Het jaar van de blauwe waarheid b J" 1 J EVEN BIJPRATEN ■B Dick Boer, directievoorzitter Albert Heijn I Aha 6 Ook jullie kunnen vragen stellen via aha-magazine@ah.nl 2002 l B Hoogtepunt van 2001 Jouw Aha-moment van de maand "De invoering van de euro natuurlijk. Het was een heel spannende periode omdat klanten ons massaal zouden gaan gebruiken als wisselkantoor. En dat hebben ze inder daad ook gedaan, maar dat hebben we fan tastisch weten op te vangen in de winkels. We hadden de introductie uiteraard tot in detail voorbereid, maar uiteindelijk kwam het aan op de samenwerking tussen winkels en het hoofdkantoor en die was optimaal. De invoering is bij ons vlekkeloos verlopen. Tot en met de laatste dag. In verschillende kranten is onze aanpak genoemd als school voorbeeld. Dat klopt, en daar krijg ik nou een blauw gevoel van." AH To Go Konmar Elke maand praten we bij met over de dingen die ons bedrijf aangaan en bezighouden Verse producten X4* “In 2002 moet de nieuwe organisatie, de blauwe wereld, vruchten gaan afwerpen. Het belangrijkste in de blauwe wereld zijn de “Pitstop was voor mij het mooiste moment van 2001. Wie krijgt het voor elkaar om in een weekeinde alle winkels om te bouwen? Dat kan alleen Albert Heijn. Vijftigduizend mensen hebben in twee dagen tijd het assortiment op de kop gezet en de winkel opnieuw ingericht. Een enorme krachtsexplosie. Albert Heijn heeft nu een duidelijk gezicht naar de klant, waar in Nederland je ook bent. Ik ben er enorm trots op.” klanten en de medewerkers. Zowel de klant als de medewerker moet zich thuis voelen bij Albert Heijn. De klant doordat hij in alle winkels vindt wat hij verwacht. Of het nu stamppot is of verse gamba’s. De medewer kers door extra aandacht van de super marktmanager. Van omgaan met de klant tot het vullen van vakken. Zo maken we elke Albert Heijn-winkel blauw.” 40 “We gaan verder met het ontwikkelen van de nieuwe formules. De gemakswinkels, waar klanten snel in en uit kunnen om ontbijt, lunch of diner te kopen. De grote Albert Heijn, waar klanten uitgebreid kunnen win kelen. De AH To Go, voor de klant die eigen lijk geen tijd heeft om boodschappen te doen. En vergeet niet dat we in 2002 begin nen met de exploitatie van de Esso-stations. Ook daar gaan we AH-winkels inrichten.” “Daar heb ik geen nacht wakker van gelegen. Het plan van de Konmar om Albert Heijn naar de kroon te steken, heeft ons eigenlijk alleen maar uitgedaagd. Bij iedereen ontstond een gevoel van: kom maar op. We zijn altijd uitge gaan van eigen kracht. En dat heeft gewerkt. Leedvermaak? Nee hoor, we hebben respect voor onze collega’s, maar wij willen gewoon de beste zijn.” “Ongemerkt gooit onze klant de mooiste pro ducten in de kar. Hij weet niet dat er een slim me logistiek achter zit, bestelsystemen, afspra ken met leveranciers en ga zo maar door. De klant koopt bij ons, omdat het gewoon lekker is. En gemakkelijk. Dus gaan we door met het ontwikkelen van gemaksproducten. Meer dan ooit richten we ons op vers. Met Pitstop heb ben we al 2000 meter koeling extra in de win kels gereden, nu is het tijd voor meer voorge- g sneden, meer voorgekookt, meer voorge- stoomd, meer panklaar. Dat maakt het werken in de winkel ook spannender. Op vers moet je extra goed letten. Dat is onze kwaliteit.”

Personeelsbladen | 2002 | | pagina 6