Jamin slaat nieuwe koers in The Global Food Safety Initiative Kant klaar maaltijden Ahold Flitsen oktober 2001 3 Kansen voor medewerkers Jamin Voedselveiligheid is de basis van onze relatie met de klant Meer inzet Nieuw jasje Droom verwezenlijken Dit voorjaar was er sprake van dat Jamin verkocht zou worden. Die overname is uiteindelijk niet door gegaan. In plaats van eerst andere kopers te zoe ken, kiest Jamin nu voor franchisen. 'Dit franchisen houdt in dat bijna alle Jamin-fïlialen, zo'n 72 in totaal, binnen afzienba re tijd franchise zullen wor den', zegt Mark Koster, Gene ral Manager bij Jamin. 'Bijna de helft van alle Jamin-win- kels is al franchise. We doen de filialen trouwens niet zomaar in de verkoop. Onze eigen medewerkers hebben de eerste keus. Iedereen die binnen Jamin belangstelling heeft om een eigen zaak te beginnen, heeft daar de kans toe. Jamin wil trouwens wel zo'n vijf tot negen filialen vasthouden. Waarom dat is? Om binding met de markt te houden, waardoor we fran chisers straks goed kunnen blijven adviseren.' De reacties van de medewer kers zijn volgens Mark Koster uiterst positief. 'De meesten zien de plannen als een goede stap. Filialen die omgezet worden naar franchise draai en gemiddeld 20 procent meer omzet. Hieruit blijkt de la-acht van het locale, eigen ondernemerschap. Een eigen zaak hebben voelt nu een maal anders dan in ander- Vervolg van pagina 1 "Bewust 81 Puur" is het seg ment waarin je onder meer Koken Stomen en de gloed nieuwe AH Low Fat-maaltij den aantreft. AH is de eerste retailer in Nederland met Low Fat kant klaarmaaltij- den in het schap. Deze zes nieuwe maaltijden bevatten niet alleen minder dan 3% vet en minder dan vijfhonderd calorieën, maar zijn boven dien bijzonder lekker. De consument kan bij AH kie zen uit wel honderd kant klaarmaaltijden. Om de keu ze te vergemakkelijken zijn alle verpakkingen in een nieuw jasje gestoken. Op elk artikel staat een realistische afbeelding van het eindpro duct. Door de hoofdkleur van het label ziet de consument in één oogopslag of het om een vis-, vlees-, kip-, groente gerecht of Oosterse maaltijd gaat. Bovendien geven vlag gen aan uit welk land de maaltijd komt. Voortaan vind je alle gekoelde kant klaarmaaltijden overzichte lijk gepresenteerd in de AH-winkels. Wil je voordelig één van de nieuwe maaltijden proeven? Ga dan met de wikkel van deze Flitsen naar een AH bij je in de buurt, je ontvangt maar liefst 25% korting bij aankoop van een maaltijd uit het assortiment van AH Koken Stomen of AH Low Fat. mans winkel staan. We heb ben inmiddels al heel wat aanmeldingen binnen van medewerkers die interesse hebben om 'hun' winkel over te nemen. Over het algemeen zijn dat filiaalmanagers, maar er zijn ook andere me dewerkers die gouden kansen ruiken. Bovendien is er ook van buitenaf veel belangstel ling. Dat zijn bijvoorbeeld on dernemers uit andere bran ches die graag een Jamin- winkel er bij zouden willen hebben. Het ziet er naar uit dat onze strategie alle kans van slagen heeft.' Loes van de Vrande (45) is een van de filiaalmanagers die be langstelling heeft om franchi ser te worden. 'Het is al heel lang mijn droom om een ei gen Jamin-winkel te hebben', zegt ze. 'Ik zie de plannen van Jamin dus als de ultieme kans om mijn droom te ver wezenlijken. Mijn collega's weten inmiddels al van mijn plannen en staan er heel posi tief tegenover. Op dit mo ment laat ik mijn accountant uitzoeken of de overname fi nancieel haalbaar voor me is. Maar ik heb goede hoop dat het gaat lukken.' Jamin hoopt voor het eind van dit jaar de eerste twintig winkels om te zetten naar franchise. De rest moet vol gend jaar 'over' zijn. Het verkopen van voedsel brengt dat met zich mee. Dit geldt voor voed sel meer dan voor welk ander product ook. Voed sel, het wordt zegt het al: het wordt gegeten: het komt je lichaam binnen. Dat maakt dat wij een hechte band hebben met de klant. Terecht heeft de klant een groot vertrouwen in het voedsel dat hij bij ons van de schappen pakt. Breek je dat ver trouwen, dan breek je ook de band die wij hebben met onze klanten. Daarom is voedselveiligheid in het belang van de klant altijd nummer 1 in Ahold's strategie. Bij Ahold hebben al vroeg ingezien datje alleen veilig voedsel kan inkopen als je heel goed weet hoe dat voedsel tot stand komt. Oftewel: je moet van boerderij tot bord de hele keten onder de knie hebben. Alleen dan kun je optimale veiligheid be reiken. Alle Ahold-werkmaatschappijen denken en doen langs deze lijn. Maar als je zoals Ahold wereldwijd je voedselproducten inkoopt, dan krijg je te maken met heel verschillende metho den van de aanpak van voedselveiligheid. Dat is niet in het belang van de klant. Daarom is Ahold een groot voorstander van het wereldwijd stan daardiseren van de inkoopcriteria ten aanzien van voedselveiligheid. En, heel belangrijk, ook de controle daarop. Voor Ahold maakt dat de in koop van voedsel eenvoudiger en de klant kan blijven vertrouwen op gezond en veilig voedsel. Daar is het Ahold om te doen. Fons Schmid Vice President Food Safety Vervolg van pagina l Waar zit hem dan de winst? Als een bedrijf eenmaal vol doet aan een productiemetho de met alle sleutelvoorwaar- den dan krijgt het een certificaat en dan kun je er ook van op aan dat het bij dat bedrijf goed zit met de voed selveiligheid. Dan weetje dus ook dat het bedrijf voldoet aan de strenge voorwaarden van de CIES- en FMI-partners. Dat scheelt een enorme uit- zoekerij voor de afzonderlijke retailers in de wereld. Natuur lijk wordt zo'n bedrijf niet één keer gecontroleerd, maar zul len onafhankelijke onder zoeksbureaus blijven controle ren. Een voorbeeld van zo'n sleu- telvoorwaarde: om de voedsel veiligheid op een zo hoog mo gelijk peil te houden, worden er procedures ontwikkeld om dat zeker te stellen. Iedereen, wereldwijd, moet dus weten hoe die procedures er uitzien. Die kennis wordt vastgelegd in handboeken. Het te allen tijde beschikbaar hebben van die handboeken is een sleutel- voorwaarde. Je begrijpt datje dit niet even tjes doet. Want de afgespro ken sleutelvoorwaarden gel den over de hele wereld en voor de hele keten. Zeg maar: van boerderij tot bord. Bij Ahold noemen we dat gecerti ficeerde ketenbeheersing. Bovendien is het niet zo datje eventjes die sleutelvoorwaar den bedenkt. Daarom werken de brancheorganisaties nauw samen met universiteiten en onderzoeksbureaus over de hele wereld. Albert Heijn zal in de toekomst in ieder geval voor de huismerkproducten gebruik gaan maken van die leveranciers die aan de sleu telvoorwaarden voldoen. Jamin hoopt voor het einde van het jaar de eerste twintig winkels om te zetten naar franchise

Personeelsbladen | 2001 | | pagina 3