Ahold OR-en bereiden zich voor op de verkiezingen £tos 00 Ahold OeliSOO* albert. NIEUWS 10 Ahold Flitsen december 2001 OR Etos De Tuinen benadert zelf kandidaten OR Albert Heijn: OR-Deli XL: ORJamin Verzamel-OR voor vijf kleine bedrijfsonderdelen Kandidaten gezocht voor eigen OR Albert OR Gall Gall: GALLGALL De OR-verkiezingen staan weer voor de deur! In week 16 kan iedere medewerker zijn stem uitbrengen op een favoriete kandidaat. Op deze pagina lees je over de voorbereidingen per werkmaatschappij en over de programma's 2002 - 2005. Strategen gezocht OR Albert Heijn breidt in 2002 uit van 17 naar 20 zetels. Er zijn twee zetels beschikbaar voor het management: één uit de DC's en één uit de winkelor ganisatie. leder DC krijgt zijn eigen ch 'De OR ben je zelf OR-Deli XL heeft z'n richting voor 2002 bepaald. 'We zijn belangenbe- vorderaar\ zegt OR-secretaris Peter Niemantsverdriet. 'We kunnen Deli XL tot een succes maken, door gezamen- Verkiezingen mogelijk halfjaar opgeschort jamin bevindt zich in een bijzon dere situatie: sinds vorige maand gaan de eigen winkels één voor één over in handen van franchi sers. Het veranderingsproces kruist de OR-verkiezingen. Vanaf april schuift er dus een nieuwe, deels onervaren OR bij de directie aan tafel. 'De huidige OR ziet dat als een reëel probleem', zegt OR- lid Matthijs Westerdijk. 'Te meer omdat de nieuwe OR de kans loopt op snelle uitdunning. Een Ja- min-er die in de loop van 2002 ei genaar van een winkel wordt of in dienst komt van een zelfstanding ondernemer kan namelijk geen OR-lid zijn.' De OR ziet als optie de verkiezin gen tot december 2002 op te schorten. 'We maken dan met een ervaren OR de klus af, aldus Mat thijs. In de rustiger maand januari wordt dit idee met de Jamin-ach- terban besproken. vertegenwoordiger. Ook Den Toom krijgt één zetel binnen OR AH. Oriëntatiedagen Van de nieuwe OR-leden worden voor al strategisch vaardigheden ge vraagd. In de verkiezingskrant van ja nuari lezen AH-ers daar het fijne over. Ook komen er in februari twee oriën tatiedagen. Je stem uitbrengen doe je volgend jaar bij AH over de post. In week 15 ontvangen AH-ers stembiljet en retourenvelop. lijk te werken aan de eenheid in het bedrijf. De OR, dat ben je zelf, zegt Peter. 'Wie zich betrokken voelt bij zijn werk kan veel zelf bespreken met zijn leidinggevende.' De 'officiële' OR blijft de stem van de medewerkers bij de directie. Voor wie geïnteresseerd is in het OR-werk, zijn er in het voorjaar kandidatendagen. 'We laten dan het speelveld van de OR zien', zegt Peter, 'en alles wat erbij komt kijken. Het OR-werk kent dips en successen - dat je iets bereikt, daar doe je het voor.' Ben jij geïnteresseerd in OR-werk bij Etos en De Tuinen? Goede kans dat je in de komende tijd wordt uitgenodigd voor een gesprek. De OR benadert geïnteresseerden - voor zover bekend - namelijk zelf. Zo kun je je als kandi daat serieus voorbereiden, en weet je goed waar je aan gaat beginnen. Etos-ers en De Tuinen-medewerkers kunnen binnenkort een OR-flyer ver wachten in de winkel, op kantoor en in het DC. Daarin legt de OR uit wat hij doet en wat er van de kandidaten wordt verwacht. Bij de kandidaat- gesprekken kun je aan de hand van een serie vragen zelf een scorekaart invullen. De scorekaart geeft uiteinde lijk een 'mening': hoe geschikt ben jij voor het OR-werk? De OR wil in 2002 aanhaken bij pro jecten die door de hele organisatie lo pen. Daarnaast komen er forums van personeelsgroepen zoals jongeren en herintreders. Met die forums wil de OR een beeld ontwikkelen van een be wust personeelsbeleid voor elke groep medewerkers. Wat hebben Vastgoed, IS&T, de Ahold Coffee Company (Koffie-afdeling voor malige Marvelo), Pensioenfonds en Corporate gemeen? Vanaf april een gezamenlijke OR. De Raad van Be- stuurvan Ahold heeft dat besloten. De OR Staf Services wordt samen gesteld uit telkens twee OR-leden uit één bedrijfsonderdeel. De thuisbasis gaat bovendien beschikken over een medezeggenschapscommissie. Sa men met de verantwoordelijk ma nager kunnen zij overleg plegen over lopende zaken. Binnen deze OR bestaat één gevaar: leden voelen zich mogelijk minder betrokken bij een kwestie die niet allen aangaat. De COR is zich hiervan bewust. 'In bij na alle kleine bedrijfsonderdelen staan voor de komende jaren veran deringen op stapel', constateert COR- voorzitter Ruud Beumer. 'Een overeen komst die de OR kan binden. Bijvoorbeeld voor het gezamenlijk inhuren van expertise.' Kandidaten gezocht Albert, de gloednieuwe boodschap- penbezorgdienst van Albert Heijn, Etos, Deli XL, Gall Gall en De Tui nen, krijgt in april een eigen OR. Een verkiezingscommissie met OR-leden van AH, Etos, Deli XL en de COR be reidt de verkiezingen voor. 'In januari gaan we langs de sites en het kantoor van Albert', zegt com missie-lid Nejdet Dönmez. 'We zul len ter plekke mensen informeren over het OR-werk.' OR-Albert krijgt vijf leden. Bestuur der Roel van den Berg staat positief ten opzichte van 'zijn' strategisch meedenkende OR. 'Ik ben van plan hen in een vroegtijdig stadium te be trekken bij belangrijke beslissin gen.' Pittig programma 2002 Gall Gall-ers kunnen vanaf januari rekenen op maandelijks nieuws over de OR- verkiezingen. 'Voor de kandi daten komt er bovendien op 25 maart een bijeenkomst', zegt OR-secretaris Frits van Bakkum. 'Alle kandidaten zijn welkom. We vragen iedere kandi daat op papier te zetten wie hij is, en wat hij of zij in de OR zou willen bete kenen. Die kandidateninformatie stu ren we, met het stembiljet, in april naar de kiezers.' De nieuwe OR-Gall Gall gaat zich in ieder geval met deze punten bezig houden: Focus Format, de nieuwe winkel formule naast de 'gewone' Gall Gall wordt 'positief kritisch' gevolgd. Deze formule stelt onder meer hogere opleidingseisen aan de medewerkers; Gall Gall werkt aan een nieuwe beloningsstructuur die meer in overeenstemming komt met (nieuwe) functies en verantwoorde lijkheden. De OR denkt mee; In de komende jaren zullen centrale Ahold-regelingen verder worden gedecentraliseerd. Denk onder meer aan autoregelingen. De OR zal zich hierop oriënteren; Een betere winstdelingsregeling, meer in lijn met bestaande Ahold regelingen. Het uitbouwen van de strategische ondernemingsraad. ONDER VERANTWOORDELIJKHEID VAN DE CENTRALE ONDERNEMINGSRAAD AHOLD

Personeelsbladen | 2001 | | pagina 10