miujfflif I Amandelbroodjes 0*7*" Meer weten? 11 Aha I www.aholdpensioenfonds.nl Wineke ‘Je maakt wat mee in de Jodenbree!’ de Boer (AH 1567, Amsterdam) daar jaarlijks belastingvrij maximaal 526 euro bij; Ahold Spaarloonregeling: stort automatisch een deel van je brutoloon op een geblokkeerde spaarrekening, en betaal daardoor minder belasting en sociale pre mies; Aanvullende Arbeidsongeschiktheidsverzekering: vult bij arbeidsongeschiktheid je jaarinkomen aan tot maxi maal 90%; Anw-verzekering: geeft bij overlijden een aanvulling op het partner- en wezenpensioen. Drs. Wineke de Boer studeerde Nederlands en Frans aan de Universiteit van Amsterdam. Naast haar werkzaamhe den bij Albert Heijn werkt ze als free lance journaliste voor onder andere De Volkskrant. Het Ahold Pensioenfonds heeft een eigen servicedesk waar i je op werkdagen tussen 9.00 en 17.00 uur terecht kunt voor advies op maat (telefoonnummer (075) 659 24 00). Kijk verder eens op www.aholdpensioenfonds.nl. i Ik moet er niet aan den ken dat ik, als er iets zou gebeuren, niet meer de dingen kan doen waar ik van hou. Reizen bijvoor beeld; als ik op vakantie ga, wil ik ver. Geen Broodje van Kootje-cultuur voor mij, maar Tunesië, Egypte, de Dominicaanse Republiek. Met dit verzekeringspakket weet ik zeker dat ik - in elk geval finan cieel - dit soort dingen kan blij ven doen.” Björn mag dan een echte levensgenieter zijn, toch denkt hij ook serieus na over een nabestaandenpensioen. “Over anderhalf jaar ga ik trouwen. En ondanks dat ik ervan uitga dat ik tachtig word, vind ik het een prettig idee zulke zaken geregeld te hebben.” “Hebt u geen verse amandelbroodjes?” Vanachter de stapels cakes en gevulde koeken klinkt een wat gebarsten stem met een Limburgs accent. Om te kunnen zien van wie dit geluid afkomstig is, loop ik om de tafel met uitgestalde broodjes heen. Een klein oud vrouwtje speurt de gebaksstelling af. Ik ken haar wel. Ze draagt altijd dezelfde beige jas en heeft het haar in een aan doénlijk knotje gebonden. Haar rimpel gezicht verdwijnt voor de helft achter een grote zwartomrande bril. Vragend kijkt ze van het gebak nu naar mij. “Amandelbroodjes, mevrouw?” vraag ik beleefd. “Nee, het spijt me, vandaag niet.” Ze is zichtbaar teleurgesteld. “Hm,” klinkt het verongelijkt, “gisteren ook al niet.” Ze is vast een dagelijkse klant - ik werk alleen in het weekend - en blijkbaar een groot liefhebber van onze amandel broodjes. “We hebben vandaag wel lek kere verse appelflappen!” probeer ik haar op te beuren. “Nee, nee, die vind ik toch niet zo... Bedankt in ieder geval,” en ze schuifelt door. Een week later zie ik haar weer. Ik ben net bezig met het inpakken van een bakplaat amandelbroodjes. “Mevrouw, ik heb ze weer, hoor!” roep ik vanachter de werktafel en ik zwaai met een doosje boven mijn hoofd. Maar mevrouw blieft ze niet: “Als je ze zo vaak eet, gaat de smaak er een beetje af, hè?” Ik vraag haar maar niet of ze nu misschien appelflappen in haar mandje heeft zitten... -

Personeelsbladen | 2002 | | pagina 11