Ruim 200 bezoekers op vierde Ahold loopbaandag Cora zegt Z Later is allang begonnen rondvraag Veiligheid óók voorop bij Etos en Gall Gall Ahold Flitsen oktober 2001 Loopbaanadviescentrum nieuw programmaonderdeel Koffietijd! De aanpak van Etos Het atrium van het Albert Heijn hoofdkantoor stond tijdens de vierde Ahold loopbaandag weer helemaal vol. Een kleine tweehonderd parttimers en stagiaires die een mbo-, hbo-, of universitaire opleiding volgen en geïnteresseerd zijn in een loopbaan bij Ahold waren naar Zaandam gekomen. Tom Heidman opende de dag met een toespraak waarin hij ver telde over zijn eigen loopbaan binnen Ahold, de dynamische wereld van het winkelbedrijf en de belangrijke rol die Ahold wereldwijd in de retail speelt. Het programma was ook dit keer uiterst gevarieerd. Door middel van workshops werd uitgelegd wat onder andere winkeloperatie, commercie of traineeship inhoudt. Bij di verse kleurrijke stands kon informatie over de diverse werkmaatschappijen worden verkregen. Ook was er voor het eerst een loopbaanadvies centrum, waar mensen met specifieke vragen over hun verdere loopbaan terecht kon den. Flitsen sprak met de di verse standhouders in het atrium en vroeg wat geïnteres seerden precies willen weten. Marieke Niekerk, AH Logistiek: 'Mensen die eventueel geïnte resseerd zijn in een baan als magazijnmedewerker willen vaak weten hoeveel ze bij ons kunnen verdienen. Anderen vragen meestal welke func ties er binnen de logistiek zijn en of er mogelijkheden zijn tot doorgroeien. Het gaat me makkelijk af om mensen enthousiast te krijgen voor een baan binnen de Logistiek. Ik werk er zelf namelijk ook en ik weet hoe leuk het bij ons is.' Nicole Lam, AH Thuisservice: 'Veel mensen weten niet pre cies wat wij doen. Ik leg dat in het kort uit en vertel voor welke functies we personeel zoeken. Dat we op de loop baandag staan heeft voor ons een tweeledig doel. Aan de Nederlanders zijn enorme koffieleuten. Veel van dit bruine goedje wordt op het werk genuttigd. Hoe zit dat bij Etos, Albert Heijn en Gall&Gall? En wat doet koffie eigenlijk met je? Flitsen pakte de telefoon én een kop koffie en peilde de koffieverslaving. Agnes Schrijver, hoofd Human Resources Development Albert Heijn geeft persoonlijk advies over loopbaanmogelijkheden. ene kant proberen we geïnte resseerden te vinden voor een baan bij ons. Aan de andere kant weten mensen nu ook van het bestaan van AH Thuisservice. Wie weet gaan die straks wel boodschappen via ons bestellen.' René Thepass en Johan de Jong, Accounting Plaza: 'We vragen altijd als eerste of mensen al eens van Accoun ting Plaza hebben gehoord. Dat is altijd het geval. Men sen kennen ons namelijk van hun loonstrook. Vaak hebben ze echter geen idee wat Ac counting Plaza nog meer doet. We zijn een dynamisch bedrijf, waarbinnen veel te beleven valt. Dat vertellen we de mensen en we geven ze foldermateriaal mee. Op die manier kunnen ze alles thuis nog eens rustig nalezen. Er komt hier zoveel op ze af.' 'Veiligheid voorop', dat klinkt je vast bekend in de oren. Klopt, daar draaide het in de vorige Flitsen om. Daarin kon je lezen hoe Ahold zich inspant om veilig winke len en werken mogelijk te maken en hoe dat in de praktijk gaat bij Albert Heijn. Dit keer richten we de spot op Gall&Gall en Etos. Hoe hoog veiligheid bij Gall&Gall op de agenda staat? 'Bovenaan', verklaart ma nager Operations Bouke van der Meij 'De impact van een overval of winkeldiefstal op betrokken medewerkers is groot. Dus doen wij er alles aan om onveilige situaties te voorkomen. Naast een hand boek Veiligheid, waarin diver se veiligheidsprocedures be schreven staan, hebben we voor alle medewerkers een training in het omgaan met afwijkend gedrag in de win kel. Bovendien maken we ge bruik van een speciale video waarin alles nog eens zicht baar op een rijtje wordt ge zet. En natuurlijk heeft Gall Gall net als de andere Ahold- werkmaatschappijen, een goede nazorg voor diegenen die ondanks alle preventieve maatregelen toch te maken krijgen met bedreigende situ aties in de winkel.' Preventie is ook kernwoord bij het nieuwe Etos-veilig- heidsplan, dat begin september door alle marktge biedmanagers in de verschil lende marktgebieden werd af getrapt. 'Een structurele aanpak', vindt Rien van Kam pen, manager Markgebied Zuid-Oost, 'die is ontwikkeld door de Dienst Beveiliging Ahold. Volgens dit stappen plan beginnen we in oktober met de zestig filialen die in de hoogste risicocategorie vallen. In november volgen de Winkelmanagers en de Eerste Verkopers aan de Etos Academie speciale trainingen in het omgaan met onge wenst gedrag in de winkel. Daarna schrijven de Winkel managers voor hun eigen winkel een veiligheidsplan. Met als leidraad: bij de veilig heid in de winkel staat het winkelteam centraal.' Antoinette van Tilborg, le verkoper in opleiding Etos 7205 Waalwijk: 'Om eerlijk te zijn vind ik de koffie thuis lekkerder dan die op het werk. Die vind ik te sterk, ik ga meer voor de slappere bak. Met alles d'r op en d'r aan. Op een werkdag drink ik maar twee mokken. Tot de rand ge vuld, dat wel. Je hoort wel eens dat gestreste mensen meer koffie gaan drinken. Dat doe ik niet, dat zou het bij mij alleen maar erger maken. Ik ben meer een gezelligheidsleut, zeg maar.' Michel Mathijsen, filiaalmanager Gall&Gall 7034 Bussum: 'Verslaafd wil ik me niet noemen, maar ik sla een kop koffie niet snel af. Hoeveel koffie ik op een dag drink? Zo'n zes tot zeven bakken. Dat was eerst wel meer, maar dat heb ik teruggeschroefd. Op het werk drinken we DE, thuis houd ik het op Gala.' Karin Bennink, caissière van AH 1556 Hengelo: 'Zonder koffie trek ik het echt niet! Als ik niet meteen 's ochtends een bakje tap, word ik een beetje lui. Krijg ik van die koffiegaapjes. Per dag sla ik ai snel tien bakken naar bin nen, het gros hier op het werk. En dan heb ik het over mokken, niet van die kleine kopjes. Wij hebben hier gelukkig geen automatenkoffie, maar vers gezette Perla uit onze kantine. Luxe hè?' Kees Verdonk, bedrijfsarts AH/Ahold: 'Wanneer ik 's ochtends op mijn werk kom, schenk ik mijzelf altijd eerst een kopje koffie in. Ik begin meestal rond 7.15 en dan helpt zo'n bakje bij het wakker worden. Of ik veel koffie drink? Nee, dat valt wel mee. Zo'n vijf kop pen per dag. Ik probeer het, wat dat betreft, een beetje rustig aan te doen. Er komen wel eens medewer kers in mijn praktijk die meer dan tien, vijftien koppen per dag drinken en daardoor hartkloppingen of maag klachten hebben. Te veel koffie is ze ker niet goed voor een mens.' Deborah Loomans, kantinemede werkster AH 1133 Zaandam: 'In totaal werken er zo'n vijfhonderd mensen in deze winkel. Uiteraard is niet iedereen tegelijk aanwezig, maar dagelijks worden er hier toch zo'n tien potten koffie weggedronken. Dat komt neer op zo'n honderd, honderd twintig kopjes koffie. Een groot deel van mijn collega's zou niet zonder koffie kunnen werken Koffiedrinken is voor hen een levensbehoefte Onder dat motto bespreekt Cora Hakemulder de komende drie nummers van Flitsen de vele mogelijkheden die Pensioen fonds Ahold biedt. In het vorige nummer stond de situatie van overlijden voor de pensioengerechtigde leeftijd centraal: de manieren waarop je je bij het Pensioenfonds voor zo'n ingrijpende gebeurtenis kan verzekeren. In dit nummer gaat het om de veelgestelde vraag: wat gebeurt er als ik arbeids ongeschikt word? Wat de financiële gevolgen van arbeidsongeschiktheid zijn, hangt af van de CAO die op jouw werksituatie van toepassing is. Het is niet mogelijk op deze plek alle regelingen te noemen, daarom beperk ik me tot de regeling voor onder andere werknemers van de Albert Heijn filialen. Als je je ziek meldt, krijg je gedurende maximaal 1 jaar je salaris volledig (dus 100%) doorbetaald. Als je na dat jaar nog steeds niet kunt werken, dan kom je in de WAO (de Wet op de Arbeidsongeschiktheidsverzekering). Vanaf dat moment ontvang je een uitkering uit de collectieve regeling die Ahold voor je heeft afgesloten. Voor deze regeling betaal je premie, die je als AAV-premie op je loonstrook ziet staan. De uitkering uit de regeling bedraagt 70% van je laatstverdiende salaris. De eerste 4 jaar in de WAO krijg je naast die 70% nog een aanvulling (dit heet suppletie). Die aanvulling is het eerste jaar 25% (totaal dus 95%), het tweede jaar 20% (totaal dus 90%), het derde jaar 10% (totaal dus 80%) en het vierde jaar 5% (totaal dus 75%). Na die 4 jaar in de WAO blijft je uitkering van 70% doorgaan zolang je arbeidsongeschikt bent Als je vindt dat een inkomen van 70% van je laatstverdiende salaris niet voldoende is, kun je je bij Pensioenfonds Ahold bijverzekeren. Dit kan voor maximaal 20%. Dat betekent dat bij arbeidsongeschiktheid je inkomen maximaal 90% van je laatstverdiende salaris blijft. Wat kost dat bijverze keren? Voor elke 1.000,00 die je wilt verzekeren, betaal je 52,25. Deze premie laat Pensioenfonds Ahold van je bruto salaris inhouden. Daardoor betaal je minder loonbelasting en kost de verzekering je netto nog minder! Heb Je nog vragenneem dan contact met mij op. Van maandag tot en met vrijdag, van 9.00 uur tot 17.00 uur kun Je me bereiken op telefoonnummer 075-6592707. Veelgestelde vragen over de arbeidsongeschikt heids verzekering Kan ik bij Pensioenfonds Ahold ook een verzekering afsluiten voor het WAO-gat? Je apart verzekeren voor het WAO-gat is niet nodig. Het WAO-gat is al opgenomen in de collectieve regeling van 70%. Wat gebeurt er als ik gedeeltelijk arbeidsongeschikt ben en voor het andere deel gewoon nog bij Ahold werk? De percentages die hierboven genoemd worden, gelden bij volledige arbeidsongeschiktheid. Werkje bijvoorbeeld nog voor 50%, dan krijg je van de genoemde percentages ook de helft. Ik heb een dienstverband voor bepaalde tijd, kan ik de aanvullende verzekering ook afsluiten? Ja, dat kan. Hou er wel rekening mee dat je niet in aanmerking komt voorde suppletie! Kan ik de premie voor de aanvullende verzekering bij mijn belasting aangifte opgeven als aftrekpost? Nee. Het klopt dat de premie aftrekbaar is, maar omdat je het belas tingvoordeel al direct via je loonstrook krijgt, is opgeven op de aangifte niet meer nodig. Wat gebeurt er als mijn salaris verandert? lx per jaar, per periode 1, wordt de aanvullende verzekering aangepast aan het actuele salaris. Ik heb een aanvullende verzekering en ik ga binnenkort met de VUT, kan ik mijn verzekering beëindigen? Beëindiging van de verzekering vóórdatje met de VUT gaat, is niet ver standig. Als je ziek wordt, kan je namelijk niet meer met de VUT! De verzekering wordt automatisch beëindigd zodra je met de VUT gaat.

Personeelsbladen | 2001 | | pagina 11