AH treedt veranderende beroeps bevolking actief tegemoet Nieuw blad is cadeau voorTuinen-fans Ahold Flitsen september 2001 5 Allochtonen, vrouwen, gehandicapten en senioren.. Reclamegeschiedenis schrijven Initiatieven Boven streefgetal Inspiratie Albert Heijn wil een afspie geling zijn van de maat schappij en wil mensen aannemen op capaciteit on geacht leeftijd, sekse of huidskleur. Dat werd on langs onderstreept door het tekenen van het Diversi teitsconvenant, een af spraak tussen overheid en bedrijven om meer instroom en doorstroom van allochto nen te stimuleren. Voor AH was de ondertekening niet meer dan een logische stap. Al sinds 1 januari van dit jaar heeft ons bedrijf een manager Diversiteit. We spraken met Charlotte van Snellenberg. 'Het Convenant gaat alleen over allochtone medewerkers, maar diversiteit is in onze op tiek breder. Het gaat om in stroom en doorstroom van al lochtonen, vrouwen, gehandicapten en senioren. De beroepsbevolking veran dert. Mijn belangrijkste doel is het diversiteitsdenken te Hoe kom je als Vlaamse op het AH account te recht, de top of the bill in retailland? Waarschijn lijk is dit te verklaren vanuit de liefde voor lekker eten en het goede leven dat diep in mijn genen zit. Maar laat ik het hier niet hebben over de Belgische savoir vivre... De afgelopen maanden heb ben we ons opgemaakt om samen een ambitieus plan te realiseren. We sloten een stukje reclamegeschiedenis af door te beslissen uit de krant te gaan. Ik verze ker jullie, geen ondoordachte beslissing. Bovendien moest er een nieuw geschiedenisplan komen dat een betere aansluiting vond bij deze tijd. Terugkijkend zijn het mooie, intensieve, ontroeren de, harde maar vooral gedreven maanden ge weest. Alle professionals bij AH en FHV hebben ge toond dat, zelfs na 21 jaar samenwerking, er de nodige energie en inspiratie leeft om nieuwe paden te bewandelen. De ultieme beloning kwam tijdens de regiobijeen komst. Een spontaan lachsalvo brak los bij de commercials... een zucht van verlichting bij de communicatiemensen. Het zal je maar overkomen dat een zaal vol supermarktmanagers stoïcijns blijft onder de nieuwe campagne. Wat me het meeste opgevallen is? De passie bij al de betrokkenen. Passie voor verbetering en ver nieuwing. Passie voor de winkel en de producten, maar vooral passie voor het merk. Zelden met zo veel gezamenlijke passie gewerkt aan zo'n mooie klus. Bedankt voor dit mooie stukje reclamege schiedenis. Ik ben er fier op, en jullie? - i- f Isabel Verstraete DIVERSITEIT. Vlnr: Paulina Komman (Nederlands), Ammad Shah (Pakistaans), Glark Hunte (Surinaams), Donovan Son- FHV-BBDO to wired jo (Javaans), Merita Gesser (Surinaams) en Bldjantl Jurawan (Surinaams/Hlndoestaans) van AH Kraaienest. Adam. meer richten op hoger opge leide allochtonen, die op een voeden. Het Convenant kan hoger niveau ons bedrijf bin- daarbij een grote rol vervul- nenkomen.' Dat zijn heel veel len. Het laat de managers bin- initiatieven, terwijl het vol- Aan instroom mankeert het niet, doorstroom is moeilijker nen Albert Heijn zien dat wij onze ogen niet sluiten voor de ontwikkelingen in de maat schappij. Dat we er juist ge bruik van moe ten maken. Dat het niet past bij een bedrijf dat zo midden in de maatschappij staat, dat producten vanuit ontzettend veel culturen ver koopt, om geen afspiegeling van die maatschappij, of zelfs van de wijk, te zijn.' Toch zit Van Snellenberg er vooral omdat er vragen kwa men vanuit de clusters, zoals Den Haag en Rotterdam. Die vragen gingen bijvoorbeeld over hoe je leiding geeft aan een team met zoveel cultu ren. Charlotte: 'Dat heeft nu al geleid tot het ontwikkelen van een opleiding Intercultu reel Management. Verder zijn we bezig met een onderzoek naar de acceptatie van al lochtonen op de winkelvloer, organiseren we dagen om in fo en besef te verspreiden en hebben we een onderzoek uit gezet naar de doorstroom van vrouwen naar hogere func ties. Ook gaan we ons in onze arbeidsmarktcommunicatie gens Charlotte 'hartstikke goed gaat met diversiteit bij AH.' Aan instroom mankeert het niet, door stroom is moei lijker. Dus is het vooral een kwestie van op leiden en goed managen. Daar liggen nog verbeterpunten. 'Ik inventariseer nu best prac tices om die binnen het be drijf te delen en knelpunten om op te lossen. Binnen Ahold Europa ben ik de enige manager Diversiteit. Dus AH loopt hiermee echt voorop.' De Wet 'Samen' schrijft voor dat werkgevers met meer dan 35 medewerkers verslag uit moeten brengen over hun al lochtonenbeleid. Zeven pro cent van de medewerkers moet van allochtone afkomst zijn. AH scoort met 12,4 pro cent ver boven dit streefgetal. Het operationele AH-blad 'De ze Week' meldde laatst dat er maar liefst 52 verschillende culturen in het bedrijf wer ken. Op het HK is zo'n vijf procent van de medewerkers allochtoon, in de winkels is dat 11,5 en de DC's scoren met 25 procent het hoogst. Deze maand delen medewerkers van De Tuinen het eer ste nummer van 'Balans' uit, een magazine voor klanten. Daarmee wil De Tuinen haar unieke assortiment onder de aandacht brengen. Lekker thuis op de bank. Want De Tuinen kent de gemiddelde Nederlander wel, maar wat er wordt verkocht, blijkt minder bekend. 'Onze inhoudelijke merkbe kendheid is nog te laag', zegt communicatiemanager Mau reen Beerepoot. 'Dat komt met name omdat wij allerlei producten verkopen die men sen nog niet kennen, zoals de Hittepit, doucheschuimblok- ken en de Happy. Speciale producten van kleine leveran ciers, dus zonder enorme marketingbudgetten. Daarom blijven ze vrij onbekend. We merken dat onze klanten steeds enthousiaster worden als we ze bij wijze van spre ken aan de hand nemen en door de winkel begeleiden. Ze ontdekken allerlei nieuwe dingen. Als ze eenmaal hun draai hebben gevonden, zijn het vaak echte fans gewor- den.We nemen daar ook echt de tijd voor, maar we kunnen natuurlijk niet iedere klant begeleiden bij zo'n kennisma king met De Tuinen.' 'We willen de klant niet al leen in de winkel helpen om ons assortiment te ontdek ken, maar ook lekker thuis op de bank. Uitgangspunt van 'Balans' is dan ook: waar wil len onze klanten over lezen en hoe geven we ze inspira tie?' 'Balans' is geen blad vol producten, maar een lifestyle- achtig magazine met achter grondverhalen, zoals de cover story 'Lekker kuren in je homespa', inspirerende thee recepten en met het oog op de aanstaande feestmaanden al vast een thema over unieke en inspirerende cadeautjes, zoals wierooksets, rustgevende CD's, bruisballen en kant en klare cadeausets. Het hele blad is een unieke combinatie van commercie en communi catie van De Tuinen en stylis- tes en trendwatchers van het bedrijf dat het blad maakt. Niet te diep, wel op sfeer en interesse. Niet alleen gevuld met succesnummers, maar ook met nicheproducten die nog groot moeten worden. 'Balans' telt 48 pagina's en zal drie of vier keer per jaar ver schijnen. Voor dit jaar blijft het bij het debuutnummer. Rond de feestdagen komt De Tuinen met twee huis-aan- huis-kranten waarin met na me het cadeau-assortiment wordt gepresenteerd. Martin Dijkman van De Tuinen, Plein 40-45 in Amsterdam overhandigt het eerste exemplaar van Balans aan een klant

Personeelsbladen | 2001 | | pagina 5