Spectaculaire rela gekoelde AH Kant ldaarmaaltijden Belangrijke stap in voedselveiligheid ooo /B>y Deze maand Jamin gaat franchisen Bijzonder lekker The Global Food Safety Initiative Sleutelvoorwaarden 58e jaargang nummer 6 oktober 2001 Nieuwe koers Jamin, pag.3 Interview met zuivel man Wim Baars, pag. 4 Ahold in Amerika na 11 september, pag. 5 Ahold Coffee Company, pag. 6 en 7 Festival of Food Fun breekt records, pag. 9 Veiligheid bij Etos en Gall 81 Gall, pag. 11 Cas' caravan en de puzzel, pag. 12 li NIEUWSBLAD VOOR MEDEWERKERS VAN KONINKLIJKE AHOLD NV Albert Heijn heeft het volledige assortiment van gekoelde kant ldaar maaltijden onder de loep genomen. Er zijn maar liefst dertig nieuwe maaltijden bijgekomen en de receptuur van meer dan 25 gerechten is verbeterd. Daarnaast zijn alle verpakkingen van de gekoelde kant ldaarmaaltijden vernieuwd. AH heeft een grootscheeps consumentenonderzoek ge houden naar het koopgedrag van gekoelde kant ldaar maaltijden. Hieruit blijkt dat steeds meer mensen kiezen voor kant klaar. Voor de keuze van de maaltijd is ge mak alleen niet voldoende. Mensen willen zichzelf bij voorbeeld verwennen met een authentieke maaltijd of Zoetwarendochter Jamin blijft bij Ahold en gaat een nieuwe toekomst in. Binnen afzienbare tijd zullen bijna alle Jamin-fl- lialen franchiser worden. En dat biedt kansen voor de mede werkers van Jamin. Lees er alles over op pagina 3. zij kiezen bewust voor Low Fat. Het nieuwe assortiment sluit beter aan op het keuze gedrag van de consument. Het nieuwe assortiment ge koelde kant ldaarmaaltij den bestaat uit drie segmen ten. Onder "Lekker Makke lijk" vallen bijvoorbeeld de voedzame stamppotten en Italiaanse schotels. In het seg ment "Verrassend Culinair" vind je onder andere de Hai Japanse gerechten en de pro ducten van AH Huistraiteur die je het gevoel van uit eten geven. Lees verder op pagina 3 Met vertouwen kunnen verzekeren dat het voedsel dat wij aanbieden aan onze klanten zo veilig mogelijk is. Dat is de eis waaraan de voedingsproducten op de Ahold-schap- pen wereldwijd moeten voldoen. En dat weegt misschien nog wel zwaarder voor onze huismerkproducten. Maar langs welke meetlat leg je de voedselveiligheid? Ahold heeft via een Europese en een Amerikaanse branche organisatie, samen met colle- ga-foodproviders en met leve ranciers van voedingsproduc ten de handen ineen geslagen om de helderheid te vergro ten in dit belangrijke en moeilijke onderwerp. Dit heet: The Global Food Safety Initiative. De CIES en het FMI zijn de wereldwijde platforms voor de voedingsbranche. Een groot aantal retailers en leve ranciers in de voedingsbran che van over de hele wereld zijn erbij aangesloten. En ook Ahold speelt daar een grote rol in. Met het Global Food Safety Initiative (GFSI) willen de partners in de voedings branche de regels voor zo vei lig mogelijk voedsel makkelij ker toepasbaar maken. Over de hele wereld worden name lijk heel veel verschillende voedselveiligheidsstandaards gebruikt. Vorig jaar besloten de partners op een congres in Dublin dat dit beter moet. Want het vertouwen dat de klant heeft in voedsel moet Het vertouwen dat de klant heeft in voedsel moet overeind blijven natuurlijk overeind blijven. Daar heeft de klant recht op. Nu lijkt het of het niet zo goed gesteld is met de voed selveiligheid. Dat is gelukkig niet het geval. Waar het om gaat is dat we door het Global Food Safety Initiative komen tot een aantal belangrijke voorwaarden waaraan pro ductiemethoden van voeding en de distributie daarvan moeten voldoen. Daarbij gaan we uit van bestaande standaards, zoals onder ande re HACCP. Maar er zijn heel veel standaards en verschil lende bedrijven hanteren ver schillende standaards. Door de sleutelvoorwaarden van de GFSI toe te passen op die stan daards kun je veel eenvoudi ger te weten komen of de voedselveiligheid zo hoog mogelijk is. Lees verder op pagina 3

Personeelsbladen | 2001 | | pagina 1