Van 4 naar Vakspecifieke cursussen voor de klant Originele verrassing voor ieder moment Aftellen naar de €uro! Deli XL Academy: Deli XL Academy Mobiliteitsplan Etos Nice Surprise cadeauboxen: De collectebus Gall Gall klaar Laatste loonstrook in guldens Emballagewijzigingen NOG üg] DAGEN Ahold Flitsen november 2001 Deli XL bouwt nieuw distributiecentrum in Schiedam De Vers- en Horeca-distributiecentra van Deli XL in Baren- drecht, Schiedam, Zoetermeer en Zoeterwoude gaan hun krachten bundelen. Vanaf medio 2002 zullen ze vanuit een nieuw distributiecentrum in Schiedam gezamenlijk hun klanten van dienst zijn. Het distributiecentrum wordt gevestigd in een voormalig Coca-Colagebouw dat gedeel telijk is gesloopt. Een ander deel is wel goed bruikbaar en zal mee worden genomen in de plannen. De verbouwing is begonnen in augustus en de oplevering vindt plaats in het tweede kwartaal van 2002. Volgens Sjaak Reeuwijk (hoofd administratie Zoeter meer en lid van de project groep Deli XL Schiedam) le vert de verhuizing tal van voordelen op. 'De grootste voordelen van deze verhui zing zijn een betere dienst verlening naar de klant, pret tiger en doelmatiger werken op een mooie locatie en ook een flinke kostenbesparing. Vers en Horeca komen straks samen in één pand te zitten en kunnen daardoor makke lijker van elkanders diensten gebruik maken. Zaken als on derhoud en administratie worden straks samenge voegd, waardoor er een stuk efficiënter gewerkt zal wor den en ook de kennis kan straks heel goed gedeeld wor den.' Deli XL biedt klanten al zo'n jaar of twaalf de mogelijkheid om vakspecifieke cursussen te volgen. Een service die enorm door klanten wordt gewaardeerd. Het werd tijd voor een restyling en een uitbreiding van het cursusaanbod. Resultaat: Deli XL Academy. Carla Groenewold, marketing support manager bij Deli XL vertelt wat daarachter zit. 'Met de oprichting van de Deli XL Academy lijkt er op het eerste gezicht weinig voor onze klanten te verande ren. We blijven de cursussen geven, zoals ze van ons ge wend zijn, alleen krijgt die activiteit een andere naam. En natuurlijk biedt dat voor delen, anders zouden we het niet doen. Om te beginnen kiezen we met de Deli XL Aca demy nadrukkelijk voor een professionele, eenduidige uit straling die het werk in de foodservicebranche op een hoger niveau kan brengen. Hoe? Voorheen werkten we met vakdocenten van ver schillende instituten, nu heb ben we bewust gekozen voor één opleidingsinstituut. Een opleidings-, advies- en onder zoeksbureau dat buitenge woon veel ervaring heeft in de foodservicemarkt. Cursus sen zijn op deze manier een duidig en sluiten naadloos op elkaar aan. Een greep uit het aanbod: garneren, serveren, menu management, HACCP voor instellingen, klantvrien delijk en klantgericht hande len, powerworkshop hoger rendement horeca, kostprijs berekening, werken in de winkel, internet. De meeste cursussen worden gegeven op ons hoofdkantoor in Ede. Hebben we echter een keuken nodig, bijvoorbeeld bij de cursus 'garneren', dan gaan we naar de Middelbare Hotelschool in Wageningen. Ook een in-company training behoort tot de mogelijkhe den. Op de Food Facility Fair presenteerden we onze nieuwe cursusgids, maar ook via de mail houden we klan ten op de hoogte van het ac tuele cursusaanbod.' Wil je iemand verrassen met een origineel cadeau dat precies past bij die ene speciale gelegenheid, dan kun je daarvoor sinds 5 november bij Etos terecht. Voor één van de cadeauboxen uit de serie Etos Nice Surprise. Etos in troduceert dit innovatieve cadeauconcept als eerste in Nederland. Aan de vooravond van cadeaumaand december waarin het vinden van een origineel cadeau steeds moei lijker lijkt te worden, komen de cadeaudozen van Etos Nice Surprise als geroepen. 'Maar ook op andere momenten, buiten verjaardagen en tradi tionele feestdagen om, heb ben mensen steeds vaker de behoefte om vrienden en ge liefden te verrassen', vertelt Barbara Fopma, Category Ma nager van Etos. 'In Groot Brit- tannië is de cadeaubox in middels enorm populair, in Nederland hopen we natuur lijk op hetzelfde succes.' De volgende cadeauboxen van Etos Nice Surprise zijn in De verhuizing betekent voor een aantal medewerkers dat ze straks misschien wat lan ger moet reizen. Om dit voor iedereen helder te krijgen wordt er op dit moment ge werkt aan een mobiliteits plan. 'Deli XL heeft onlangs onder de medewerkers in de betrokken vestigingen een enquete gehouden', zegt Sjaak. 'Een extern bureau gaat de ontvangen gegevens in kaart brengen en zal bin nenkort haar analyse en ad vies uitbrengen. Daarnaast kunnen medewerkers desge wenst ook een persoonlijk ad vies krijgen over hoe ze het beste naar het nieuwe DC kunnen gaan. Mogelijkheden zouden bijvoorbeeld de inzet van pendelbusjes of een 'mee- rijregeling' kunnen zijn.' alle Etos-winkels verkrijg baar: Baby's Eerste Kerst, leuke babycadeautjes in kerstsfeer: De Mooiste Prin ses, koninklijke versieringen voor kleine meisjes; Glitter Glamour, opvallende, feeste lijke accessoires voor een glamourfeest; Relax, ontspan ningsproducten: Beauty Sa lon Thuis, alles voor een uit gebreide lichaamsverzorging; Sorry, toepasselijke cadeau tjes voor als je iets goed te maken hebt; Lekker Lezen en Lekker naar de Sauna, een abonnement op Top Santé of een saunabon, aangevuld met aanverwante Etos-artikelen. De prijs van de cadeauboxen varieert van f22,50 (€10,21) tot f65,- (€29,50). Er wordt hard gewerkt om de enorme hal bedrijfsklaar te maken De dag waarop de klant met euro's gaat betalen, staat bijna voor de deur.Vanaf 28 januari 2002 mag er alleen nog met euro's wor den betaald. De voorbereidingen om de overgang van gulden naar euro soepel te laten verlopen zijn in volle gang. Hoe ver we zijn en wat jij als Ahold-medewerker én klant van deze voorbereidingen merkt, lees je in deze rubriek. Eind december ontvangen alle Ahold-winkels groene bussen. Die zijn be stemd voor het afromen van alle guldenmunten. Bij Alben Heijn wordt deze bus alleen gebruikt bij de counter. Bij Etos. de Tuinen en Gall Gall wordt bij elke kassa een collectebus geplaatst. Gall en Gall is zo goed als klaar voor de euro. 'We hebben het afgelopen halfjaar al onze eigen en franchisewinkels voorzien van POS-apparatuur'. zegt controller Paul Zandstra. 'In verband met de euro komt die voorzie ning goed uit. Kassa's klaarmaken voor de euro gaat nu veel sneller. Nu de automatiseringssystemen over zijn op de euro is alle aandacht ge richt op de euroconversie in de winkels. In januari ontvang je nog één loonstrook waarop naast de eurobedragen ook guldenbedragen staan vermeld. Het is de berekening over de laat ste. dertiende periode van 2001. Omdat de uitbetaling in week 3 van 2002 plaatsvindt, wordt dit salaris we! in euro's op je rekening gestort. De salarisstrook over periode 1. die je in week 7 ontvangt, is de eerste salansstrook die helemaal in euro 's staat. Voor het gemak wordt het door jou te ontvangen bedrag ook nog in guldens genoemd. Op 5 november veranderde de embailagewaarde van de fnsdr3nkflessen van f 1- naar f 0.55. Op 1 januari wordt dat bedrag dan weer omgere kend naar EUR 0.25. Deze verandering is een vooibere cmg op verdere Europese standaardisatie van embaiiagewaarden per 1 januari 2002 En een waardeverandering én een omrekening naar euro's n één keer zou voor vee! onduidelijkheid zorgen. Dat wordt op deze mamer voorko men. De embaliagew-aarden voorde bierflesjes en -krat- ten wijzigen wel pas per l januan

Personeelsbladen | 2001 | | pagina 9