Ahold's wereldwijde kortingsweken succesvol afgerond 0' tot Damlpo Dam Cojjfppjjg Aftellen naar de Curo! Ahold Flitsen oktober 2001 9 Omzetstijging: records gebroken Festival of Food Fun, de wereldwijde kortingsweken in het kader van Ahold Global Promotion zijn voorbij. 'Een buitengewoon suc cesvolle actie die een aanzienlijke omzetstijging heeft gegenereerd en op behoorbjk wat actieproducten voor omzetrecords heeft ge zorgd', zegt Leontine de Groot, Program Manager Ahold Global Sourcing. Deli XL Inkoopkracht Echte knallers Sportieve prestaties Echtheidskenmerken Etos de euro AH verkoopt geld! Uitrijden euro's binnenkort van start DAGEN AH-medewerkers spelen spelletje Gevraagd naar het verhaal achter het succes antwoordt Leontine: 'Het thema 'Festival óf Food Fun' is zeer goed gekozen. Het biedt winkels overal op de wereld de moge lijkheid om er een eigen fees telijke invulling aan te geven en onze ldanten eens extra te verwennen met leuke activi teiten. In Maleisië is de pro motie met een streetparty in geluid, in Spanje stonden er ballengooi-tenten en lachspie gels in de winkels, in de USA konden de klanten vakanties winnen naar feestelijke be stemmingen en in Brazilië droegen de medewerkers t- shirts in alle kleuren van de regenboog, om maar een paar voorbeelden te noemen. Die feestelijke herkenbaarheid, gecombineerd met geweldige aanbiedingen van topproduc ten zorgden voor het fantasti sche resultaat.' Bij Albert Heijn ging de actie onder de naam 'Extra Bonus- dagen' van start. Albert Heijn deed dit jaar niet mee aan het thema - er was net een nieuwe AH-mediacampagne gestart - maar wel aan de we reldaanbiedingen, met een zeer positief resultaat. Nieuw dit jaar was dat ook Deli XL aan de Global Promotionactie meedeed. Middels een specia le actiefolder werden klanten ruim van tevoren geïnfor meerd over de aantrekkelijke kortingen. in de winkels gekregen. En dat is natuurlijk ook een enorme stimulans voor onze medewerkers.' 'Wereldtoppers', heette de ac tie bij Gall Gall. 'Omdat we in dit verband een beperkt as sortiment hebben, zijn de aanbiedingen ingepast in het bestaande actieprogramma', vertelt Jeroen Smits, Direc teur van Gall Gall. 'Mooi van deze actie vind ik dat de wereld achter Ahold duidelijk zichtbaar wordt. Op zo'n mo ment proefje bijna letterlijk de inkoopkracht van Ahold Global Sourcing.' Etos koos voor het thema Hamsterweken en zag de ac- tieomzet in die periode met 80 stijgen. 'Pampers, Gilet- te, Allways, ik noem maar een paar producten die zeer scherp waren geprijsd en de winkels uitvlogen', zegt Wal ter de Winter, Actiemanager bij Etos. 'Onze klanten waren goed op de hoogte van de aanbiedingen en omdat het echte knallers waren, hebben we ook veel nieuwe klanten Ruim 1.800 medewerkers van alle Ahold-werkmaatschappij- en gingen zondag 23 septem ber van start voor alweer de zeventiende Dam tot Dam- loop. Het is een echte traditie geworden binnen Ahold. In stralend najaarsweer gaf AH- directeur Sjaak Kranendonk het startschot voor de Ahold- lopers. Het mooie weer en de redelijk hoge temperatuur wa ren voor een aantal lopers misschien iets te veel van het goede. Maar gelukkig zijn er toch weer een aantal Ahold'ers die persoonlijke records hebben neergezet. En na zo'n prestatie moet je na tuurlijk uitblazen in de Ahold- tenL Daar stonden alle Neder landse werkmaatschappijen klaar met stands waar de sporters hun energievoorraad met eten en drinken weer op peil konden brengen. De dag waarop de klant met euro's gaat betalen nadert. Vanaf 28 januari 2002 mag er alleen nog met euro's worden betaald. 'Dat duurt nog even', zal menigeen zeggen, maar voor de detailhandel is de finale aangebroken. Kassa's aanpassen, producten omprij- zen; het zijn maar een paar voorbeelden van aanpassingen die worden gedaan om de overgang van gulden naar euro soepel te la ten verlopen. Wat jij als Ahold-medewerker én als klant daarvan merkt, lees je in deze rubriek. Het aftellen is begonnen. Onlangs zijn de echtheidskenmerken van de eurobankbiljetten bekend gemaakt. De bankbiljetten zijn namelijk goed beveiligd. Een combinatie van uniek papier - gemaakt uit katoenvezels - en een voelbaar reliëf op sommige delen maakt de biljetten voor iedereen duidelijk herkenbaar. Je kunt de eurobiljetten controleren op een aantal specifieke echtheids kenmerken. In alle eurobankbiljetten zit een watermerk en een veilig heidsdraad. Meer informatie over de echtheidskenmerken zal binnen de diverse maatschappijen middels opleidingen en interne communicatie worden gegeven. Sinds week 41 staan alle bedragen op de overzichten PROF en de Bor derel waarmee de Etos-winkels werken in euro's. Tientallen IT-ers heb ben wekenlang hard gewerkt om computerprogramma's aan te passen zodat bedragen in plaats van in guldens nu in euro's staan. De kassa's en de winkelcomputer bij Etos rekenen tot 1 januari 2002 nog wel in guldens. Vanaf 14 december kun je bij Albert Heijn euromuntenpakketten aan schaffen. De pakketten kosten f 25,- en bevatten diverse euromunten. Ze zijn bedoeld om consumenten alvast te laten wennen aan de euro. Albert Heijn is binnen Ahold het enige bedrijf dat de pakketten verkoopt. In de maand november zal begonnen worden met het uitrijden van de euro's naar alle winkels in Nederland. Vanaf 1 januari volgend jaar zul len klanten met euro's betalen en we willen dan natuurlijk in ieder geval genoeg wisselgeld hebben. De AH-medewerkers zullen in de maand november middels een spel kunnen wennen aan de euro. Dit spel, Europlayer, is te vergelijken met het bekende monopoly. In plaats van dat er huizen of straten gekocht kunnen worden, moeten er boodschappen worden gehaald. Uiteraard kan er alleen betaald worden met euro's. Het spel is in samenwerking met het CBL ontwikkeld.

Personeelsbladen | 2001 | | pagina 9