Het Ahold Pensioenfonds BJÖRN BAKKER, DISTRIBUTIECENTRUM ZAANDAM Albert Heijn-medewerkers zijn vaak onvoldoende op de hoogte van risico’s rond werk en inkomen. Ook is nauwelijks bekend welke zekerheden het Ahold Pensioenfonds kan bieden. De campagne ‘Vroeger of later’ gaat daar verandering in brengen. Ook moet de campagne duidelijker maken dat het Ahold Pensioenfonds een persoonlijke steunpilaar is, waar iedereen kan aankloppen voor advies of informatie. Aha 10 Het Ahold Pensioenfonds omvat de volgen de collectieve regelingen. De pensioenre gelingen gelden voor de meeste werkne mers van 25 jaar en ouder die minimaal een jaar in dienst zijn bij Ahold. Ik wil alles goed geregeld hebben’ Ouderdomspensioen: voor een aanvulling op de AOW na je 65ste-, Aanvullingen: Ahold Lijfrenteverzekering: spaar nu voor een maandelijkse uitkering later; Ahold Premiespaarregeling: stort automa tisch een deel van je nettoloon op een geblokkeerde spaarrekening. Ahold doet of 70% van je jaarinkomen; Een bij een vorige werkgever opgebouwd pensioen mag na toestemming van die werk gever worden overdragen aan het Ahold Pensioenfonds. Partnerpensioen: bij overlijden ontvangt je partner een levenslange uitkering (samen wonenden moeten zich hier eerst voor opge ven); Wezenpensioen: geeft een aanvulling op het partnerpensioen, als sprake is van kinderen tot 18 jaar, of studerende kinderen tot 27 jaar; Bij arbeidsongeschiktheid wordt de pensioe nopbouw geheel of gedeeltelijk voortgezet; Ahold Arbeidsongeschiktheidsverzekering: keert bij arbeidsongeschiktheid uit tot 60% spaart, lever je netto heel weinig in. Je hebt het eigenlijk niet eens in de gaten dat het van je loon afgehaald wordt. Het geld dat ik spaar, is in eerste instantie bedoeld voor later. Ik vind het prettig om een extraatje te hebben als ik straks stop met werken. Maar óók als er een eigen huis komt en ik daarvoor niet genoeg geld heb, kan ik er aanspraak op maken.” Björn wil ook gaan deelnemen aan de j Ahold Premiespaarregeling en hij over weegt een aanvullende arbeidsonge schiktheidsverzekering af te sluiten. “Een ongeluk zit in een klein hoek- je, zeker op een distributiecentrum. JD Misschien komt Björn Bakker (31) je al bekend voor. Björn is namelijk allround- medewerker DG Zaandam én een van de gezichten uit de ‘Vroeger of later’-campagne. “Een hele geruststelling,” vindt hij van het Ahold Pensioenfonds. “Er zullen weinig werk gevers zijn die zo’n mooi pakket bieden. Prettig is ook dat je de basisregelingen zelf kunt uitbreiden met aanvullende verzekerin gen.” Zo neemt Björn deel aan de Ahold Spaarloon- regeling. “Die is heel aantrekkelijk. De staat legt wat bij en zo spaar je ongemerkt een flink bedrag bij elkaar. Doordat je uitje brutoloon

Personeelsbladen | 2002 | | pagina 10