DEEL 1: NDERZOEK DE WINKEL Aha 14 Voor Albert Heijn staat de medewerker centraal. Vandaar dat er vorig jaar een uitgebreid onderzoek werd gedaan naar de tevredenheid van de medewerkers. De antwoorden op de tientallen vragen uit dat onderzoek zijn inmiddels verwerkt. Wat zijn de belangrijkste uitkomsten? En belangrijker nog: wat ga jij daarvan merken? De manager en de werkvloer Waarom krijg nooit een compliment? ment. Toch moeten we dat meer gaan doen, iedereen vindt het immers fijn om een schou" derklopje te krijgen. Verder moeten de managers inderdaad vaker echt in de winkel zijn, zodat ze aan den lijve kunnen ondervin den wat daar leeft. Als iedereen zijn eigen zaken goed op orde heeft, is daar genoeg tijd voor vrij te maken. Blauw helpt daar ook bij. Leidinggevenden zullen elkaar hierop moeten wijzen en elkaar scherp houden. Bij het vol- u OC <ZJ o Uit de resultaten van het medewerkerstevreden- heidsonderzoek (MTO) blijkt eens te meer, dat het voor de tevredenheid een groot verschil maakt of je in de winkel, op het hoofdkantoor of op het distributiecentrum werkt. Daarom besteedt Aha in drie afleveringen aandacht aan het MTO. In dit nummer zijn de resultaten uit de enquêtes onder winkelmedewerkers aan de beurt. Frans Trommel, hoofd personeelszaken Sales Services, is nauw betrokken bij het onderzoek. “We hadden van tevoren wel al een idee van wat mogelijk verbeterd kan worden. De resultaten bevestigen die vermoedens. Nu we concrete cijfers in handen hebben en weten wel ke problemen het meest naar voren komen en kennelijk het zwaarst wegen, kunnen we begin nen met het aanpakken van die problemen.” De vragen uit het onderzoek richtten zich hoofdzakelijk op drie aandachtsgebieden: arbeidsvoorwaarden, arbeidsomstandigheden en werkcultuur. Wat dat laatste punt betreft: veel winkelmedewerkers gaven te kennen dat zij managers, supermarktmanagers en verkoop- de afstand tussen ‘de baas’ en ‘de werkvloer’ te 2 groot vinden. Zij hebben het idee dat hun lei dinggevende geen gevoel heeft voor de proble men waar zij, op de werkvloer, dagelijks mee te managers, moeten zich van deze klachten beter bewust worden,” zegt Frans Trommel. “Wij van Albert Heijn zijn over het algemeen inderdaad slecht in het geven van een compli- maken hebben. Managers geven ook weinig complimentjes, is een veelgehoorde klacht. Goed presteren is niet meer dan normaal, zo lijkt het. Pas als het fout gaat, krijg je wat te horen. “Leidinggevenden, dus operationeel

Personeelsbladen | 2002 | | pagina 14