Albert Heijn XL gaat aan de slag Een SOS uit Novi Sad on on on Albert maakt veel vrienden Aha 8 Een vloeroppervlakte van meer dan 4000 m2 en 350 medewerkers. We hebben het over de nieuwe AH 1397 XL in Arnhem. Enkele weken voor de opening werd er een bijeenkomst georganiseerd, om toekomstige collega’s alvast kennis te laten maken met elkaar en met de formule. cNIEUWS UIT HET LAND) Si; Steeds meer Nederlanders ont dekken het gemak van Albert. De omzet van de bezorgservice is tij dens de kerstweken met 50 procent gestegen. Per dag kwamen er honder den nieuwe klanten bij. Zo'n 62 pro cent van de klanten bestelde niet alleen Albert Heijn-producten maar deed tegelijkertijd ‘boodschappen’ bij Gall&Gall, Etos, De Tuinen of de Deli XLSHOP. Nathalie Brendel, communicatie manager Albert: “Wij zijn vooral blij met het feit dat klanten bij meerdere winkels bestellen. Dat is voor ons het bewijs dat Albert werkt! Hoeveel pro cent van die nieuwe ‘kerstklanten’ uit eindelijk vaste klant worden, durf ik nog niet te zeggen.” HART VAN In de hal van het hoofdkantoor van Albert Heijn staat op initiatief van medewerkers Yvonne Voskuijl en Bert van der Herberg een informatiestand van SOS-Kinderdorpen. Medewerkers kunnen er algemene informatie over SOS-Kinderdorpen opvragen én een een malige machtiging invullen voor het speciale project: ‘Een nieuwe gemeenschappelijke keuken voor SOS-Kinderdorp in Novi Sad (Joegoslavië)’. Deze keuken kost ongeveer 23.850,- euro. Yvonne Voskuijl: "Tot nu toe hebben we 12 procent van het totale bedrag binnen. Ik ben blij met alles wat er binnenkomt, maar eerlijk gezegd had ik meer respons verwacht. Ik hoop dan ook op meer bijdagen, want die keuken hebben ze daar hard nodig." De actie is ove rigens niet alleen voor mede werkers op het hoofdkan toor. Leidinggevenden kun nen machtigingen en infor matie opvragen voor zichzelf en hun medewerkers. Stuur daarvoor een e-mail naar: yvonne.voskuijl@ahold.com. In Musis Sacrum in Arnhem kregen die toekomstige collega’s een uitgebreide presentatie over hun nieuwe werkplek. Daar komen Albert Heijn-medewerkers van het oude filiaal en ex-mede- werkers van A&P Maxis (dat voorheen in de XL locatie zat) te wer ken. Supermarktmanager Henk van Deelen noemde de kennisma- kingsavond in zijn speech ‘het aaneenrijgen van beide bedrijven’. Formulemanager Erik Leebeek informeerde de medewerkers over de achtergrond en de verwachting van deze nieuwe Albert Heijn-formu- le. De avond werd afgerond met een percussie-workshop. Iedere medewerker werd ingedeeld bij zijn toekomstige team. Ieder team leerde een ander Afrikaans slagwerkinstrument bespelen. De 0 opdracht was binnen een uur gezamenlijk een harmonieus ritme teil gehore te brengen. En dat lukte, hetgeen veel belooft voor de samen werking in deze nieuwe Albert Heijn! Henk van Deelen: "Het was voor mij heel bijzonder om al die nieuwe medewerkers voor het eerst bij elkaar te zien. Neem van mij aan: het was een enorme klus om 350 goede mensen te selecteren. Zeker als je bedenkt dat wij voor iedereen een uitgebreid opleidings- en stagepro gramma hebben ontwikkeld. Het deed me echt goed om te zien dat de medewerkers zo gemotiveerd zijn om van de eerste Albert Heijn XL een succes te maken. Met zulke medewerkers heb ik alle vertrou wen in de toekomst."

Personeelsbladen | 2002 | | pagina 8