Onderste ui competitie De Tuinen gaat verhalen vertellen Ahold Flitsen september 2001 Winkelbeeld Beste Winkel Wedstrijd Albert Heijn Gids Strakker De competitie om de Gall Gall Trofee 2001 is mo menteel in volle gang. De inzet is groot want de hoofd prijs liegt er niet om. Wat dacht je van een whisky-trail naar Schotland met het hele team? 'Dit is de tweede keer dat de competitie om de Gall Gall Trofee gehouden wordt', ver telt Joop Rietveld, manager marktgebied Gall Gall. 'De wedstrijd begon in mei en loopt door tot en met okto ber. In november worden de winnaars bekend gemaakt. Vorig jaar werden de twee winnende teams voor twee weken naar Zuid-Afrïka ge stuurd, deze keer mogen de teams naar Schotland! De wedstrijd is bedoeld voor fi lialen én franchise-vestigin- gen, maar deelname is niet verplicht. Toch doet vijfenne gentig procent van de filialen mee en doet er dertig procent meer franchisers mee dan vo rig jaar.' Hoofdthema van de wedstrijd is het winkelbeeld. 'Wanneer je iedere dag in dezelfde win kel staat, gebeurt het soms datje aandacht voor het ui terlijk van de winkel wat ver slapt', vervolgt Joop. 'De wed strijd is een uitstekende én leuke manier om iedereen scherp te houden.' Het thema is onderverdeeld in een vijftal subthema's. 'Ie dere maand letten we weer op iets anders', zegt Joop. 'In mei waren dat de 'schappen', juni was de 'binnen- en bui- tenmaand', juli had als on derwerp 'klanten', augustus was de 'actiemaand' en sep tember staat in het teken van 'veiligheid'. Iedere franchise- vestiging en ieder filiaal moet zichzelf aan de hand van een vragenlijst punten toeken nen. De vragen variëren van: 'Is er een EHBO-doos met vol doende inhoud aanwezig? tot: 'Van welke druivensoort wordt Médoc hoofdzakelijk gemaakt?" Aan het eind van iedere maand zijn er maandprijzen te winnen. De zestien filialen en acht franchise-vestigingen met de hoogste punten worden uit genodigd voor een grote feestavond. Daar zullen de winnaars bekend gemaakt worden. Eén filiaal en één franchisevestiging winnen de Gall Gall Trofee 2001 en de reis naar Schotland. Medewerkers van AH zitten momenteel volop in de vierde ronde in de strijd om de verkiezing van de beste winkel. De jurering gebeurt deze ronde door geselecteerde Bonuskaarthouders. Die beoordeling telt voor 50% mee in de eindscore. Een belangrijke ronde dus. En de laatste voor de halve finale. De vierde ronde duurt tot en met week 40. Albert Heijn Plein 40/45 A'dam. Vlnr: Jolanda Kurvers, Willem-Jan van der Veek, Jan Braaksma, Akdeslam Nadi en Ciska Weber Reinder Braam heeft op Gall Gall na alle werkmaatschappijen van Ahold in Nederland al gezien. Sinds deze zomer is hij de nieuwe direc teur van De Tuinen, geflankeerd door een managementteam dat louter uit vrouwen bestaat. Verwacht van hem geen 180 graden omslag. Het gaat beter dan ooit met de 'goed gevoel' drogist. 'We blijven op deze weg, maar we scherpen de visie wat aan.' 'De Tuinen wil je gids zijn in welzijn', luidt die visie nu. Reinder Braam zegt daarover: 'Welzijn is voor ons liefde voor lichaam, ziel en geest. We willen dat onze fans lek ker in hun vel zitten. De uit daging zit in de verandering van aanbieder naar gids. Kijk, al onze assortimentsgroepen hebben een verhaal. Het zijn geen platte producten. Het zijn concepten die hun oor sprong vinden ergens in de natuur. Allemaal producten die bedoeld zijn om harmo nie en rust te creëren. Al die conceptjes bij elkaar vormen het merk De Tuinen.' 'Wat wij moeten doen is de verhalen vertellen die bij on ze producten horen. Zo wor den we een gids in de geniet- wereld. Ik zeg met nadruk gids en geen goeroe. We wil len niet belerend zijn, maar onze klanten adviseren en ze dingen laten ervaren. We zul len in onze winkels meer gaan demonstreren. Olietjes, thee, zalf.' 'De Tuinen doet in rustmo menten, in rituelen. Dat be gint al als je een winkel bin nenstapt. Je tempo gaat omlaag. En dat is precies wat we willen. Klanten van De Tuinen, onze fans, kopen producten die al les met rust en geluk te ma ken hebben. Als je badbele- ving is datje 's morgens bin nen vijf minuten onder de douche doorholt en je aan kleedt, dan moetje onze pro ducten niet kopen. Als je uit gebreid de tijd wil nemen voor het baden wel. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor onze thee. Daar ga je echt voor zit ten om er van te genieten.' Reinder wil het concept van De Tuinen meer invulling ge ven en strakker bewaken dan voorheen. 'Wij zijn in een fase gekomen dat we ons dat ook kunnen permiteren. Nieuwe producten zullen meer dan voorheen getoetst worden aan onze waarden: oorsprong, geluk, welzijn, rust en kwali teit. Dat zijn de woorden die bij ons horen. Dat was zo en dat blijft zo, alleen gaan we er weer een stapje verder in.' t t i iiiii Het managementteam van De Tuinen: v.l.n.r. Germaine Poppen (hoofd Bedrijfsbureau), Gerdien Geesink (manager Buying Merchandising), Reinder Braam (directeur), Maureen Beerepoot (communicatie manager) en Emilie Dries (formulemanager en productontwikkeling)

Personeelsbladen | 2001 | | pagina 3