Winnaars BWW Winnaars Gall Gall winkelwedstrijd 2001 Winst 3e kwartaal 10.000, Autonome groei Grote bijdrage RUNNER. Sliedrecht: enthousiasme medewerkers springt eruit en. En dan komt ook het moment dal je je interne media voor de medewerkers eens goed tegen het licht houdt. Voldoet de krant nog wel aan de eisen van de tijd, waarin we toch ook gewend zijn ge raakt aan een heel andere manier van met elkaar en trots kwijt in Flitsen? Wc hebben eerder dit jaar een onderzoek gehouden onder een groot aantal Ahold-medewerkers in Nederland. En wat bleek? Juist de herkenbaarheid van de eigen werk maatschappij in EUtsen kwam volgens de uit komst van het onderzoek te weinig uit de verf. Mede daarom timmeren een aantal Ahold-werk- maatschappijen al flink aan de weg met hun ei gen medewerkersmedia. De meeste werkmaat schappijen hebben een eigen blad. Albert Heijn heeft geen eigen blad. In het kader van de nieuwe strategie heeft de directie van AH Ahold Flitsen december 2001 De winnaars zijn bekend. Tijdens een spetterende feest avond vond de prijsuitreiking plaats van de Albert Heijn Beste Winkelwedstrijd 2001. Duizenden winkelmedewer kers bezochten het finalefeest in het Autotron te Rosma len. Toch konden slechts twee teams met f 30.000,- voor de kas van de personeelsvereniging naar huis: ALBERT HEIJN TERNEU- ZEN, FILIAAL 1102inde Bellamystraat is de beste win kel 2001. Vorig jaar nog clus terwinnaar en dit jaar een plek op het podium. Super marktmanager Jaap Leunis: 'We hadden ons op een podi umplaats ingesteld, maar van een eerste plaats durfden we niet te dromen. We sprongen allemaal een gat in de lucht. De beste van heel Nederland! We lopen nog wel een paar weken met ons hoofd in de wolken.' Het geheim van 1102? 'Ieder moment van de dag ziet de winkel er picobello uit. Goed gevuld en schoon en uiter aard geen artikel dat over da tum is. Daarnaast gaan we op een goede manier met de klanten om, wat ook blijkt uit de hoge scores in het klantte- vredenheidsonderzoek. Wij waren de beste. Zo zie je maar weer: kwaliteit wordt altijd beloond.' De 30.000 gulden, waar wordt die aan besteed? 'Dat is nog niet duidelijk, daar wordt nog over gediscussieerd. Een commissie gaat op onderzoek uit wat we ermee kunnen doen.' ALBERT HEIJN HILVER SUM, VESTIGING 8677 in de Seinstraat is de beste ffan- chisewinkel 2001. Deze win kel opende een jaar geleden haar deuren. En nu al de eer ste prijs. 'De medewerkers gingen uit hun dak', volgens Cees Graffher, bedrijfsleider. Zij doen met veel plezier hun werk, wat volgens hem 'tot ui ting komt in details, met na me in de omgang met de klanten en dus de sfeer in de winkel'. Het geheim van 8677? 'De Seinstraat heeft een ruime keuze in het assortiment, heeft veel verse producten en toch veel loopruimte. Dat is voor de extra acties heel han dig. Het maakt de winkel af.' Daarnaast onderscheidt de winkel van ondernemer Kees Kerver zich doordat er een huistraiteur aanwezig is waar koks kant-en-klare maaltijden bereiden. De 30.000 gulden, waar wordt die aan besteed? 'Wij gaan naar EuroDisney met het vol tallige personeel.' 0p 8 november reikten Manager Operations Franchise Bouke van der Meij en Algemeen Directeur Jeroen Smits de Gall Gall Wisseltrofee uit. De winnaars kregen daarnaast ook een kunstwerk van Corry Ammerlaan van Niekerk. De winnaars van de tweede en derde prijs ontvingen een sculptuur van dezelfde kunstenares. FILIAAL 6985 IN HILVA- RENBEEK ging met de eerste prijs naar huis. 'Ons team was "keiblij" met deze kroon op het werk', vertelt filiaalma- nager Arno van Roessel. 'De jury heeft ons filiaal gekozen, omdat we een enthousiast en vakkundig team vormen. De kennisvragen over bijvoor- Vervolg van pagina 1 Het is de 23-ste keer op rij dat Ahold dubbele groeicijfers laat zien. Dat is op zich een hele prestatie, maar Ahold-president Cees van der Hoeven was vooral blij met de autonome omzetgroei van de onderne ming. Die steeg in het 3e kwartaal met 6,4%. Waarom is dit zo belang rijk? De autonome groeicijfers laten zien hoe de onderneming pres teert zonder datje de nieuwe aankopen meetelt. Daaruit kun je aflezen dat we met de bestaande winkelketens en foodservice bedrijven ook zorgen voor groei. Zowel in omzet als resultaat. Want het autonome operationele resultaat, zeg maar voordat o.a. de belasting is betaald, is met 16,4% gestegen. Daaraan kun je zien dat we steeds efficiënter werken. In Nederland droegen Albert Heijn, Etos en De Tuinen, Gall Gall en Deli XL allemaal bij aan de hogere winst. In geheel Europa steeg het bedrijfsresultaat met 15,2% naar 186,8 miljoen. Dat komt onder andere omdat de vorig jaar overgenomen Spaanse keten Superdiplo nu volledig meetelt in de cijfers. Zoals gebruikelijk leverden de Ameri kaanse Ahold-werkmaatschappijen een grote bijdrage aan de behaal de resultaten. Zelfs in Latijns-Amerika, waar sprake is van een recessie werd marktaandeel gewonnen. beeld de serveertemperaturen van diverse wijnen uit Zuid- Affika wisten we goed te be antwoorden. Ook ziet de win kel eruit zoals Gall Gall dit wil. De indeling is precies vol gens het schappenplan en elk product is voorzien van een prijskaartje. De whisky-trail vinden we een fantastische prijs, omdat niemand van ons ooit in Schotland is geweest.' Een eervolle vermelding was er voor filiaal 6719 in Em- men. Deze vestiging schopte het ondanks een kleine win kel in een winkelcentrum met een sobere uitstraling tot de vierde plaats. FRANCHISEVESTIGING 8160 IN SLIEDRECHT sleepte dit jaar wederom de eerste prijs in de wacht. Eige naresse Marina Pranger: 'Hoe wij dit hebben klaargespeeld? Door de formule van Gall Gall heel precies uit te voeren en ervoor te zorgen dat de winkel er spik en span uit ziet. Verder denk ik dat het enthousiasme van onze me dewerkers eruit springt. Dit jaar is de helft van ons team nieuw en het is natuurlijk bij zonder leuk dat we nu weer hebben gewonnen. We kijken er naar uit om eind april met z'n allen de volledig verzorg de reis naar Schotland te ma ken.' En de winnaars zijn Filialen: 1. Hilvarenbeek (6985) 2. Amstelveen Rembrandthof (6516) 3. Groningen A-Kerkhof (6720) Franchisevestigingen 1. Sliedrecht (8160) 2. Hoogland (2821) 3. Zwolle (8902)

Personeelsbladen | 2001 | | pagina 3