ML 275 biologische producten in het assortiment speelt Albert Heijn een voor trekkersrol op de biologische markt. De EKO-award die Albert Heijn in 2001 won, getuigt daarvan. John Valster gaf de visie van Albert Heijn ten beste op het vijfde EKO-congres in de Jaarbeurs te Utrecht. 13 Aha Terugblik Zware gebruikers FOTOGRAFIE RENÉ KOSTER Nogal biologisch de EKO-award. Die erkenning, van Green peace en Milieudefensie, is toch een leuke opsteker voor onze biologische inspanningen.’ John Valster blikte in zijn speech tevreden terug op het voor AH Biologisch belangrijke jaar 2001‘AH Biologisch is het afgelopen jaar niet alleen 40 procent gegroeid, het huismerk groeide zelfs 18 procent sneller dan de totale biologische markt’, vertelde John aan de con gresgangers. ‘Vooral onze actieweken, waarin klanten 25 procent korting kregen op het gehele assortiment AH Biologisch, waren erg succesvol. Veel klanten bleken deze producten ook na de actieweken trouw te blijven. Verder hebben we het assortiment in 2001 flink uit gebreid en daar ook een prijs voor gekregen: Het succes van de actieweken was voor een groot deel te danken aan de geslaagde com- municatieaanpak. Via tv-commercials, Alledag en promotiemateriaal in de winkels werden toekomstige ‘eco-klanten’ met de neus op AH Biologisch gedrukt. Maar welke klan ten van Albert Heijn kopen die producten nu? John Valster: ‘We kennen twee typen: de “heavy user” en de “light user”. De eerste cate gorie koopt zoveel mogelijk biologisch om de boeren en het milieu te steunen. De light user kiest af en toe voor een biologisch product uit de versgroepen, vanwege de smaak en het gezondheidsgevoel. Ondanks het gezonde imago van biologische producten blijft Albert Heijn overigens zeer alert op de voedselveilig heid. Het biologische productieproces is immers anders dan de reguliere productie methodes.’ Hoewel AH Biologisch is vertegenwoordigd in alle productgroepen, is het aanbod nog niet overal voldoende. ‘Albert Heijn werkt hard aan methodes om het aanbod van de produc ten op dit gebied te vergroten. Een goed voor beeld is de overeenkomst over de uitbreiding van biologisch scharrelvarkensvlees die we op 26 november 2001 hebben gesloten met onze leverancier Dumeco,’ legde John Valster uit. ‘Veel boeren staan inmiddels in de rij om over te schakelen op biologische veehouderij, en Albert Heijn wil ze daar - net als de overheid - graag bij steunen. Door de overeenkomst van Albert Heijn en de leverancier zal vanaf eind 2002 in circa tweehonderd Albert Heijn-win- kels biologisch scharrelvarkensvlees verkrijg baar zijn. Een dergelijke afspraak om het aan bod te vergroten hebben we ook gemaakt met de leverancier van biologisch pluimvee, Nutreco. En op dit moment zijn we druk bezig met het in kaart brengen van het biologische AGF-aanbod, zodat we ook daarover afspra ken kunnen maken met leveranciers.’ Het zal volgens John Valster nog een paar jaar duren voordat vraag en aanbod helemaal op elkaar afgestemd zijn. Het gezaghebbende EKO-congres dat begin maart gehouden werd, ging over de kansen en dilemma’s rondom biologische voeding. John Valster, unitmanager AGF, bloemen, wrees, wild, kip en gevogelte deelde op dit congres Albert Heijns visie en ervaringen met een groot aantal beslissers binnen de levens middelenindustrie, natuurvoedings- producenten, supermarktondernemingen en overheidsinstellingen. -

Personeelsbladen | 2002 | | pagina 13