'Vlees op z'n best': het nieuwe vleesconcept van Albert Heijn Van klanten je gasten maken #Cora zegt: Ahold Flitsen december 2001 11 ater is allang begonnen Gall Gall's whisky- en sigarenproeverij groot succes Veel consumenten vinden het lastig om snel een lekker vers vleesgerecht klaar te maken. Daarom biedt Albert Heijn nu verse vleesge rechten voor in de oven en magnetron. Deze zijn in zestig filialen te koop. 'Voor nogal wat mensen vormt vlees een vast onder deel van hun maaltijd', ver telt projectmanager Erik Vo renkamp. 'Het kruiden, marineren of op een andere manier bereiden van een vleesgerecht kost behoorlijk wat tijd. Bovendien vinden veel consumenten dit inge wikkeld. Daarom lanceert AH een nieuwe productlijn van verse vleesgerechten die de klant in de verpakking de oven of magnetron in schuift. Na zo'n vijf minuten in de magnetron en twintig tot vijf entwintig minuten in de oven zet hij een heerlijk ge recht van gemiddeld 300 gram op tafel. Door de nieu we verpalddng wordt het vlees gegaard in het eigen vleessap waardoor de smaak perfect behouden blijft. Nor maal gesproken wordt vlees in de magnetron droog en smakeloos en krijgt het geen bruin korstje.' Exclusief 'In Amerika werd de verpak king al toegepast voor gare diepvriesproducten zoals la sagne. AH is de eerste die de ze verpakking gebruikt voor verse producten. Gedurende twee jaar heeft AH in Neder land het exclusieve recht op het gebruik van de verpak king. Verder is de wikkel van karton milieuvriendelijk, want de consument kan het onbehandelde karton na ge bruik gewoon bij het oud pa pier leggen.' Meesterkok 'De nieuwe productlijn be staat uit vijftien smakelijke vleesartikelen die Joop Wij man, meesterkok van AH, heeft ontwikkeld. Er zijn maar liefst acht rund-, lams- of varkensvleesproducten zo als beef stroganoff. Verder zijn er zeven kipartikelen waaronder kipfilet gevuld met brie of kiprollade in ker- rie-amandelsaus. De nieuwe gerechten zijn te koop in zestig grotere AH-vestigingen. Wanneer de proef begin 2002 geslaagd is, komen de vlees gerechten ook in het schap van de andere AH-winkels', aldus Erik Vorenkamp. Doom, Frans Keijzers en Mar cel Verhagen uit de vakgroep Eindhoven hebben het idee meteen opgepakt. We hebben de belangrijkste whisky-im porteurs uitgenodigd en Johan heeft zijn contacten in de ta bakswereld aangeschreven.' En hoe krijg je klanten ertoe om hier naartoe te komen? 'We hadden 500 kaarten van f 25,- per stuk, die raakten we in een mum van tijd kwijt.' Hier speelt de Brabants- Bourgondische inslag vast een rol. 'Natuurlijk, mensen die hier naartoe komen zijn echte liefhebbers. Mede door de inzet van alle Gall Gall medewerkers is het een groot succes geworden.' Hapje 'Het doel van de proeverij is niet om een hele stapel or ders binnen te krijgen. Als de gasten dat willen, kan dat wel natuurlijk, maar bij een proeverij maak je van je klant een gast. Dat is de meerwaar de die Gall Gall moet bie den, vind ik.' Maar zelfs als je geen liefhebber zou zijn, dan nog kom je voldoende aan je trekken. Om de proeverij ex tra cachet te geven zijn er tal van ambachtslieden aan het werk. Van een zilversmid tot aan een echte ouderwetse pa lingroker. 'Bij een goed glas en een goede sigaar, hoort ook een lekker hapje, toch?', besluit Hans. Zondag 18 november, Kasteel Heeze. Het is kwart voor één 's middags als de Schotse doedelzakspelers de whisky en sigarenproeverij letterlijk leven inblazen. Gall Gall filiaal houders Hans de Brouwer en Fons Elsenburg zijn een beetje nerveus, maar als de eerste gasten zich melden en ze zich mogen storten op hun rol als gastheren, zakt de spanning. Hans, Fons en Johan Kelch die tige locatie ook op uitge- eigenaar is van een sigaren zaak in Geldrop, zijn in hun nopjes. De gasten hebben het naar hun zin. Zo'n 500 men sen, veelal klanten van Gall Gall van de vakgroep Eindho ven, proeven vergenoegd van de kostelijke Schotse whisky's en al gauw vult de geur van prima sigaren de vertrekken van Kasteel Heeze. Hans en Fons, als gastheren keurig ge kleed in pak, lopen van hot naar her om het de gasten toch vooral naar de zin te maken. Wat dat aangaat heeft hij het makkelijk; de Brabanders hebben een goede neus voor de fijne zaken in het leven. zocht.' Hoe kom je op het idee om een whisky- en siga renproeverij op touw te zet ten? Hans: 'Zowel Johan Kelch als ik verkopen producten die afzonderlijk, maar vooral sa men hét symbool zijn van ul tiem genieten. Zo is het idee ontstaan.' Klanten worden gasten 'De Gall Gall collega's Jac Sjiek En ze weten ook hoe het hoort. Veel gasten maken er een echte middag uit van. Ieder een is netjes gekleed en goed geluimd. De whisky- en siga renproeverij heeft een sjieke uitstraling. Met een beetje fantasie waan je jezelf in een very British countryclub. Hans: 'Daar hebben we deze prach- Onder dat motto bespreekt Cora in Flitsen de vele moge lijkheden die Pensioenfonds Ahold biedt. In het vorige nummer las je over de manieren waarop je een mogelijk pensioentekort kunt verkleinen. In deze laatste aflevering gaat het over het sparen van je salaris. Ahold Spaarfonds kent twee spaarregelingen: de premiespaarregeling en de spaarloonregeling. Bij de premiespaarregeling spaar je van je netto salaris. Dat betekent datje het spaarbedrag ook daadwerkelijk mist bij de uitbetaling van je salaris. Je kunt iedere periode sparen, maar ook één maal per jaar, bijvoorbeeld van je vakantiegeld of winstuitkering. De bedragen die je spaart, worden op een geblokkeerde rekening gezet Daar blijft het geld vier jaar staan. Over het saldo ontvang je één maal per jaar rente. Ook ontvang je één keer per jaar (in juni) een bedrag van je werkgever op je geblokkeerde rekening. Dit bedrag noemen we spaarpremie. Blokkeren en deblokkeren Hoe hoog de spaarpremie is, hangt af van het bedrag dat je zelf in het voorafgaande jaar hebt gespaard. Het bedrag is ook afhankelijk van of je fulltime of parttime werkt en of je het hele voorafgaande jaar in dienst bent geweest. Je ontvangt maximaal f 1.158,00 spaarpremie. Maar dan moet je zelf wel f 5.486,00 hebben gespaard, fulltime werken en het hele voorafgaande jaar in dienst zijn geweest. Ook deze spaarpremie is vier jaar geblokkeerd. Bedragen die vier jaar geblokkeerd zijn geweest, komen direct daarna vrij. Deze mag je dan belastingvrij opnemen! Tijdens de geblokkeerde periode van vier jaar mag je voor een aantal doeleinden de spaarbedragen en/of de spaarpremie opnemen. (Dit noemen we ook wel deblokkeren.) Dit mag onder andere als je een eigen huis koopt, of als je de premie voor een lijfrente- of levensverzekering ermee wilt betalen. Belastingvrij Bij de spaarloonregeling spaar je van je bruto salaris. Dit betekent dat je minder belasting over je salaris betaalt. Je mag per jaar maximaal f 1.736,00 sparen. Ook bij de spaarloonregeling kun je elke periode of één maal per jaar sparen. Net als bij de premiespaarregeling blijven de spaarbedragen vier jaar op een geblokkeerde spaarrekening staan en ontvang je rente over je saldo. Bedragen die vier jaar geblokkeerd zijn geweest, komen direct daarna vrij. Deze mag je dan belastingvrij opnemen! Rekenvoorbeeld Stel: je spaart f 1.736,00 van je vakantiegeld. Door het belastingvoordeel kost dit je slechts f 1.083,00 (bij een belastingtarief van 37,6%). Na vier jaar mag je belastingvrij f 1.736,00 opnemen. Doe je niet mee aan de spaarioonregeling, dan mis je dus een belastingvoordeel. Dat gemis wordt automatisch gecompenseerd bij de winstuitkering. Je krijgt dan maximaal f 1.736,00 van je winstuitkering netto uitgekeerd, over het meerdere betaal je gewoon belasting. Dit heet de netto winstvariant. Heb je vragen over de spaarregelingen of de netto winstvariant, dan kun je contact opnemen met de Ahold Servicedesk, telefoon: 075-6592707. De Servicedesk is bereikbaar van maandag tot en met vrijdag, van 9.00 tot 17.00 uur. Voor meer informatie kun je ook surfen naar www.aholdpensioenfonds.nl. Veelgestelde vragen over de spaarregelingen en de netto winstvariant: Bij wie kan ik mij aanmelden voor de spaarregelingen? Dat kan bij je personeelsfunctionaris. Werkje in een Albert Heijn filiaal, dan kun je je aanmelden bij de MAS. Bij wie kan ik mij aanmelden voor de netto winstvariant? Daar hoef je je niet speciaal voor aan te melden. Doe je niet mee aan de spaarloonregeling, dan krijg je automatisch de netto winstvariant. Waarom zou ik mij aanmelden voor de spaarloonregeling als ik het belastingvoordeel ook via de netto winstvariant kan krijgen? Bij de spaarloonregeling spaar je werkelijk, want de spaarbedragen staan vier jaar vast. Bij de netto winstvariant krijg je het belastingvoordeel direct uitgekeerd, dus geen spaarpotje! Wat gebeurt er als ik in de WW of WAO terecht kom? Als je met de spaarloonregeling meedoet, dan worden deze spaar bedragen niet als loon gezien. Omdat de hoogte van je WW- of WAO-uitkering afhankelijk is van de hoogte van het loon datje verdiende, wordt deze uitkering dus lager! Als ik ga beleggen in het Albert Heijn Vaste Klanten Fonds, kan ik waarschijnlijk een hoger rendement behalen dan de rente die ik bij de spaarregelingen ontvang. Kan ik mijn spaarregelingen omzetten naar Units AHVKF? Jazeker, dit is mogelijk. Let er wel op dat de spaarbedragen altijd vier jaar geblokkeerd zijn, dus ook in het AHVKF! Heb je nog vragen, neem dan contact met mij op. Van maandag tot en met vrijdag, van 9.00 uur tof 17.00 uur kun je me bereiken op telefoonnummer 075-6592400.

Personeelsbladen | 2001 | | pagina 11