Festival of Food Ahold European Sourcing op stoom 10 Ahold Flitsen september 2001 Ahold's wereldwijde kortingsweken van start Trophy Ie halfjaar; Unitkoers AH Vaste Klanten Fonds stijgt 6,2%* Shampoo Afstemming Bijna het hele team van AES; staande vierde van links is Arjan Both V» k In Nederland en Tsjechië starten we al in week 38 met de wereldwijde kortingsweken. De rest van de Ahold-wereld begint een week later. Veertien dagen lang korting op tal van producten en allerlei activiteiten voor klan ten met mooie prijzen. Bijna alle 8.500 winkels van Ahold in Europa, de VS, Latijns-Amerika en Azië doen er aan mee. En net als in de twee voorgaan de edities van de Global Promotion is er weer een winkelwedstrijd aan ver- Albert Heijn noemt de actie de Extra Bonusdagen. Klanten kunnen gedurende de weken 38 en 39 profijt trekken van 3 halen 2 betalen en 2 halen 1 betalen-voordeel. Dit geldt voor Vers- en houdbare pro ducten en er zijn ook scherpe non food-aanbiedingen. Global Promotion is typisch zo'n actie waarbij klanten kunnen profiteren van de we reldwijde inkoopkracht van Ahold. Voor die klant is het bijna niet te missen dat de Extra Bonusdagen beginnen; op radio en televisie zullen de commercials daar wel voor zorgen en in de winkels zul len de Bonus-straten vol staan. Uiteraard doen ook Etos en Gall Gall mee aan Festival of Food Fun. En dan is er natuurlijk de winkelwedstrijd, die gekop peld is aan de Global Promo tion. De wedstrijd is ingedeeld in drie rondes. In de eerste ronde wordt bepaald wat de beste Festival of Food Fun- winkel is in Nederland, in ronde 2 wordt gekeken welke drie winkels de beste zijn van Europa. In de laatste ronde bepaalt de juiy, met Raad van Bestuur-leden Cees van der Hoeven, Jan Andreae en Allan Noddle welke winkel de beste Festival of Food Fun-winkel ter wereld is. Die winkel krijgt uit handen van Cees van der Hoeven de World Champions Trophy uitge reikt. Gedurende de rondes vallen er forse geldprijzen te winnen voor je winkel en je team. Dus, haal alles uit de kast om de mooiste Festival of Food Fun-winkel weg te zet ten. Het blijft goed gaan met het AH Vaste Klanten Fonds. In het eerste half jaar van 2001 is de untikoers gestegen van 169,92 aan het begin van het jaar tot 180,54 op 29 juni. Een toename van 6,2%'. Sinds de oprichting van het Fonds in februari 1992 is de unitkoers jaarlijks gemiddeld met ruim 14%' gestegen. De koers van een unit in het Fonds wordt mede bepaald door de koers van het aandeel Ahold. Ongeveer de helft van het Fondsvermogen wordt namelijk belegd in aandelen Ahold. De andere helft wordt geleend aan Ahold. Wist je trouwens dat je ook via je je AH Spaarrekening kunt deelnemen in het AH Vaste Klanten Fonds? Door even te bellen naar (030) 607 43 00 kun je minimaal 150,- laten over boeken naar Fonds onder vermelding van je participantnummer. Natuurlijk kun je ook blijven deelnemen door drie AH spaarzegelboekjes in te leveren in mil voor een unitzegel of door gebruik te maken van het overschrijvingsformulier. Daarmee kun je direct van je bank- of giro rekening minimaal f 150,- per keer overmaken naar het Fonds. Wil je meer weten? Surf dan even naar www.ahvkf.nl De waarde van uw belegging kan fluctueren. In het verleden behaalde rendementen bieden geen garantie voor de toekomst Het AH Vaste Klanten Fonds is een beleggingsinstelling met een vergunning van De Nederlandsche Bank en valt onder de Wet Toezicht Beleggingsinstellingen. Het prospectus van de het AH Vaste Klanten Fonds is verkrijgbaar bij de Albert Heijn-winkel en is telefonisch op te vragen bij N.V. Nederiandsch Administratie- en Trustkantoor: (020) 627 74 11. Aan de lange reeks van Engelstalige afkortingen binnen Ahold kun je goed merken dat op veel gebieden de Ahold-werkmaatschappijen steeds meer met elkaar samenwerken en de krachten bundelen. In de wereld, binnen de werelddelen, maar ook binnen Nederland. Hoog tijd dus om Ahold European Sourcing (AES| voor het voetlicht te halen en een kijkje te nemen in de keuken. 'AES is een paar jaar geleden opgericht om de gezamen lijke inkoopkracht van onze Europese werkmaatschappij en te bundelen.' vertelt Arjan Both, vice-president van AES. 'Het idee erachter is natuur lijk dat als je gezamenlijk in koopt, je grotere partijen hebt en zo een betere prijs kunt bedingen bij je leveran ciers.' Is dat ook de gedachte die achter Ahold Global Sour cing (AGS) steekt? 'Dat klopt. AES is een onderdeel van AGS, net als onze collega-or ganisaties in Latijns-Amerika, de VS en Azië. We werken ook heel veel met de Worldwide Retail Exchange (WWRE) als het gaat om het daadwerke lijk inkopen.' Even ter herin nering: de WWRE is de inter netveiling, waarvan Ahold een van de oprichters is. Bij de WWRE zijn heel veel re tailers en leveranciers aange sloten. Via de WWRE worden vraag en aanbod bij elkaar ge bracht. Even een voorbeeld om dit duidelijker te maken. Arjan: 'Stel, Hypernova, onze hyper- marktketen in Tsjechië, wil shampoo inkopen. Zij melden dan via hun Buying Desk, de inkooporganisatie in dat deel van Europa, aan ons hoeveel en van welke kwaliteit sham poo ze willen hebben. Dat bonden. maken we dan ook bekend aan de andere Europese Ahold-werkmaatschappijen. Die kunnen dan beslissen of ze ook shampoo willen inko pen. Het kan dus zijn dat Etos en onze Spaanse ketens ook shampoo willen inkopen. Ver volgens zorgen wij ervoor dat we via de WWRE een veiling houden, waarbij verschillen de leveranciers mee kunnen dingen naar de order. Dat is het in een notendop.' Niet alleen houdt AES de werkmaatschappijen op de hoogte van de inkoopwensen van die werkmaatschappijen, ook de collega's in de andere werelddelen blijven aangeslo ten. 'Je weet namelijk nooit of daar ook interesse is voor een bepaald product. En zo blijf je ook je kennis met el kaar uitwisselen. Maar de eer ste verantwoordelijkheid voor AES is toch de inkoop van de Europese werkmaat schappijen zo soepel moge lijk te laten verlopen.' En wat is dan de Ahold Worldwide Exchange (AWEX)? Arjan: 'Ahold heeft een grote in breng in de Worldwide Retail Exchange. En om te zorgen dat we ons ook daarin blijven ontwikkelen, zorgt AWEX dat we aansluiting behouden bij alle door ons ontwikkelde vei linginstrumenten.' Het lijkt al een eeuwigheid geleden. In het weekend van 30 juni en 1 en 2 juli bouwde Albert Heijn met Pitstop al haar winkels om. Het was hard werken in DC's en supermarkten, maar inmiddels is ieder een gewend aan de nieuwe indeling. Toch nog even een terugblik.

Personeelsbladen | 2001 | | pagina 10