelsbladen | 2002 | | pagina 14