'Er moet nog veel gebeuren' Documentproductie en distributie centrum naar Doe Vision Met de Personeelskortingsregeling is 280,- makkelijk verdiend Ahold Flitsen december 2001 Unit-B-regeling vervalt Sinds 1 januari 2001 kun je ge bruik maken van de Perso neelskortingsregeling (PKR). Hiermee krijg je vijf procent korting op je boodschappen bij Albert Heijn. Een korting die zonder dat je er moeite voor doet, op je AH Spaarrekening wordt bijgeschreven. Bij de kassa hoef je namelijk alleen maar je Bonuskaart te iaten scannen. Over het gespaarde bedrag ontvang je een aantrekkelijke rente zodat je snel en ongemerkt voor leuke extraatjes spaart. in januari 2002 vervalt de 'oude' Unit-B-regeling. Als je van deze regeling gebruikmaakt en overstapt naar de PKR merk je dat deze erg gebruiks vriendelijk is. Ook als je nog niet meedoet, zul je ondervinden dat de PKR een regeling is die je eigenlijk niet mag laten lopen. Om van de PKR te kunnen profiteren, hoefje alleen maar de antwoord kaart volledig in te vullen en op te sturen. Die ontving je vorige maand in een mailing. De rest gaat vanzelf. Albert Heijn opent een AH Spaarreke ning voor je. Iedere keer dat je bij AH boodschappen doet, laat je je Bo nuskaart scannen en elk kwartaal wordt de personeelskorting van vijf procent op je AH Spaarrekening gestort. De korting kan oplopen tot maximaal 280,- per jaar. Ook bedragen van statiegeldbonnetjes en de waarde van de bonuskorting kunnen op de rekening worden bijgeschre ven. Over het spaarsaldo ontvang je een aantrekkelijke rente. Kortom: met minimale inspanning spaar je maximaal. Afgelopen weekend eindigde de Ramadan, de Islamitische vastenmaand. Voor heel wat Islamitische collega's betekende dat eten op andere tijdstippen. Want tijdens de Ramadan mogen moslims alleen eten en drinken als de zon onder is. Zo ook in DC Zaandam. V.l.n.r.: Ramazan Derinyol, Merih Pektas, Suat Unurlu, Mehmet Demir en Nuri Eroglu aan tafel in de kantine na zonson dergang. De afdeling Documentpro ductie en distributiecen trum (D&DC), onderdeel van Facility Management, gaat over naar Doe Vision. D&DC, gevestigd in het hoofdkan toor van Albert Heijn in Zaandam, draagt zorg voor de reclameverzending naar de filialen van Albert Heijn, Etos, De Tuinen en Gall Gall. Daarnaast is de afde ling verantwoordelijk voor grote documentproducties (denk daarbij onder andere aan de salarisspecificaties), postverzending en archive ring. Met de overgang, die waarschijnlijk aan het begin van volgend jaar plaats vindt, treden 32 D&DC-me- dewerkers in dienst van Doe Vision. Zorgvuldig Doe Vision is onderdeel van de Bührmann-groep, een specialist in de grafische bran che. Dat is ook de reden ach ter de overgang. Hans Bloe men, hoofd Facility Management: 'Ook de mede werkers van onze afdeling D&DC zijn mensen met een specifieke vakkennis, die meer tot hun recht komen binnen de werkomgeving van Doe Vision. Daar komt bij dat de ontwikkelingen in de grafi sche sector zich in hoog tem po voltrekken. Voor een food- bedrijf is het moeilijker om die ontwikkelingen te volgen. Wij zijn als bedrijf specialis ten in het verkopen van voed sel. en ook het maken van én verspreiden van drukwerk kun je beter overlaten aan specialisten.' Je laat natuur lijk niet zomaar 32 medewer kers overgaan naar een ander bedrijf. Hans Bloemen: 'Nee, daar moetje zeer zorgvuldig mee omgaan. Daarom hebben zowel Albert Heijn als Doe Vi sion met alle medewerkers persoonlijke gesprekken ge voerd. Niet alleen over de ar beidsvoorwaarden, maar ook welke mogelijkheden de me dewerkers hebben om bij Doe Vision verder te groeien. Dat is minstens zo belangrijk.' Service center Met de overgang verhuist de afdeling D&DC naar het pand van de Ahold Coffee Company, voorheen Marvelo. Hans Bloemen: 'Ja, de grote opdrachten worden daar uit gevoerd. Maar er blijft in het hoofdkantoor van Albert Heijn een service center, waar je gewoon terecht kunt voor de kleinere opdrachten. De dienstverlening blijft dus absoluut op peil. Dat was ook één van de uitgangspun ten. De Ahold-werkmaat- schappijen die gebruik ma ken van de diensten van D&DC, mogen in de dienst verlening niets merken van de overgang.' AH-medewerker Joop Kuipers zet zich in voor vrouwenkliniek Albanië Begin jaren negentig was servicemedewerker DC Pijnacker, Joop Kuipers (54) voor het eerst in Albanië. Toen hij daar op een gegeven moment een vervallen vrouwenkliniek bezocht en zag in wat voor een afschuwelijke situatie de vrouwen bevielen en hun borelingen verzorgden, kon hij niet lijdzaam toezien. Hij begon met het inzamelen van geld en richtte korte tijd later de 'Stichting Joop naar Albanië' op. 'De stichting bestaat nu zo'n driejaar', vertelt Joop. 'En dankzij de vele giften hebben we het ziekenhuis voor een deel op kunnen knappen. De vrouwen liggen nu droog, want het dak is dicht, er is een riolering aangelegd en er is een keuken geplaatst. Het gaat de goede kant op, maar er moet nog heel veel gebeu ren. We willen bijvoorbeeld nog badkamers bouwen.' AH-medewerkers Joop doet het werk voor de stichting niet alleen. Drie AH- medewerkers zitten in het da gelijks bestuur van de stich ting. En hij krijgt hulp van vijf AH-medewerkers die hem in hun vrije tijd een deel van de PR uit handen nemen. 'Dat gaat goed', zegt Joop,' want de stichting krijgt steeds meer bekendheid. We hebben inmiddels zelfs contact met De stichting is momenteel op zoek naar medewerkers. Voor informatie kun je terecht bij Joop Kuipers (075-6596177). Alle andere informatie over de stichting kun je vinden op: www.joopnaaralbanie.nl minister Herfkens. Zij heeft toegezegd ons te gaan spon soren. Alles wat wij via giften binnenkrijgen wordt door haar verdubbeld. Voor de badkamers die we willen bou wen hebben we ongeveer f 120.000,- nodig. Stel dat we f 60.000,- binnenhalen, dan doet zij daar de andere helft bij. Hoe meer geld er binnen komt, hoe meer de minister betaalt.'

Personeelsbladen | 2001 | | pagina 15