Deli XL maakt Marcel van der Wurff wint Ahold Award 2001 Deze maand Winst 3e kwartaal stijgt met 28,3% naar euro 333,1 miljoen O0O 58e jaargang nummer 8 december 2001 Winnaars BWW en Gall Gall winkelwedstrijd, pag. 3 Interview directeur Deli XL Frits Visser, pag. 4 Novembersessie supermarktmanagers AH, pag. 5 Nieuwe winkel formule Gall Gall, pag. 6 OR-en bereiden zich voor op verkiezingen, pag. 10 Trends in haute cuisine, pag. 13 Nieuwe personeels- kortingssregeling, pag. 15 Inhoud gebaseerd op thema of kleur Het is weer zover. Dan gaat werkend Nederland met kis ten, dozen en flessen wijn naar huis. In de loop der jaren is het kerstpakket aan veranderingen onderhevig ge weest. Het traditionele kerstpakket heeft echter nog steeds de voorkeur van Nederlanders: wijn, zalm en een non-food product. De totale waarde van een pakket ligt al jaren tussen de vijftig en zestig gulden. lï SAH002000670 Flitsen Landelijk december 2001 TSEN NIEUWSBLAD VOOR MEDEWERKERS VAN KONINKLIJKE AHOLD NV Marius van der Kolk, ma nager van de Deli XL Geschen kenservice: 'Ons assortiment is door de jaren heen behoor lijk gegroeid, maar de vraag van de klant bleef nagenoeg onveranderd. Alleen de be langstelling voor de non-food artikelen steeg.' Duurzaam 'Mensen willen liever iets duurzaams dan altijd maar voedingsmiddelen. Iets wat ze bijvoorbeeld al een tijdje willen kopen, maar waar het maar niet van komt. Dit jaar hebben we daarom gekozen voor een breakfastbox; een kist met alle benodigdheden voor een ontbijt en waarvan de deksel als dienblad kan dienen.' De breakfastbox is een voorbeeld van een kerst pakket dat is samengesteld aan de hand van een thema. 'Zo hebben we dit jaar ook pakketten waarin de euro centraal staat: thee en koffie met het euroteken erop en bijvoorbeeld een eurokalen der en een eurocalculator. Maar niet alleen een thema kan bepalend zijn voor de in houd', zegt Marius, 'ook kleu ren kunnen een belangrijke rol spelen.' 25 jaar ervaring Ahold-werkmaatschappij Deli XL maakt dit jaar circa 750.000 kerstpakketten, in opdracht van ruim 2.000 za kelijke klanten. De klanten variëren van familiebedrijven tot multinationals en van zie kenhuizen tot hotels. Deli XL is één van de grootste leve ranciers van kerstpakketten in Nederland en heeft op dit terrein al ruim 25 jaar erva ring. Albert Heijn verkoopt ook geschenkpakketten in haar winkels, die door Deli XL worden gemaakt, en richt zich daarmee op ruim 65.000 kleine en middelgrote bedrij ven met tussen de 5 en 200 werknemers. Naast acht ge standaardiseerde pakketten verkoopt Albert Heijn ook op maat gemaakte pakketten. Scriptie over voorraadbeheer tijdens actieweken: Lege schappen tijdens promoties en te grote restvoorraden na afloop daarvan kunnen worden voorkomen. Marcel van der Wurff, student aan de Technische Universiteit Eindhoven beschrijft in zijn afstudeerscriptie dat een verbetering van het voorraadbeheer van winkels en distributiecentra in de retail daarvoor kan zor gen. Met zijn onderzoek won hij de Ahold Award 2001. Aan de prijs is een bedrag van 5.000 verbonden en een studiereis naar de supermarkten van Ahold in de Verenigde Staten. Ahold-president Cees van der Hoeven, Agnes Schrijver van Ahold human recources en Jacques Schrave, voorzitter van VN0-NCW én van de jury van de Ahold Award overhandi gen Marcel van den Wurf de Ahoid Award en de cheque. Uit handen van Jacques Schraven, voorzitter van werkgeversvereniging VNO/NCW ontving Marcel van der Wurff op 23 novem ber de prestigieuze onder scheiding die in 1995 is inge steld om onderwijs in en on derzoek naar de detailhandel en foodservice te stimuleren. In zijn scriptie bespreekt Van der Wurff ondermeer maatre gelen om lege schappen en te grote restvoorraden tijdens en na actieweken te voorko men. Deze variëren van sprei ding van actieproducten over regionale en landelijke distri butiecentra tot een verder ge automatiseerd en beter on dersteund bestelproces. 'Prak tisch, technisch hoogstaand en van internationale waar de', noemde de jury zijn scriptie. Ook over de overige kandidaten was de jury zeer te spreken. Het feit dat alle deelnemers actuele en om vangrijke problemen durfden aan te pakken en oplossingen bedachten waar ervaren ad viesbureaus zich niet voor zouden schamen, oogstte be wondering. Gastspreker was Pieter Winse- mius van het vooraanstaande onderzoeks- en adviesbureau McKinsey Company. Hij sprak over de kracht van een open netwerk achter een suc cesvolle onderneming. 'On dernemingen die voldoen aan de wensen van de medewer kers op het gebied van zelf sturing en verbondenheid zijn vaak bedrijven die erin slagen het kennisniveau bin nen de organisatie op peil te houden', aldus de oud-minis ter. Raad van Bestuur handhaaft winstverwachting geheel 2001 Na de aanslagen in de Verenigde Staten mag het dan economisch minder gaan in de we reld, Ahoid lijkt daar goed tegen bestand. Op 27 november maakte Ahoid de resultaten over het 3e kwartaal bekend en uit de cijfers bleek dat de onderneming 28,3% meer winst heeft gemaakt in vergelijking met het derde kwartaal van vorig jaar. De winst kwam uit op 333,1 miljoen. De omzet in het 3e kwartaal steeg met 12,6% naar 15,5 mil jard. Ahoid had ook goed nieuws voor de aandeel houders: de Raad van Bestuur handhaaft de ver wachting dat de winst per aandeel voor het hele jaar 2001 zal stijgen met 15%, exclusief de invloeden van wisselkoersen, de afschrijving van goodwill en bijzon dere last. Lees verder op pagina 3 De laatste Flitsen! Sinds jaar en dag hét per soneelsblad voor Ahold-medewerkers. Tijden veran deren, de onderneming groeit en Ahold-werkmaat- schappijen kiezen steeds vaker hun eigen manier om medewerkers te informeren. Sjaak Kranendonk, directeur P&0 AH legt op pagina 3 uit waarom de tijd rijp is voor een nieuw medium. Marius van der Kolk: 'Het traditionele kerstpakket heeft nog steeds de voorkeur van Nederlanders'

Personeelsbladen | 2001 | | pagina 1