Nieuw DC in Praag A Million Thanks. Amerikaanse werkmaatschappijen bieden razendsnel hulp Berlcliï^ BrauzUib Ahold Flitsen oktober 2001 5 Geen Amerikaanse Ahold'ers onder de slachtoffers 'Klein' American Heroes Fund Hulplijn American Heroes Fund Beat the bug Buracos AROUND THE WORLD Op vrijdag 14 september werd, net als in de rest van Europa en de VS, in het hoofdkantoor van Ahold in Zaandam een herdenking gehouden voor de slachtoffers van de aanslagen. RvB-lid Michiel Meurs gaf een toe spraak waarin hij zei dat we ons gelukkig mochten prijzen dat er geen slachtoffers waren onder de Ahold-medewerkers en trots mochten zijn op onze Amerikaanse collega's en hun snelle aanpak. Daarna werd bij alle Nederlandse Ahold-werkmaatschappijen drie minuten stilte in acht genomen. Net als de rest van de Giant-supermarkt in Washington, is ook de klan tenservicebalie in de winkel helemaal in Stars Stripes gehuld na de aanslagen op 11 september. Net als de winkels, zijn ook alle vrachtauto's van Giant-Landover voor zien van de vlag. Onze collega's in de VS hebben zich nauwelijks de tijd ge gund om van de enorme schok van de aanslagen van 11 september te bekomen. Eerst moest vastgesteld worden of er slachtoffers waren onder de medewerkers. Juist US Foodservice, de Amerikaanse Deli XL, heeft veel klanten in Manhattan. Gelukkig bleek geen van de medewerkers gewond of erger. zijn flink in de Stars Stripes gestoken. Maar ook in het 'klein' zijn de winkels flink aan de slag ge gaan. Brandweerlieden en an dere hulpverleners konden re kenen op broodjes, koffie en donuts. Omdat er veel bloed voor transfusies nodig was, werden er samen met het Rode Kruis tijdelijke bloed banken ingericht. Ook het Amerikaanse Leger des Heils kan rekenen op de steun van alle Amerikaanse werkmaat schappijen. Dat geldt zeker voor de winkels van Giant- Landover in Washington en Vrijwel meteen nadat duide lijk was geworden dat er veel slachtoffers zouden zijn, heb ben de Amerikaanse Ahold- werkmaatschappijen de han den ineen geslagen om zoveel mogelijk hulp te bieden. Me dicijnen, water, batterijen, voedsel; in no-time stonden de Amerikaanse Ahold'ers in de startblokken om deze pro ducten te leveren aan de hulporganisaties. En binnen enkele uren hadden ze het American Heroes Fund opge richt. Supermarktketens hebben in de VS een speciale verant woordelijkheid als het gaat om maatschappelijk onderne men. Vooral in eigen omge ving. Dat geldt zeer zeker ook voor de Ahold-werkmaat schappijen in de VS, die heel veel lokale initiatieven ont plooien om de zwakkeren in de samenleving bij te staan. De Ahold-supermarkten aarzelden dan ook niet en namen hun verantwoordelijk heid. Klanten en medewer kers konden geld storten in het American Heroes Fund voor de nabestaanden van de slachtoffers. Ahold-USA heeft een miljoen dollar in het Fonds gestort en alle winkels Stop Shop in New York. Stop Shop heeft zijn hoofd kantoor in Boston en dus kre gen gestrande luchtreizigers op de luchthaven van Boston eten en drinken van Stop Shop. De Amerikaanse Ahold'ers werd ook gevraagd bloed te geven. Veel medewerkers heb ben dat gedaan. Er waren na tuurlijk medewerkers die be hoefte hadden aan een gesprek om de schokkende gebeurtenissen te verwerken. Giant-Landover stelde daarom een hulplijn 24 uur per dag open. winkels te komen en de druk op het DC in Olomouc is een stuk minder. Mocht je er ooit een keertje in de buurt zijn, dan zal je opvallen dat het DC ongeveer hetzelfde is georganiseerd als bij Albert Heijn met drie afde lingen; droge kruidenierswa ren, verse, gekoelde produc ten en retourgoederen. Ook het voorraadbeheersysteem is helemaal up-to-date. De groei zit er goed in bij Ahold in Tsjechië. En dan is het zaak om je logistieke organisatie mee te laten groeien. Daarom opende Cees van der Hoeven op 23 augustus het nieuwe Distributiecentrum in Klecany in de buurt van de Tsjechische hoofdstad Praag. Van daaruit worden 60 Albert-super- markten en 18 Hypernova-hypermarkten bevoorraad. Met 40.000 m2 opslagruimte is het DC in Klecany meteen ook het grootste DC van Tsjechië. Op dit moment zijn er zo'n 300 medewerkers aan de slag in het nieuwe DC. De meesten daarvan werkten al bij Ahold Tsjechië, maar er zijn ook 80 nieuwe medewerkers bijgeko men. In de nabije toekomst zullen in Klecany zo'n 500 niet het eerste DC van Ahold Tsjechië: er stonden al DC's in het oosten van Tsjechië, in Olomouc en in Pribam. Met het nieuwe DC wordt de logis tieke keten vervolmaakt. Vrachtauto's hoeven veel min der ver te rijden om bij de medewerkers zorg dragen voor de tijdige belevering van de winkels in Bohemen. Het terrein in Klecany waarop het DC is gebouwd, laat voldoen de ruimte om verder te groei en. Natuurlijk is het nieuwe DC Het is herfst dus binnenkort gaat bij de Amerikaanse Ahold-keten Giant Landover de campagne beat the bug van start. Oftewel: ver sla het griepvirus. Een groot aantal supermarkten van Giant heeft ook apotheekafdelingen, waar je terecht kunt voor medicijnen die je huisarts voorschrijft. Maar, zo vinden ze bij Giant, voorkomen is beter dan genezen. Giant-klanten kunnen zich daarom door ver pleegkundigen instore laten inenten tegen de griep. Tom den Hertog (54) doorloopt een kleurrijke carrière bin nen Ahold. Via Albert Heijn, Grootverbruik Ahold en Tops in Thailand is hij nu in Brazilië terechtgekomen. Daar is hij de directeur van Ahold's keten Bomprego. Tom doet deze maand verslag vanuit Brazilië Bomprego (goede prijs in het Ne derlands) is een goed bedrijf in een interessant stuk van Brazi lië. En we zijn niet de eerste Nederlanders daar. Al in 1621 kwamen de eerste landgenoten hier. Van dat stukje Nederlandse historie kun je nog veel zien in Recife en Olinda, een buurstad van Recife in de staat Pernam- buco. Dat is toch knap, want het zijn eigenlijk de Portugezen ge weest die hun stempel hebben gedrukt op Brazilië. Al na 26 jaar aanwezigheid werden de Neder landers op de heuvel verslagen, waar nu een hypermarkt van Bomprego staat. De winkel doet het overigens goed, ondanks die historie. Brazilië heeft zo'n 240 keer de omvang van Nederland. Het is groter dan de Verenigde Staten van Amerika, als de staat Alaska niet wordt meegeteld. Bomprego opereert in het noordoosten van dit land, maar denk daarbij dan gerust aan een oppervlakte van Frankrijk tot Polen met daarbij een deel van Scandinavië. Pro ducten worden veelal aange voerd vanuit Sao Paulo, waar Bomprego een transportonderne ming heeft die de goederen ver zamelt voor vertrek. Die zijn dan met in konvooirijdende vrachtau to's gemiddeld drie dagen onder weg naar één van de twee grote DC's die Bomprego heeft in Reci fe. Daar is ook het hoofdkantoor gevestigd. De hoofdweg is een tweebaansweg vol met buracos: gaten. Hipercard Bomprego heeft een kleine 23.000 mensen in dienst en heeft nog steeds de grootste Hy permarkt van Ahold. In Salvador met 13.000 m2 verkoopopper vlakte. Met verwerkingsruimtes, magazijn en verkoopruimte bui ten de kassa's is de winkel nog aanzienlijk groter. Bomprego heeft 111 winkels, onderver deeld in 26 hypermarkten (ge middeld 6000 m2), 83 super markten met een gemiddelde grootte van 2000 m2 en twee magazines, ofwel non food win kels. Op dit moment heeft Bom prego tevens zo'n 55 apotheken en een volwaardige creditcard organisatie, Hipercard. Een cre ditcard, die bij ongeveer 50.000 adressen in noordoost-Brazilië wordt geaccepteerd. In restau rants, hotels, winkels, bij benzi nepompen en zelfs bij sommige concurrenten. Bomprego bouwt verder, leert veel van Ahold-zus- ters en kan door Ahold Networ king die kennis ook overdragen. Dat is precies wat we van elk be drijf binnen de Ahold familie graag zien. Efficiënte winkels in Nederland, zeer klantgerichte winkels in de USA, heel gezellige 'eetwinkels' in Azië en swingende winkels in Latijns-Amerika.

Personeelsbladen | 2001 | | pagina 5