'Het gevoel om bij AH te werken is hetzelfde gebleven' 'binnen!' is thuis in iedere servicewinkel Ahold Flitsen november 2001 AH-gevoel Andere aanpak 'Warm' Koffiemoment Handen ineen met Albert. Twee generaties in jury Albert Heijn's Beste Winkelwedstrijd Vader en zoon Van den Broek vormden samen met twee generaties Van Dui men de jury van AH's Beste Winkelwedstrijd voor de duster Noord-Holland. De twee Albert Heijn-generaties hebben een verschillende kijk op jureren en vullen elkaar daardoor goed aan. Chris van den Broek (62) en Thomas van Duimen (70) voe len zich 'geweldig gevleid' ge vraagd te zijn als jurylid. Chris daarover: 'Heel verstan dig dat vijfenveertig jaar werkervaring gebruikt wordt. Als iemand stopt met werken, wordt er meestal niets met zijn kennis gedaan. Nu is dat gelukkig wel zo'. Van den Broek senior weet waar hij over praat. Hij begon als medewerker zelfbedie ning, en werkte zich vervol gens via de functie bedrijfslei der en zonemanager op tot directeur Speciaalzaken Ahold. Thomas van Duimen (70), die zijn carrière begon als toonbankmedewerker en eindigde als directeur van Simon de Wit, kent als geen ander het AH-gevoel. Dat ge voel heeft niet alleen te ma ken met de band tussen de medewerkers, maar ook met de mogelijkheden die gebo den worden. Chris: 'Het ma nagement van Albert Heijn durft risico's te nemen, zodat je je zonder angst kan ont wikkelen als je dat wilt.' Thomas en Chris kennen el kaar al jaren van de werk vloer. In verschillende func ties kwamen ze elkaar tegen. Chris: 'Toen ik stage liep in Hoogvliet, was Thomas daar bedrijfsleider.' Bij de jurering kijken de door de wol geverf de senioren door de ogen van een klant naar de winkel. Thomas: 'Als je boodschappen doet is het belangrijk dat de aanbiedingen terug te vinden zijn, dat het schoon is in de winkel en dat het personeel vriendelijk is. Daar letten wij dan ook op.' Als kind speelde Wilfried van den Broek (32) met de Albert Heijn-folders die zijn vader meenam van zijn werk. In middels is hij supermarktma nager van AH 1582 in Bergen. Samen met Erik van Duimen (34), customer service ma nager Noord-Holland beoor deelt hij de AH- filialen in die cluster. Erik: 'Wij hebben een checklist met honderd twin tig punten. De diverse afde lingen controleren wij aan de hand van deze richtlijnen. Bij voorbeeld of de houdbaarheid van de artikelen in orde is, of de medewerkers naambordjes draagt en of de achtergrond muziek te horen is.' De zonen zijn zich bewust van het ver schil in jureren tussen hen en hun vaders. Wilfried noemt de checklist 'de valkuil van zijn generatie'. Hij legt uit: 'Mijn vader kijkt veel gevoels matiger naar de winkel. Dat mis ik wel eens. Tegenwoor dig is de aanpak in het be drijfsleven veel zakelijker.' Erik valt hem bij: 'Het is dan ook niet alleen gezellig, maar ook erg leerzaam om met mijn pa op stap te zijn'. Dat er veel veranderd is in de loop van de tijd beaamt Chris van den Broek en hij vervolgt: 'Die veranderingen passen in de tijd. Het gevoel om bij AH te werken is wel hetzelfde ge bleven.' Deli XL Retail introduceert nieuwe winkelformule Op de Food Facility Fair in september presenteerde Deli XL Retail met succes de nieuwe winkelformule 'binnen!'. De formule is een combinatie van winkel en buffet en to vert de bekende maar vaak saaie koffiehoek in bijvoor beeld zorginstellingen om in een gezellig sfeervol zitje voor patiënten en passanten. Een plek waar mensen graag ver toeven en iets nuttigen. Zo zorgt 'binnen!' voor meer activi teit op de winkelvloer en is de kans groot dat de omzet van de servicewinkel stijgt. 'binnenl'is een modulair sys teem dat perfect aansluit bij de eisen die bedrijven en in stellingen uit de institutione le en kleinzakelijke markt aan hun winkel stellen. Eisen die samenhangen met de doelgroep van de winkel. 'Met 'binnen!' kunnen instellin gen en bedrijven de winkel helemaal naar eigen inzicht met marktgerichte foodmo- dules opbouwen', vertellen Chris van Rongen, junior for mulemanager Retail en Nico van Egdom, formulemanager Retail bij Deli XL Retail. 'Zij kunnen kiezen uit een koffie-, thee-, broodjes-, gebaks- en fimmodule en natuurlijk de verschillende modules combi neren.' Het idee voor de formule komt voort uit het gegeven dat veel winkeltjes in zorgin stellingen niet winstgevend zijn, maar dat met een ande re opzet wel kunnen worden. Chris en Nico: 'Watje vaak ziet is een nogal ongezellige koffiehoek met beperkte ope ningstijden en een weinig ge varieerd assortiment. En dus wachttijden als die maar een paar uur per dag open is. Met 'binnen!' zorgen we ervoor dat er weer activiteit op de winkelvloer komt en dus om zet kan worden gedraaid. Door die vloer gezellig en 'warm' te maken; daar staat de naam 'binnen!' ook voor.' 'binnen!' is opgebouwd rond het koffiemoment. 'Wanneer bijvoorbeeld een patiënt met zijn of haar bezoek een kop koffie wil drinken of een broodje wil eten, is de zieken huiskamer natuurlijk niet de gezelligste locatie', vervolgen Chris en Nico. 'Zorg je ervoor dat er een sfeervolle plek is waar verschillende soorten warme en koude drank wor den geserveerd, een ruime keus is aan 'iets lekkers en bij zonders voor daarbij', dan haal en houd je klanten bin nen en trekje wellicht ook andere passanten, zoals buurtbewoners of personeel, over de drempel.' Deli XL Retail zorgt niet al leen voor de apparatuur en het assortiment van de servi cewinkel, maar heeft ook een adviserende rol. 'Sommige uitbaters van zo'n winkel hebben namelijk weinig tot geen retailervaring' zeggen Chris en Nico. 'We vertellen bijvoorbeeld hoe ze kosten bewust om kunnen gaan met het concept. Volgens de 20/80- regel: 20 procent van de pro ducten zorgt voor 80 procent van de omzet. Daarvoor kun nen ze bij ons ook een cursus volgen.' Consumentengedrag is grillig. Klanten kiezen el ke dag weer opnieuw. De ene keer voor gemak in de buurt, de andere keer voor een dagje funshop- pen in de stad, en weer een andere keer voor lek ker winkelen vanuit huis. Hoe meer deuren wij ope nen voor de klant, hoe groter de kans dat de klant ons vindt op de plaats en het moment waar hij ons zoekt. Dat is het idee achter Albert.. De dagelijkse be- zorgservice voor klanten die boodschappen willen doen bij Albert Heijn, Deli XLSHOP, Etos, De Tuinen en Gall Gall tege lijkertijd. Alles watje bestelt wordt in één keer bezorgd en in één keer afgerekend. Met Albert. zijn wij in staat om onze bestaande klanten nog meer gemak te bieden en nieuwe klanten binnen te halen. We werken natuurlijk op heel veel gebieden met elkaar samen binnen Ahold. Wat bij de ene Ahold-werkmaatschappij misschien nog in de kinderschoenen staat, kan bij een andere Ahold- werkmaatschappij al volgroeid zijn. Het bunde len van eikaars ervaring en kennis is dan ook on ze kracht. Voor Albert, hebben we daarbij ook nog eens ei kaars assortimenten samengevoegd, zonder af breuk te doen aan de identiteit van de verschil lende winkelformules. Want bij Albert, kun je gewoon gebruik maken van de Gall Gall wijn korting, of diverse Bonusaanbiedingen van Albert Heijn. En Airmiles uiteraard, die over het totale Albert.-assortiment worden verstrekt. Met elkaar mogen we dan ook best trots zijn dat wij als eerste in de wereld dit unieke concept van "vijf winkels in een wagen" met het meest uitge breide assortiment, de beste aanbiedingen en het grootste bezorgingsgebied kunnen aanbieden. Roel van den Berg Algemeen Manager Albert.

Personeelsbladen | 2001 | | pagina 3