BI-LO Booster voor liefdadigheid Gezonde ideeën bij Giant-Landover Genieten m Andalusië Electronisch bankieren in Amerikaanse Ahold-supermarkten 5 Aanmeldingsbon Andalusië-reis $500.000 ingezameld: Klant bepaalt Midzomemachtfeest en haring Ahold Flitsen juni 2001 AROUND THE WORLD BI-LO: klant bepaalt de charity ,m ofWen met excursies naar o.a. Granada, Cordoba, Sevilla, Ahold's winkels en sherrybodega's in Jerez de la Frontera Dit is je kans om (Ahold)cultuur en sinaas- appeltjesgeur op te snuiven in het prachtige Andalusië, gelegen in zonnig, zuidelijk Spanje. Ahold biedt je de unieke kans om Iteti- nis te maken met je Spaanse Ahold collega's, indrulnvekkende steden en het zalige zandstrand! Dal klinkt je vast ivel aanlokke lijk in de oren, dus boek snel deze 8-daagse Ahold reis naar Andalusië vanaf slechts 1199,- per persoon en...vamos a Espada! vliegreis Amsterdam-Malaga v.v. met Transavia rondreis per luxe touringcar Nederlandssprekende reisleiding verblijf in toeristenklasse hotels in 2-persoonskamer met bad of douche en toilet verzorging op basis van logies en ontbijt bezoek aan Ahold dochter ondernemingen sherry proeven in sherrybode ga's in Jerez de la Frontera interessante stedenbezoeken. er natuurlijk een aantal zal bekijken. Het is zeer de moeite waard om de Andalusische Ahold supermarkten te bezichtigen en met je Spaanse colle ga's van gedachten te wisselen. Uiter aard breng je tevens een bezoek aan de bijzonder interessante sherrybodega's in Jerez de la Frontera, waar de sherry haar oorsprong vindt. Hier kom je alles te weten over de productie van deze wereldberoemde alcoholische versna pering. En proeven verplicht! O Op 'la playa' relaxen Natuurlijk mag luieren niet ontbreken tijdens deze 'werkvakantie'. Je kunt aan het einde van de reis dan ook op het strand van Fuengirola 2 dagen genieten van zee, zonnestraaltjes en zandkorreltjes. Een uitstekende afslui ting van een juweel van een reis door het oogverblindend mooie Andalusië! Aantal dagen: 8 Vertrekdatum: 27 oktober 2001 1. Naam: Geboortedatum:man vrouw 2. Naam: Geboortedatum: man vrouw Ahold-personeelsnummer: De namen, tussenvoegsels en Initialen dienen conform het paspoort te zijn.Tevens dient ieder bi het berit te zijn van een geldig paspoort of Europese Identiteitskaart. Factuuradres: Postcode woonplaats: Telefoonnummer overdag: Wenst een: O ï-persoonskamer met douche en toilet beperkt voorradig tegen i-persoonskamertoeslag van f 175,-p.p.) O 2-persoonskamer met douche en toilet Deelt de kamer met (indien van toepassing): Bijzonderheden (bijv. dieet): AHOLD stelt de deelnemers verplicht om een reisverzekering via KRAS Stervakanties af te sluiten. Mocht je al over een doorlopende reisverzekering beschikken, dien je een bewijs met het aanmeldingsformulier mee te sturen. O Wenst een reisverzekering (f2,75 per persoon per dag 7,50 poliskosten per boeking) O Meeverzekeren contanten en reischeques;/1,25 per polis per dag O Wenst een annuleringsverzekering (4,5% van de reissom 1% assurantiebelasting7,50 poliskosten per boeking) Wij verzoeken je (Et aanmehfingsformuBer uiterlijk voor q juli 2001 toe te sturen naar: KRAS Stervakanties, Afdeling groepsreizen, ta.v. D. Gerrand Antwoordnummer 12,5300 VP AMMERZODEN of faxen naan KRAS Stervakanties K,/^B - Afdeling groepsreizen, t.a.v. D. Gerrand Faxnummer: 073 - 599 9903 Minimum/maximum aantal deelnemer»: 40 Wij hebben AH Geldzaken, maar ook in de VS worden in veel winkels financiële dien sten aangeboden. Die dienst verlening wordt flink uitge breid omdat Ahold USA gaat samenwerken met de groot ste internetbankier van Noord-Amerika Amicus Fi nancial. Alle vijf Ahold-ke- tens. Stop Shop, Giant-Land- over, Giant-Carlisle, BI-LO en Tops Markets zullen de scher- Een goed idee, dacht BI-LO, Ahold's supermarktketen in het zuidoosten van de VS in juli 1999. 'Als we klanten nu eens de mogelijkheid geven om via hun BI-LO Bonuscard geld in te zamelen voor goede doelen?' Een enorm succes. Over het eerste kwartaal van dit jaar heeft BI-LO op die manier 500.000 kunnen overmaken naar goede doelen. Samenwerking met Amicus Financial Goede doelen steunen is niet nieuw bij Ahold's Amerikaan se supermarktketens, maar BI-LO heeft er een klantge richte tint aan gegeven. En dat gebeurde nog niet eerder. Het is namelijk de klant die bepaalt voor welk doel geld wordt ingezameld. Door zijn Bonuscard te koppelen aan een non-profit organisatie van zijn keuze. Joyce Smart Buchanan van BI- LO legt uit: 'Iedere keer dat de klant boodschappen doet bij BI-LO met de Bonuscard, wordt een gedeelte van het aankoopbedrag overgemaakt naar een goed doel dat de klant bepaalt. Dat is de BI-LO pe financiële diensten gaan aanbieden. Het programma lijkt enigszins op dat wat AH Geldzaken in samenwerking met Aegon biedt: via je Bo nuskaart kun je een rekening openen. Je kunt daarna je bankzaken regelen via de te lefoon, geldautomaten en na tuurlijk via internet. In het najaar gaat de nieuwe dienst verlening van start. Saskia Egas Reparaz (28), Ahold Management Trainee, zit ongeveer een halfjaar in Stockholm op het hoofdkantoor van ICA, Ahold's Scandinavische partner. Ze is de eerste Ahold management trainee in Zweden en haar belangrijk ste project is de huismerk-ontwikkeling. In deze rubriek doet ze voor de laatste keer verslag van haar rellen en zeilen in Zweden. Booster.' Om wat voor organisa ties gaat het dan? Joyce Smart Buchanan: Tedere non-profit organisatie kan zich bij ons aanmelden om mee te doen. We kijken natuurlijk wel of zo'n organisatie voldoet aan onze strenge eisen. Het kunnen scholen zijn, maar ook kerken of andere goede doelen. Omdat mensen bij ons klant zijn, ge ven we ze een soort beloning door geld in te zamelen voor hun favoriete goede doel. Het eerste kwartaal hebben we zo al $500.000 mogen overmaken.' De BI-LO Booster heeft sinds juli 1999 ruim $2,5 miljoen opgeleverd. BI-LO stelt ieder jaar een miljoen dollar ter be schikking aan de BI-LO Booster. Mijn tijd in Stockholm zit er bij na op. Half juli kom ik terug naar Nederland. Het aftellen is dus begonnen; de projecten die ik moest doen zijn afgerond of ik ben ze aan het overdragen. Het Is een leuke tijd geweest, waarin ik de Zweden goed heb leren kennen. Zo gek als ze zijn op wintersporten, als het om de zon gaat komen de Zweden pas écht los. Ze proberen werkelijk ieder zonnestraaltje op te pikken! Meipaal De komst van de zomer wordt dan ook groots gevierd. Op 22 juni werd het midzomerfeest gehouden. De kortste nacht van het Jaar. Je moet Je voorstellen dat het in Stockholm om twaalf uur 's nachts nog licht is. Tradi tioneel wordt er dan gedanst om de meipaal, zoiets als de mei boom. En daar hoort haring van het vat bij. Als je zo'n vat open maakt, val je bijna flauw van de lucht, maar de Zweden eten het graag. Hoe belangrijk het mid zomerfeest is? Iedere dag van het jaar kun je hier in je super markt inkopen doen, maar dus niet op 22 juni. Dan Is echt alles dicht. Je krijgt ook een iets andere kijk op de seizoenen. Als je een afspraak wilt maken In augustus, wordt er gezegd 'Oh, in de herfst dus.' De Zweed se zomer is de maand juli en dan gaan de meeste Zweden ook op vakantie. Het begint nu stilletjes te worden op de afdeling. Ook Giant-Landover, Ahold's keten in de buurt van Washington en Baltimore, laat zich niet onbetuigd in het ondersteunen van goede doelen. Vorig jaar lanceerde Giant het Healthy Ideas Program. Hierin worden klanten geïnformeerd over gezond eten om risico's op ziektes zoals kanker te beperken. Overal in de Giant-supermarkten kom je die gezonde ideeën tegen. Healthy Ide as wordt ondersteund door de Ame rikaanse Kankervereniging, maar daarbij is de samenwerking niet ge bleven. Om de ziekte onder de aan dacht te brengen zijn de handen in een geslagen: ieder jaar vinden ver spreid over de maand juni evenementen plaats om mensen te informeren. Giant-Landover werkt mee aan Relay for Life. In een esta fetterun rennen teams -waaronder medewerkers van Giant en hun fa milieleden- de hele nacht door om geld bij elkaar te verdienen dat ten goede komt aan de bestrijding van de ziekte. O Andalusië ontdekken Op zaterdag 27 oktober vlieg je per Transavia naar Malaga. Van daaruit gaat de rondreis per touringcar langs tal van Andalusische hoogtepunten. Je kunt op eigen gelegenheid onder meer de voormalige koningsstad Granada, Córdoba en het schitterende Sevilla verkennen. In deze laatste stad moet je absoluut een wandelingetje maken door de oude Sevillaanse wijk Santa Cruz. Hier proef je het échte Andalusië! Ter plaatse kun je boeken voor interessante facultatieve excur sies naar bijvoorbeeld het wereldbe roemde Alhambra in Granada en de zeer oosters aandoende Mezquita moskee in Córdoba. Je reisleiding informeert je graag over de mogelijk heden. O Spaanse collega's ontmoeten In Andalusië heeft Ahold een fiks aan tal dochterondernemingen, waarvanje Eind oktober nog even lekker 8 dagen naar de Zuid-Spaanse zon...

Personeelsbladen | 2001 | | pagina 5